JKW reikt cheques uit Economische Impuls profileert zich goede doelen» Leden van de Junior Kamer Wal cheren hebben onlangs persoon lijk de cheques uitgereikt ten faveure van de goede doelen van de 4e JKW Veiling die eind 2007 plaatsvond in hotel Arion te Vlissingen. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - Deze editie leverde het recordbedrag op van 61.443 euro, een ver dubbeling ten opzichte van 2006. De vei ling wordt breed gedragen door onderne mend Zeeland via sponsoring en verkoop van 55 interessante kavels. De Stichting Palazzoli, vertegenwoordigd door ambas sadeur Peter Boerma (algemeen directeur van Delta NV) ontving een cheque van 20.385 euro. De Stichting is een Zeeuws steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten, opgericht in 1999. Het project Jonge Moeders, met als ambassadeur de gemeen te Vlissingen, toucheerde een cheque van 18.841 euro. Binnenkort wordt de Stich ting Alzheimer afdeling Zeeland, verte genwoordigd door 'ambassadeur CdK Kar- la Peijs verblijd met het hoofdbedrag van 22.217 euro. Hend Schenkenberg van Mierop, voorzit ter van de JKW Veilingcommissie 2007, overhandigde de cheque aan de voorzitter van Paladium die deze op zijn beuit weer aan de dames van Paladium doorgaf. "De dames gaan nu een bestemming bedenken voor het geld. De begeleiders van de groep gaven aan dat er gezocht wordt naar een structurele invulling van het geld, te den ken aan training of opleiding voor de da mes, het laten drukken van het handboek je 'Jonge moeders', geschreven voor de dames door studenten maatschappelijk werk van de HZ. Dit boekje willen ze ge ven aan alle jonge moeders die zich mel den voor het eerste gesprek. Maar ook willen de dames aan uitwisseling doen met de verschillende groepen in Nederland. We worden op de hoogte gehouden door de Stichting Paladium die het geld be heert." De voorzitter van de JKW Veilingcom missie was 's avonds te gast bij de Stichting Palazzoli. Aanwezig waren bestuursleden, vrijwilligers, Frank van de Heuvel namens Delta en enkele JKW-leden. Bestuurslid Bouman gaf aan dat afgelopen jaar subsi dies zijn stopgezet door de provincie en dat ook de geldkraan vanuit de Awbz is dichtgedraaid. "Vandaar dat ze afgelopen jaar hadden verwacht dat ze de activiteiten moesten staken. Vanwege onder andere onze bijdrage van 20.385 euro en de op brengst van een spinningactie in Goes kunnen ze nu door in 2008." De Junior Kamer Walcheren viert dit jaar het eerste lustrum van haar mega-evene- ment. De vijfde uitgave van de JKW (eind 2008) zal een speciaal tintje krijgen. De Ju nior Kamer Walcheren is een trainingsor ganisatie voor jonge ondernemende men sen tot en met veertig jaar. teen norma HypfytWK&A t Voor al uw Hypotheken Financieringen Belastingaangiften (particulieren) en Persoonlijke benadering Piersonstraat 1, 4384 HK Vlissingen tel. 0118-471773 Website: www.leenrottierhypotheken.nl De nieuwe NV Economische Impuls Zeeland (Impuls) timmert flink aan de weg. Inmiddels participeren al tien Zeeuwse gemeenten in de ont wikkelingsmaatschappij van Zeeland. Sluis, de meest recente overheidsparti- cipant, werd voorafgegaan door de gemeenten Goes, Middelburg, Vlissingen, Tholen, Veere, Schouwen-Duiveland, Reimerswaal, Terneuzen en Hulst. door Henk van de Voorde SLUIS - Sluis is aldus de tiende Zeeuwse gemeente die aandeelhouder in Impuls is geworden. "We vinden het belangrijk dat Impuls een bijdrage levert aan het behoud c.q. de toename van de werkgelegenheid in onze streek. Impuls gaat meerdere pro jecten opstarten, bestaande bedrijven be geleiden en kennisinnovatieve bedrijven aantrekken, waardoor de economische be drijvigheid in onze regio naar verwachting zal toenemen. Promotie van onze regio en acquisitie van nieuwe bedrijven, vooral in de toeristische sector, is voor de toekomst van onze gemeente van groot belang", zegt Maria le Roy, wethouder Economi sche Zaken van de gemeente Sluis. De NV Economische Impuls heeft tot doel het vergroten van de dynamiek van U wilt uw zaak verkopen? Wij regelen het voor u! Maak nu vrijblijvend een afspraak Adviesbureau De Maat KIJK OP: Mens in Bedrijf www.admweb.nl tel. 0114-313102 de Zeeuwse (kennis-)economie, mede om een wezenlijke bijdrage te leveren aan de werkgelegenheid. Impuls wil zichtbaar bij dragen aan de ontwikkeling van Zeeland. Gestreefd wordt naar nieuwe en verrassen de economische impulsen die Zeeland verder ontwikkelen tot een innovatieve en gezonde provincie. Impuls stimuleert en faciliteert (kennis)economische ontwikke lingen in de ruime zin van het woord. Im puls wordt daarbij ook gedragen door ini tiatieven vanuit het bedrijfsleven. De organisatie brengt bedrijven en over heden (gemeenten, provincie) met elkaar in contact opdat een zo optimale wissel werking wordt bereikt. Aan visie en doel stelling worden handen en voeten gegeven door uitvoering van concrete innovatie projecten en het wervel van nieuwe be drijven. De projecten zijn onder meer ge richt op toerisme, (duurzame) energie, in novatie, logistiek en onderhoud (mainte nance). Het Impuls-team is voortvarend van start gegaan. In de gemeente Veere trotseerden de tien nieuwe medewerkers de vrieskou aan boord van de reddingboot John Ste- gers van KNRM Veere. In het boothuis werd tekst en uitleg ver schaft over het belang van teamspint en over het accuraat en professioneel verlenen van hulp en bijstand. "Teamspirit, dyna miek en samenwerking zijn voor een klein team als dat van Impuls van groot belang, te meer daar de verwachtingen hoogge spannen zijn. De KNRM, als hulpverlenende organisa tie op het water, beseft maar al te goed het belang van een prima wisselwerking en onderling vertrouwen binnen een team" aldus Gerbert van der Wal, directeur NV Zeeuwse Impuls Teamspirit: Impuls-medewerkers aan boord van reddingboot John Stegers van KNRM. Foto: Impuls Foto: duofoto Hend Schenkenberg van Mierop,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 109