landje apart' centraal op managementgame '1/1 nemen uw zaak over «wedstrijd Van Leeuwen Sr' De Waard MDe raanagement-game-conimissie, v.l.n.r: Wilfred Haas, Rones Wielinga, Dick van Wijck en Edwin Moens. Dirk van Blinder ontbreekt op de foto. ^TTat wordt de meest gewilde stad van Zeeuws-Vlaanderen? Jong Ma- nagement geeft op vrijdag 7 maart van 12.30 tot 20.00 uur vertegen woordigers van het bedrijfsleven weer de kans om in een informele en tege lijkertijd competitieve sfeer te laten zien wat ze waard zijn op het gebied van marketing en promotie. Plaats van handeling is vergaderaccommodatie BraakmanZicht te Biervliet. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Onder auspiciën van CSI Zeeuws-Vlaanderen proberen vijftien gedreven teams hun eigen stad zo goed mogelijk in de markt te zetten. Elk team bestaat uit maximaal vijf personen. CSI staat gelijk aan City Sun Industry. Welke stad haalt de meeste toeristen binnen? Waar gaan de meeste mensen werken of wonen? De burgemeesters Jan Lonink (Terneuzen), Jaap Sala (Sluis) en Jan Frans Mulder (Hulst) zullen de Game inleiden niet een debat over het onderwerp. Doelstelling is dat aan het einde van het spel duidelijk wordt waar de echte kansen en knelpunten voor Zeeuws-Vlaanderen liggen. Het thema van kansen en bedrei gingen is van eminent belang voor regio naal bedrijfsleven, toerisme en politiek. Jong management, kring Zeeuws Vlaan deren, bestaat uit een enthousiaste groep jonge managers werkzaam in het bedrijfs leven van Zeeuws Vlaanderen. Hun en thousiasme blijkt onder meer uit het regel matig organiseren van busi nessgames voor het bedrijfsleven van Zeeuws Vlaanderen. "De laatste game die we hebben georgani seerd was bij de viering van ons lustrum. Het thema toen was 'Wie scoort', waarbij een fictieve voetbalgame gespeeld werd. Teams moesten met beperkte middelen een zo goed mogelijke prestatie zien neer te zetten. Alles kwam aan op goed onder handelen aan", vertelt Rones Wielinga, in het dagelijkse leven grafisch ontwerper en eigenaar van De Wilde Zeeuw in Hulst. Uiteindelijk werd een team van DOW Benelux de overall winnaar. Het evene ment dat Jong Management Zeeuws- Vlaanderen in september 2005 vierde bij haar tienjarig bestaan, destijds in de Vlaan deren hal te Sas van Gent, smaakte naar meer. De managementgame, gastspreker Flans van Breukelen en het slotfeest geno ten veel bijval. Lieneke de Wolf was voor zitter van de Lustrumcommissie. De regio manager Brabant/Zeeland bij Werk Vakmanschap, kijkt met voldoening terug op het evenement van en voor zakelijk Zeeland. Evenement "Er werd ons regelmatig de vraag gesteld om hier een jaarlijks terugkerend evene ment van te maken. Dat beschouw ik als een groot compliment." Wilfred Raas, Preferred Banker bij ABN AMRO en lid van de Game-commissie, wijst op het be lang van specifieke managementvaardighe den. "Goed onderhandelen en goed kun nen omgaan met tijdsdruk en stresssituaties is voor elke manager onontbeerlijk om goed te kunnen functioneren. Het is dan ook zeer geschikt om deze elementen weer in de Game aan de orde te laten ko men. Het ruime thema 'Wie scoort' is vervan gen door het meer specifieke 'Zeeuws- Vlaanderen'. Jong Management houdt het dit keer bewust dicht bij huis. De pakken de naam CSI Zeeuws-Vlaanderen is niet willekeurig gekozen. Het onderwerp van de Game sluit naadloos aan bij de actuali teiten in Zeeuws-Vlaanderen. Het is een 'landje apart', waar verschillende krachten samen komen. De speciaal samengestelde commissie heeft het spanningsveld gezocht tussen de thema's wonen, recreëren en werken en heeft deze vertaald in de naam van De Game: City, Sun and Industry (CSI). "Terneuzen is bekend als een stad die zich met name richt op het aantrekken van in dustrie. Dit komt echter het woongenot van inwoners niet altijd ten goede. Wel licht heeft Hulst hier iets te bieden en kun nen de steden door goed samen te werken en gezamenlijk middelen in te zetten een goed resultaat neerzetten", vertelt JM-lid Dirk van Bunder, raadsgriffier bij de Ge meente Hulst. "Sluis zal zich met name fo cussen op de ontspanning, maar ondergaat wellicht concurrentie van Knokke, terwijl Terneuzen als industriestad last heeft van Antwerpen. Doordat de steden (teams) al lemaal tegenovergestelde belangen heb ben, zal een levendige wanorde ontstaan waarbij het de kunst is om door onderhan delen zo goed mogelijk uit de bus te ko men. De ware manager zal dan opstaan!" Game Jong Management Zeeuws-Vlaanderen heeft m het vooijaar de Tweede Kamer bezocht en dus de wandelgangen kunnen bewonderen waar het parlement belangrij ke beslissingen neemt. "Laat ik nu soortge lijke wandelgangen tot mijn beschikking hebben", zegt eigenaar Dick van Wijck van BraakmanZicht, die tevens technisch ontwerper is. BraakmanZicht is een prach tige locatie voor de managementgame. De vergaderaccommodatie in de polder aan de Braakman tussen Biervliet en Hoek, straalt rust uit en is zeer geschikt voor het voeren van onderhandelingen. "Zocht de forma teur bij de afgelopen kabinetsformatie ook niet naar rustige plekken?" Balkenende, Foto's: Input Output Bos en Rouvoet brachten inderdaad geza menlijk een tijd op de hei door om, 'in het landsbelang', consensus te bereiken. In no time deed vervolgens het nieuwe kabinet zijn intrede. Het evenement in BraakmanZicht start 's middags met een hapje en een drankje, ge volgd door een debat tussen de drie burge meesters uit de regio. Zij zullen aan de hand van een aantal stellingen hun visie geven op de ontwikkelingen binnen de re gio. De burgervaders Lonink, Mulder en Sala zullen actuele thema's bediscussiëren en vervolgens zullen deze speerpunten centraal staan in de daadwerkelijke game. Aansluitend is er een netwerkborrel en een buffet in BraakmanZicht. De elementen competitie, kennis, netwerken en ont spanning worden door Jong Management verenigd. "Het gaat er natuurlijk ook om dat mensen een plezierige middag beleven en dat ze onder het genot van een hapje en een drankje nog eens flink kunnen napra ten over wat goed ging en wat beter kon. We hopen ondernemers te stimuleren om na te denken over onze regio. Ik ben er van overtuigd dat Zeeuws Vlaanderen vol doende kansen biedt, maar wc moeten ze wel grijpen", aldus Edwin Moens, JM-lid en belastingadviseur/directeur bij Schipper OAZ. De Game wordt gespeeld door teams van vier of vijf personen. Teams van onder an dere Dow, Outokumpu en leden van Jong Management zelf zullen deelnemen. Voor vragen over De Game of Jong Ma nagement kan contact opgenomen wor den met een van de commissieleden of met het secretariaat via BraakmanZicht (www.braakmanzicht.nl). ADVOCATEN 1 ALLROUND ADVOCATEN, ONDERMEER VOOR HET MKB STAflONSPARK 34 4462 DZ GOES POSTBUS 75 4460 AB GOES T (0113) 211666 F (0113) 252100 I WWW.LEEUWENADVO.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 108