Groene hart biedt totaalprogramma toerisme» Omringd door het water en gele gen in het groene hart van Zee land is Noord-Beveland het perfecte vakantie-eiland. Zo moet Noord-Be veland op de kaart worden gezet, vinden de gemeente, Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland en Rabobank Walcheren/Noord-Beve land. door Loes van der Hoeven KAMPERLAND - Het toerisme vormt samen met de akkerbouw de economische pijlers van de gemeente Noord-Beveland. Echter, uit onderzoek van de drie instan ties blijkt dat nog steeds een te groot aantal toeristen alleen 's nachts op het eiland ver blijft. En dat terwijl de zes kernen van Noord-Beveland de toerist alle leuke din gen kunnen bieden, waarvoor hij overdag naar de andere Zeeuwse eilanden rijdt. Maar weet die toerist dat eigenlijk wel? "Daar gaan wij als ondernemend Noord- Beveland snel iets aan doen", stelt Sandra Dekker tijdens de drukbezochte bijeen komst 'Samenwerking met profijt 2008', op 5 februari in Kamperland. Namens de gemeente Noord-Beveland, Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland en Ra bobank Walcheren/Noord-Beveland werkt Sandra sinds 1 september 2007 ge durende één dag per week als coördinator toerisme Noord-Beveland. "Al vanaf 2002 bewerkstelligt de Kamer van Koophandel de groei van de toeristi sche omzet op Noord-Beveland", licht Jan Bruurs, manager regiostimulering Zeeland toe. "Ons project 'Noord-Beveland in de peiling' heeft als doelstelling verdubbeling van de toeristische omzet op het eiland in de periode 2002-2010. Inmiddels hebben drie metingen plaatsgevonden, in 2002, 2004 en 2006. Daaruit blijkt dat, hoewel de toeristische omzet in die periode is ge stegen met 26%, het rendement van de lo- giesverschaffers onder druk staat en er sprake is van weinig spin off" naar het MKB. Daar moet dus verandering in ko men." Kar trekken WD wethouder Piet de Putter van toeris me en recreatie: "Voorafgaand aan de be noeming van Sandra Dekker heeft de werkgroep 'Samenwerking is winst' in de afgelopen twee jaar diverse samenwer kingsinitiatieven aan ondernemend Noord-Beveland gepresenteerd. De coör dinator toerisme gaat nu spijkers met kop pen slaan! Zij gaat samen met de onderne mers van de op zichzelf staande initiatieven verrassende samenwerkingsprojecten ma ken. Het startsein daartoe wordt gegeven op 9 april. De projectopdracht aan Sandra 'Samenwerking is winst' wordt financieel gedragen door de gemeente Noord-Beve land, de Rabobank en de Kamer van Koophandel en heeft een looptijd van maximaal drie jaar. Sandra Dekker woont Jan Bruurs van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland. en werktal tien jaar als communicatieadvi seur in de gemeente Noord-Beveland en beschikt over de benodigde toeristische er varing. Zij werkt onafhankelijk van het ambtelijke apparaat en is daardoor goed toegankelijk voor de ondernemers". "De eerste maanden heb ik mij met een viertal onderwerpen bezig gehouden. Ik heb bekendheid gegeven aan de functie coördinator toerisme. Met de onderne men heb ik de mogelijke acties tot samen werking besproken. Vervolgens heb ik aan de hand van een enquête bij zowel de on dernemen als bij de Nederlandse, Belgi sche en Duitse toeristen gepolst of er draagvlak voor het plan is", zet Sandra Dekker uiteen. "Dat blijkt er zeker te zijn. Uit de score hebben wij de top vijf van beide doelgroe pen naast elkaar gezet. De ondernemers kiezen in volgorde van belangrijkheid voor: het treintje de Noord-Beveland Ex pres, website, infogids, watersportevene ment en" dagprogramma's. De toeristen voor een infogids, dorpsplattegronden met winkels, loyaliteitsprogramma onderne mers, dagprogramma's en themadagen per donderdag veilt." dorp. Om al in 2008 profijt van dit onder zoek te kunnen hebben, gaan wij als plat form toerisme een drietal onderwerpen di rect oppakken. Als try-out van de infogids verschijnt in juni een folder met dorpsplat tegronden. De definitieve gids, waarin alle ondernemers zich presenteren volgt in 2009. Ook de promotiefilm zal voor het hoogseizoen gereed zijn. Verder gaan wij de haalbaarheid onderzoeken van de web site inclusief digitale nieuwsbrief, de Noord-Beveland Express en de Themada gen. Daarbij kun je denken aan de combi natie waterskiën en een vaartochtje met de fluisterslopen of een dagje Vismijn Co- lijnsplaat, de enige in Nederland die op Schouwen-Duivelandpas Als voorbeeld van ver gaande samenwer king presenteert Rob Pouw vervolgens de in 2007 geïntroduceerde en inmiddels zeer succesvolle Schouwen-Duivelandpas. Hij is bestuurslid van de gelijknamige stich ting. Cor Zuiddam, voorzitter van de Fe deratie van Ondernemersverenigingen Veere ten slotte, verzorgt naar aanleiding van de film 'Gastvrijheid in Veere' een workshop 'gastvrijheid'. Het projectplan 'Samenwerking is winst' omvat ook een verbetering van de wandel- en fietspaden structuur. Wethouder De Putter: "Wij be schikken bijvoorbeeld over diverse ruiter- Foto: Willem Miercis paden, 52 kilometer wandelpad langs de akkers met aan de buitenkant een brede bloemenstrook en zes fietsroutes die langs de historische punten van het eiland voe ren. De gemeente is van plan om onder de doorgaande provinciale weg twee tunnels aan te leggen om de bestaande paden in noord-zuidrichting op een veilige manier met elkaar te verbinden." Sandra Dekker heeft zin in haar uitdagende functie: "Ik wil deze kar graag trekken, maar het i.s uit eindelijk wel de bedoeling dat de onderne mers helpen te duwen. Na maximaal drie jaar moeten immers zij het stokje van mij overnemen. Noord-Beveland moet dan als één groot vakantie-eiland op de kaart staan en blijven staan!" Ruim honderd aandachtige luisteraars Foto: Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 105