Spir-id: ontmoeten, communiceren, inspireren Veel rompslomp kleine ondernemers «netwerken Nieuwe en bekende relaties ont moeten, inspiratie opdoen, communiceren en op informele wij ze netwerken. Dat is de basis voor Spir-id, een nieuw concept voor Zeeuwse ondernemers, ontwikkeld door Jéan van Oorschot (Mission Pu blic Relations) en Jean-Marc Dage vos (PreSoft Information Systems). Topsprekers tijdens twee hoogwaar dige netwerkbijeenkomsten per jaar, exclusiviteit van branches en relatie- marketing zijn de sleutelwoorden van het concept. door Peter Vrancken VLISS1NGEN - Jéan van Oorschot heeft zich in het verleden als organisatietalent bewezen. Zij was degene die de eerste vijf Kwaliteitsdagen en een Zeeuwse Bouw dag organiseerde. In haar 'Junior Kamer periode' was zij mede-verantwoordelijk voor de organisatie van twee BOV-ver- kiezingen en was zij voorzitter van de JKW-Veiling 2005. Tegenwoordig werkt ze full-time aan het organiseren én ont wikkelen van zakelijke bijeenkomsten. Daarnaast is ze nauw betrokken bij een aantal ondernemersverenigingen, waar voor ze ook diverse activiteiten organi seert. Zo stond Jéan van Oorschot vorig jaar aan de basis van het 'Bezoek-je-buren' project op bedrijventerrein Vrijburg in het stadsgewest Middelburg/VlissingenEen laagdrempelige manier om eens een kijkje in de keuken te nemen bij je 'buurman'. Vanwege het succes krijgt dit project van de Vlissingse Bedrijven Club volgende maand een vervolg op bedrijventerrein Baskensburg in Vlissingen. Met Spir-id heeft ze, de afgelopen maan den samen met Jean-Marc Dagevos, een nieuw concept ontwikkeld dat een volle dig Zeeuws karakter moet krijgen. "Er be staat gewoon behoefte bij ondernemers aan korte maar vooral krachtige bijeen komsten. Geen sessies van twee tot tien uur, maar kwaliteitsbijeenkomsten waar je interessante personen ontmoet. Voorlopig denken we aan twee bijeenkomsten per jaar, waar we interessante sprekers uitnodi gen. Zij komen geen standaardverhalen vertellen, maar brengen hun visie over op het Zeeuwse ondernemersland. We gaan de bijeenkomsten organiseren samen met onze partners", vertelt Jéan van Oorschot enthousiast. Groenhuijsen De eerste spreker is inmiddels vastgelegd: Charles Groenhuijsen, dertien jaar lang Amerika- correspondent voor het NOS- Joumaal. Hij maakt op dinsdag 27 mei zijn opwachting voor het Zeeuwse onder nemersgezelschap en gaat zijn lezing "Ne derland, een bijzonder land in een snel veranderende wereld" meegeven. "Char les Groenhuijsen speelt in op de Ameri kaanse actualiteiten en de economische gevolgen daarvan voor Nederland en in het bijzonder Zeeland. Onderwerpen als de presidentsverkiezingen en de huidige renteschommelingen, kunnen immers grote gevolgen voor Zeeland met zich meebrengen. Ook zal hij ons een spiegel Jéan van Oorschot: 'Sprekers brengen voorhouden die stemt tot nadenken", weet Van Oorschot nu al. Branche-exdusiviteit "Inspiratie staat bij iedere bijeenkomst centraal. Of het nu gaat om marketingge- richte, juridische of economische thema's of om onderwerpen als communicatie, personeel en managementvaardigheden, na afloop van iedere bijeenkomst moeten de deelnemers weer bol staan van energie en bruisende ideeën". Het concept van Spir-id is gebaseerd op branche-exclusiviteit. „Bedrijven en orga nisaties sluiten zich als partner aan bij Spir- id. Zij krijgen van ons een vooraf afge sproken aantal toegangskaarten en daar mee kunnen de partners belangrijke rela ties, potentiële klanten en interessante be stuurders uitnodigen voor onze bijeen komsten. Doordat iedere partner branche- exclusiviteit geniet, kunnen alle deelne mers verzekerd zijn van een interessante groep bezoekers. Branche-exclusiviteit staat bij ons dan ook hoog 111 het vaandel." Dit is tevens een van de redenen dat er geen kaarten in de losse verkoop te ver krijgen zullen zijn. Inmiddels hebben toonaangevende part ners zich al aangesloten: Schipper/OAZ, Driekleur Verzekeringsgroep, Kiwa Certi ficatie, TWZ, Hogeschool Zeeland, De Wilde Zeeuw, PreSoft Information Sys tems, de Vier Notarissen, Adffanse Auto matisering en Auto Poppe. "Maar dat aan tal zal de komende tijd zeker worden uit gebreid", baseert Van Oorschot zich op lopende besprekingen. „Daar zijn we zeer positief over gestemd". Topsprekers Charles Groenhuijsen mag dus de aftrap gaan verrichten als prominent spreker. Ook op het wensenlijslje van Jéan van Oorschot en Jean-Marc Dagevos staan voormalig topzwemster, staatssecretaris, tweede kamerlid en huidig voorzitter van NOC*NSF, Erica Terpstra alsmede Mark Eyskens, lid van dertien verschillende Bel gische regeringen, waaronder minister president. De Belgische politicus is mo menteel lid van verschillende internationa le commissies en onderhoudt vanuit die hoedanigheid tal van internationale con tacten, onder meer met de huidige Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Condoleezza Rice. De plannen voor het nieuwe Zeeuwse platform zijn ambitieus. "En we zijn ervan overtuigd dat het gaat lukken", laat Jéan van Oorschot weten die de keuze van de topsprekers afstemt met de aangesloten partners. We vullen het samen in. Iedereen kan instappen, de kosten zijn niet hoog en de huidige partners zijn nu al razend en- Foto: Willem Mier as thousiast. Als je maar inspiratie opdoet knjg je ook weer heel veel energie en gaat het netwerk goed lopen'. "De bedoeling is, dat we een afspiegeling gaan worden van alles wat er in onderne mend Zeeland leeft. Daarbij zijn de drie o's belangrijk: ondernemers, onderwijs en overheid. We laten ze een helikopterview zien wat er allemaal in Zeeland leeft. Daarbij staat het opdoen van inspiratie centraal. Alle Spir-id sprekers zijn immers boeiende en aansprekende persoonlijkhe den, die een goed verhaal hebben én we ten te boeien. Zet daarnaast een interes sant netwerk en het plaatje is compleet. Na afloop moet iedereen dan ook weggaan met een 'YES-gevoel', besluit Van Oor schot. VERANDA'S ZONWERING ROLLUIKEN BEVEILIGINGSHEKKEN GARAGEDEUREN SHUTTERS 24 UURS SERVICE INDUSTRIEDEUREN Ondanks andersluidende beloften van het kabinet is de overheid er nog steeds niet in geslaagd de administratieve lastendruk voor (kleine) on dernemers met een kwart omlaag te brengen. Dat is de conclusie die getrok ken kan worden uit een onderzoek, dat het onafhankelijke Adviescollege Toetsing Administratieve Lasten (Actal) heeft overhandigd aan staatssecreta ris Heemskerk van Economische Zaken. 10 JAAR Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113 - 22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl AMBIANCE LLLLLlfl www.tebazonwermg.nl door Peter Vrancken GOES - Vooral gemeenten zijn, volgens Actal, de boosdoeners. Zo liet de rijks overheid de eis voor het diploma Algeme ne Ondernemersvaardigheden los, waarna gemeenten daarop inhaakten met extra ei sen en hogere lesjes. Volgens Actal zullen de beloften om de administratieve lasten druk te verlagen op die manier nooit sla gen. Dat het ook anders kan, kwam staatssecre taris Jan-Kees Jan de Jager (staatssecretaris van financiën) het Goese gemeentebestuur vertellen tijdens een bezoek aan die ge meente op 28 januari. De Jager overhan digde burgemeester Dick van der Zaag een taart, omdat Goes voorop liep bij het te rugdringen van gemeentelijke regelgeving. Uit een onderzoek van de Regiegroep Regeldruk van de ministeries van Econo mische Zaken en Financiën was gebleken, dat de regeldruk in de gemeente Goes sterk was afgenomen. Volgens staatssecretaris De Jager is Goes daarmee niet alleen koploper in de deregu lering geworden, maar vooral een voor beeld voor andere gemeenten. De Jager riep de lokale overheden dan ook op om het Goese voorbeeld te volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 104