Het Loket: makelaar voor opleidingen GROOTHANDEL VOOR DE BOUW «onderwijs 26 Het Loket, dat wordt aangestuurd vanaf de (toekomstige) kennis boulevard aan de Edisonweg in Vlis- singen, is dé makelaar voor bedrijfs opleidingen in Zeeland. Was de in termediair tot voor kort als project onderdeel van het Technocentrum Zeeland, met ingang van 2008 is de zelfstandige Stichting Het Loket een feit. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - "We hebben er heel hard voor gewerkt. De verzelfstandiging is iets om trots op te zijn voor Zeeland. Dit re sultaat is de optelsom van alle partijen die hieraan hebben meegewerkt. We kunnen nu veel slagvaardiger opereren. We zijn nu officieel doorgegroeid van project naar or ganisatie. Het is ook een erkenning in de markt, een imagoverbetering", aldus di recteur Marc Cardon van Het Loket. Doelstelling van het bijna tien jaar geleden opgerichte Technocentrum Zeeland is het oplossen van regionale knelpunten tussen het technisch (beroeps) onderwijs en de arbeidsmarkt. De directie wordt gevormd door Co van Reijen (algemene zaken en financiën) en Mare Cardon (dagelijkse operationele gang van zaken). Om. nader invulling te geven aan de achterliggende filosofie is driejaar geleden Het Loket op gericht, als bijzonder project van het Technocentrum. Het Loket is een samen smelting van het Zeeuwse Opleidings- en Personeels Belangen (ZOB) en het Zeeuws-Vlaamse Samen-Scholen. In 2007 vormden 3700 cursisten, 140 participanten en 60 opleiders het hart van Het Loket. In feite komt de werkwijze van Het Loket erop neer dat de klant een opleidingsvraag stelt, waarna de intermediair inventariseert en vervolgens maatwerk levert aan de klant. Het Loket richt zich op 'makelen en schakelen' tussen onderwijs en bedrijfsle ven, tussen erkende (met name Zeeuwse) opleidingsinstituten en regionale onderne mers. Het Loket zoekt voldoende deelne mers om een groep te vormen, zodat be drijfsopleidingen in Zeeland kunnen wor den georganiseerd. Karlie van de Vijver, oud-ondernemer en techneut bij uitstek, is voorzitter van Het Loket. De dagelijkse leiding is in handen van Mare Cardon (di recteur) en Solange Vohverk (accountma nager). Goed onderwijs "Het Technocentrum Zeeland biedt van oudsher diensten en financiële ondersteu ning aan ten behoeve van nieuwe projec ten. We moeten ervoor zorgen dat het on derwijs goed blijft in onze provincie. Es sentieel is onderwijs dat goed aansluit op de vraag van de arbeidsmarkt. Het Tech nocentrum helpt om cursussen te ontwik kelen en als die eenmaal lopen vervalt de financiële ondersteuning. De cursussen moeten dan op eigen kracht kunnen draai en. Het Technocentrum en Het Loket ge nereren veel synergie door gebruik te ma- Mare Cardon: ,,De verzelfstandiging is een erkenning in de markt." Foto's: duofoto Netwerken De netwerkbijeenkomst die Het Loket eind vorig jaar organiseerde - bijna twee honderd representanten uit bedrijfsleven ken van eikaars diensten", zegt Cardon. Het Loket blijkt als formule dermate goed aan te slaan dat door de algemene be stuursvergadering van het Technocentrum op woensdag 19 december 2007 is geko zen voor een zelfstandige rechtsvorm. Een dag later hebben Van de Vijver en Cardon ten overstaan van notaris Stolker in Hulst de oprichtingsakte ondertekend. De parti cipanten van Het Loket krijgen veel terug voor hun jaarlijkse donatie. Via het net werk worden ze van alle cursussen op de hoogte gesteld en zelf kunnen ze desge wenst nieuwe cursussen aanvragen. Van de scholingsaanvragen wordt 95 procent ge honoreerd. Grotere bedrijven committe ren zich dat kleinere bedrijven kunnen in stromen in de cursussen. "We willen MKB-bedrijven meer betrekken bij Het Loket. MKB-ondernemers kunnen met cursussen in Zeeland voordelig meeliften met grote ondernemingen. Goede bij scholing is bijzonder nuttig en verdient zich snel terug. Het Loket levert diverse voordelen op zoals beter gevulde klassen, kortere reistijd en lagere kosten." en onderwijs waren te gast in hotel Arion te Vlissingen - krijgt wellicht spoedig een vervolg. "De oudejaarsborrel creëerde veel spin-off. Verschillende participanten van Het Loket hebben aangeboden om ook in de zomer een dergelijke netwerkbijeen komst te organiseren. Het geeft de betrok kenheid aan van de ondernemers, mede ingegeven door de toenemende krapte op de arbeidsmarkt", zegt Mare Cardon. Van uit het bedrijfsleven is er veel vraag naar specifieke technische opleidingen Nen Cursussen, VCA, ISO-trainingen), maar eveneens naar computer- en communica tiecursussen, talencursussen, en dergelijke. "Onze formule lijkt heel simpel, maar we zijn nog steeds de enige provincie die het in zo'n breed verband voor elkaar heeft gekregen. Het initiatiefis uniek voor Ne derland. De kleinere bedrijven blijven helaas nog achter, terwijl er juist in Zeeland veel. MKB-bedrijven zijn. Het Loket is ook voor kleine bedrijven een ideale gelegen heid om hun kwaliteit te verbeteren. Voor MKB-ondernemers bedraagt de partici pantenbijdrage slechts 65 euro per be drijf", aldus de directeur van Het Loket. "Hoge kwaliteit van het geleverde product is een vereiste voor de continuïteit van een onderneming", stelt Karlie van de Vijver. "Dit kan alleen door bijscholing van de werknemers. Hierdoor zullen de produc ten en diensten verbeteren en wordt de concurrentiekracht vergroot." De angst dat goed opgeleide mensen weggekocht worden door andere ondernemers is vol gens hem niet op zijn plaats. "Angst is een slechte raadgever. Het werkt stilstand in de hand en dat betekent achteruitgang. Men sen die door hun werkgever gestimuleerd worden cursussen te volgen, krijgen na het volgen van een opleiding meer zelfver trouwen en stralen dit ook uit naar de klant. Zij hebben meer voldoening van het geleverde product en zullen, als de ver houding met de werkgever goed is, niet zomaar vertrekken." V.l.n.r: Solange Vohverk (accountmanager), Mare Cardon (directeur) en Karlie van de Vijver (voorzitter). Foto's: duo foto UI Hang- en sluitwerk Verrijn Stuartweg 6a 4462 GE Goes Bevestigingsmateriaal Tel. 0113-220510 Fax 0113-232625 Gereedschap info@jacobboer.nl www.jacobboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 102