Zeeland Prins Hendrikstraat wacht met smart College niet tegen molens j Kerk doet beroep op mensen na vernieling 1' Zwemmen voor schildpadden Groen College wint wedstrijd tuin aanleggen Ginkgo Combi: 3 halen 2 betalen! Ginkgo Combi verbetert geheugen en concentratie Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN www.derodepilaren.n 1 k BPZC Dinsdag 4 maart 2008 23 Oud en sfeervol in de Prins Hendrikstraat in 's-Heerenhoek. foto Willem Mieras Iets van hoop gloort voor één van de oudste stukjes 's-Heerenhoek. door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - Voor één van de oudste straten van 's-Heerenhoek, de Prins Hendrikstraat, gloort hoop. Gelijktijdig met woning bouw op het erachter gelegen ter rein van de failliete Amac-fabriek wacht de straat een opknapbeurt. „Ik hoop het, maar ik moet het nog zien", zegt Frank van Moor ten, die van 1986 tot 2003 in de Prins Hendrikstraat woonde. Hij is 'gevlucht' naar de 's-Heerenhoekse nieuwbouwwijk De Blikken. „Ik had geen zin langer te wachten tot er iets zou gebeuren." Spijt heeft Van Moorten niet dat hij is vertrokken. De Blikken be valt hem prima. De verpaupering KAPELLE - Leerlingen uit groep 4 en 5 van basisschool De Moolhoek in Kapelle hebben zo'n 500 euro bij elkaar gezwommen voor de be scherming van zeeschildpadden in Suriname. Zij deden mee aan een estafette in zwembad Groene Woud. Cios-studenten in Goes zet ten de actie op. Stichting Natuur behoud Suriname bericht later over het verloop van de actie. van een deel van de Prins Hendrik straat gaat hem nog aan het hart. Op een hoek staat de verlaten draaierij van Amac. Ruiten liggen eruit. Een woning daarnaast - ooit aangekocht door Amac, nadat de klagende buurvrouw was overle den - is verworden tot een nostal gische bouwval. Van Moorten huis de weer daarnaast. „Het was bar en boos. Bij storm vlogen pannen van het dak. Een aannemer durfde er niet eens meer op." Ondanks - of juist dankzij - de rot te kiezen heeft de Prins Hendrik straat sfeer. De huizen zijn van eind negentiende eeuw, eerste helft twintigste eeuw. In de grond is het wijkje veel ouder. De ge schiedenis gaat terug tot het begin van 's-Heerenhoek, toen nog Calis- hoek,in 1616-1618. „Het heeft wel wat", vindt ook straatbewoner Benny van der Plan om te stoppen zou onbehoorlijk bestuur zijn volgens B en W. STAVENISSE - Het actiecomité dat strijdt tegen de komst van vier gro te windmolens in Stavenisse hoeft niet op steun van de gemeente te rekenen. Het college van burge meester en wethouders zegt niets Horst, „maar het moet niet gekker worden." Hij doelt op de draaierij op de hoek en het huisje ernaast. „Een keer lagen er stenen van dat huisje op straat." Klachten leidden tot weinig of niets. De 'gevluchte' Van Moorten heeft vaak genoeg bij de leiding van Amac, de achter buurman, aan de bel getrokken en bij de gemeente. Over de laatste 'Het was bar en boos. Een aannemer durfde niet eens meer het dak op' oordeelt hij: „Die is zo ontzettend laks geweest." De vraag was altijd wat er moest gebeuren met Amac, fabrikant van aardappelrooimachines. Het ant woord kwam met het faillisse ment eind 2006. Ontwikkelaar tegen de bouw van de turbines te willen doen. De vier molens - met een hoogte van 125 meter - vervan gen een aantal oudere exemplaren, maar ze komen veel dichter bij het dorp te staan. Veel mensen vrezen geluidsoverlast en slagschaduw. Toch is het college niet van plan het project tegen te houden, zo blijkt uit antwoorden op vragen van de Reformatorische Fractie AW Beheer uit Middelburg en aannemingsbedrijf Sagro uit 's- Heerenhoek hebben het terrein overgenomen. Woningbouw moet er komen. Ruward Spies, die nu in het huis van Frank van Moorten naast de nostalgische bouwval woont: „Iedereen zit er met smart op te wachten." Monique van Velzen van AW Be heer verwacht op korte termijn plannen te kunnen tonen voor het Amac-terrein, inclusief de draaierij en bouwval aan de Prins Hendrik straat. 'Behoud van het historisch karakter' staat bij het laatste voor op. Bewoner Van der Horst en ex- bewoner Van Moorten blijven kri tisch. „We wachten af', zegt Van der Horst. Van Velzen toont haar goede wil, als ze hoort dat ruiten van de draaierij eruit liggen. „Die gaan we dichtmaken." Gisteroch tend is dat gebeurd. Tholen. Het college schrijft dat de windmolens passen in het beleid dat enkele jaren geleden door de gemeenteraad zelf is vastgesteld. Het zou van onbehoorlijk bestuur getuigen om nu een streep door de plannen te zetten. De initiatief nemer is volgens het college al tien jaar bezig en zou weieens een schadeclaim kunnen indienen als hij niet meer door mag gaan. Honderdveertig ruiten van kerkgebouw zijn aan diggelen gegooid. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De hervormde gemeente in Oud-Vossemeer doet een dringend beroep op de dorps bewoners. Of ze alsjeblieft naar de politie willen gaan als ze iets we ten over de ingegooide ruiten van de kerk. Bij de kerkgemeente wor den ze onderhand een beetje moe deloos van de vernielingen aan het gebouw. Vorig jaar zat de hervormde ge meente tot twee keer toe met een fikse schadepost, nadat een groot aantal bliksemafleiders kapot werd gemaakt om het koper mee te ne men. Waar het toen nog om pro fessionele koperdieven ging, lijkt het nu meer om baldadigheid te gaan. „Toch hebben we geen idee in welke hoek we de daders moe ten zoeken", zegt kerkrentmeester D. Burger. Anderhalve week geleden was het voor het eerst raak. Toen gingen negentig kleine glas-in-loodramen aan diggelen. Tot grote schrik van de hervormde gemeente sneuvel den vorige week dinsdag opnieuw vijftig ruiten. Afgelopen zondag - aan het eind van de dienst - zijn de recente vernielingen ter sprake gebracht. „Wij roepen iedereen die iets weet op om contact met ons op te nemen of naar de politie te gaan", zegt Burger. De gesneuvelde ramen zijn inmid dels provisorisch dichtgeplakt met tape. De kerkgemeente is op zoek naar iemand die ze kan vervangen. „We hopen daar zo snel mogelijk mee te beginnen", zegt Burger. 'S-HERTOCENBOSCH - Job de Visser (18) en Frank van Haastert (19), leerlingen van het Groen College in Goes, hebben de finale van de Nationale Beroepenwedstrijd Tuin aanleg 2008 gewonnen. Bij deze wedstrijd leggen jongeren tot 22 jaar in twintig uur een tuin aan. Als nationaal kampioen mogen de jongens Nederland vertegenwoor digen tijdens het Europese beroe- penevenement Euro Skills, dat van 18 tot 20 september in Rotterdam gehouden wordt. Job en Frank, uit respectievelijk Aagtekerke en Helle- voetsluis, volgen aan het Groen College de MBO-opleiding Natuur en Leefomgeving. AOC De Groene Welle uit Zwolle eindigde als twee de. De derde plaats was voor Heli con opleidingen uit Boxtel. Nü 270 tabletten fSf!?" van €61,50 voor 39,95! 1 normale prijs €20,50 per stuk Krachtige Ginkgo Biloba formule nü tijdelijk extra voordelig!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63