Vrij baan voor weg langs wijk Mannee Gemeentepolitiek in cursusvorm Geen straf voor man die hond liet loslopen Vroege vogels 22 Dinsdag 4 maart 2008 PZCB ZONNEMAIRE - Maart is amper aangebroken en deze kip loopt al als een trotse moeder met haar kuikens in het rond. Maar liefst acht kleine, donzi ge mini-kipjes zijn in Zonnemaire uit het ei gekropen. Een voorbode van de lente, al kunnen deze vroege vogels nog wel eens heel koude pootjes krij gen. De weersvoorspelling belooft in ieder geval nog niet veel goeds met sneeuw en hagelbuien in het vooruitzicht. Of deze kuikens daar last van hebben is nog maar de vraag. Moeder laat ze vast wel schuilen onder haar vleugels. foto Marijke Folkertsma OUD-VOSSEMEER - Schuldig zonder straf. Zo oordeelde politierechter I. Woltring gisteren over een inwo ner van Oud-Vossemeer. De hond van de man was vorig jaar augus tus betrokken bij een vechtpartij met twee andere honden van een plaatsgenote. Toen die vrouw de dieren wilde scheiden, werd ze door een van die honden gebeten en verloor ze het topje van haar duim. Officier van justitie M. Overmeer vroeg de rechter de man te veroor delen tot een boete van zeventig euro. Volgens haar kon de man al leen veroordeeld worden voor het niet aanlijnen van zijn dier. Die hond was er die dag, tijdens de da gelijkse wandeling, plotseling van- doorgegaan. Hij had zich vervol gens op de honden van de vrouw gestort die op dat moment, voor de man onzichtbaar, in een boom gaard liepen. De man zei dat hij het allemaal zeer vervelend vond en er niets aan kon doen. Vooral niet omdat hij niet wist dat die vrouw en haar honden op dat mo ment in die boomgaard liepen. Woltring vond de strafeis nog iets te zwaar. Vooral omdat de man, zo als de politierechter zei, had geko zen voor de gesel van de openbare rechtszitting. Hij legde hem geen straf op maar verklaarde hem wel schuldig aan het niet opvolgen van de Algemene Plaatselijke Verorde ning waarin staat dat een hond aangelijnd moet zijn. Goes mag grond onteigenen voor aanleg verbindingsweg. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes kan ein delijk beginnen met de aanleg van een weg langs de nieuwe wijk Mannee aan de oostrand van de stad. Ze mag gronden daarvoor onteigenen, blijkt uit het benodig de Koninklijke Besluit dat Goes on langs heeft ontvangen. Bedoeling is dat dit najaar de zogeheten ver bindingsweg er ligt. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, verkeer) is opgelucht. „We kunnen nu eindelijk de weg aan leggen. Dat is goed nieuws voor de Noordhoek. We leiden het bouw- verkeer nu over de Werflaan in die wijk. Als alles goed verloopt, komt daar dan dit najaar een einde aan. Dan kan het bouwverkeer over de verbindingsweg naar Man nee rij den en is de wijk ervan verlost." EHBO-wedstrijd in 's-Gravenpolder 'S-CRAVENPOLDER - In het dorps huis van 's-Gravenpolder worden zaterdag vanaf to.oo uur de jaarlijk se EHBO-wedstrijden van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging (KNV) voor het district Zeeland gehouden. Er doen vijf ploegen mee: Goes, Kloetinge, Wilhelmina- dorp en Sint-Annaland van de KNV en Koewacht namens de Na tionale Bond. De winnaar gaat in mei naar de landelijke finale. Open meditatiekring in Heinkenszand GOES - Dick Luijmes, geestelijk ver zorger, houdt woensdagavond in de Dorpskerk te Heinkenszand een open meditatiekring. Bedoe ling van de bijeenkomst is dat deel nemers ervaren dat het bidden in groep en samen delen van de stilte stimulerend kan werken. Toegang is gratis, al kan een vrije bijdrage in de onkosten geleverd worden. Het Koninklijke Besluit houdt in dat het eigendomsrecht van de pro jectontwikkelaars moet wijken voor het algemeen belang van een goede verkeersafwikkeling. Met één van de drie eigenaren, Dijkvel- de Beheer BV, is de gemeente tot een akkoord over verkoop geko men. De andere eigenaren die tot nu niet wilden verkopen, CVOZ en Proverko Ontwikkeling BV, kunnen bezoek van de gemeente verwachten. Een laatste onderhan delingsronde is in deze procedure verplicht. Overigens vergt deze onteigening nog een gang naar de rechter om de prijs voor de kavels precies te bepalen. Over de aanleg van deze weg, die de Oranjeweg en Manneeweg met elkaar verbindt, is een felle strijd Goes mag grond van projectont wikkelaars onteigenen om de ver bindingsweg langs de wijk Man nee aan te leggen. Dit najaar moet de weg gereed zijn. Mozart Yerseke begint jubileum met play-inn YERSEKE - Muziekvereniging Mo zart uit Yerseke viert dit jaar de 120ste verjaardag. De festiviteiten beginnen komende zaterdag met een play-inn voor alle jonge muzi kanten uit de regio. De play-inn onder leiding van Mozart-dirigent Arian de Visser wordt vanaf 9.30 uur gehouden in De Haven aan de Dreef in Yerseke. De play-inn staat helemaal in het teken van de Blues Brothers. Jumpstyle-party in Heer Hendrikshuis GOES - De jongerenwerkgroep van 's-Heer Hendrikskinderen houdt vrijdagavond een jumpstyle-party. Kinderen tot twaalf jaar zijn van 19.00 tot 21.00 welkom in het Heer Hendrikshuis aan de Werfstraat. Van 21.00 tot 23.30 zijn jongeren vanaf twaalf jaar uitgenodigd. Toe gang bedraagt een euro voor de jongste groep, ouderen betalen drie euro. gevoerd. Honderden bewoners uit Kloetinge, Goese Meer en Wilhel- minadorp maakten bezwaar. Zij vreesden dat er na de aanleg van de weg meer (sluip)verkeer door hun straten zou rijden. Goes be loofde maatregelen om dat te voor komen, waarop de bewoners hun juridische strijd staakten. Dieleman onderstreept dat hij zijn belofte nakomt om in het oostelijk deel van de verbindingsweg een sluis aan te leggen waar vrachtwa gens moeilijk doorheen komen. Dat dwingt bouwverkeer om via de Goese ringwegen naar Mannee te rijden en niet via de polder. Ook is hij met het waterschap Zeeuwse Eilanden in gesprek over maatregelen op de Manneeweg. Overigens lopen er nog procedu res tegen het bestemmingsplan Mannee. Enkele honderden parti culieren, vooral uit het Goese Meer en Kloetinge, maken er be zwaar tegen, vooral om verkeers technische redenen. Nieuwe deklaag voor wegen Noord-Beveland MIDDELBURG - Het Waterschap Zeeuwse Eilanden begint vandaag met het aanbrengen van een nieu we asfaltlaag op een groot aantal wegen op Noord-Beveland en Wal cheren. De wegen die een nieuwe deklaag krijgen, kunnen maximaal een dag worden afgesloten. Wegge bruikers kunnen te maken krijgen met omleidingen. De werkzaamheden duren naar verwachting tot eind april. Voorjaarsverkoop in Sionkerk Goes GOES - Vrouwenvereniging Tryfosa houdt zaterdag een voorjaarsver koop in de Sionkerk in Goes. Naast de verkoop van onder meer bloemstukken, nieuwe en tweede hands boeken en zelfgemaakte kaarten is er ook een demonstratie quilten. De zaal in de Sionkerk gaat om 09.00 uur open en sluit om 13.00 uur. Toegang is gratis. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 Piet Hamelink wil lokale politiek dichter bij mensen brengen. door Luc Oggel WISSENKERKE - Inwoners van Noord-Beveland die wel eens wat meer over de lokale politiek willen weten, krijgen volgende maand hun kans. De PvdA Noord-Beve land geeft dan in samenwerking met de gemeente een cursus 'ge meentepolitiek voor beginners'. De cursus is een initiatief van Piet Hamelink uit Wissenkerke. Hij zat bijna een kwart eeuw voor de Pv dA in de Noord-Bevelandse ge meenteraad en is tegenwoordig Statenlid voor die partij. Hamelink liep al een paar jaar rond met het idee voor een cur sus, volgens het persbericht 'een lo kale mogelijkheid om kennis te ne men van de boeiende, inspireren de, informerende, leuke, maar he laas soms ook saaie vormen van lo kale politiek'. „Gemeentepolitiek hoort dicht bij de mensen te staan, dit is een manier om dat te bewerkstelligen. Het is ook een beetje kennisoverdracht", zegt Ha melink. De cursus wordt op vier achtereen volgende dinsdagavonden gege ven. Elke week komt een ander on derwerp aan bod, dat steeds wordt ingeleid door mensen uit de Noord-Bevelandse politiek; de grif fier, het (ex-) raad slid, de ambte naar, de gemeentesecretaris en de wethouder. Niet alleen PvdA'ers, maar ook een CDA'er, WD'er en SGP'er. Hoewel er enigszins abstract klin kende onderwerpen als 'beleids ruimte binnen gemeentelijke ka ders' aan bod komen, denkt de ini tiatiefnemer dat de cursus interes- 'Het wordt wel interessant, want we zoeken ook wat spanningen op' sant is. „We zoeken ook wat span ningen op. Zo wordt dat onder werp bijvoorbeeld ingeleid door SGP-wethouder Adri van der Maas en de ex-Goese PvdA-wet- houder Thijs 't Hart. De spanning zit hem erin dat 't Hart in Goes in dertijd door onder andere de SGP-fractie op een zijspoor is ge zet. Zoiets kan leiden tot discus sie." Er is plaats voor maximaal twintig 'cursisten', het minimumaantal is twaalf. Zeven mensen hebben zich al aangemeld. Omdat het een totaalpakket is waar een lijn inzit, is het volgens Hamelink de bedoeling dat geïnte resseerden alle avonden komen en niet zomaar één keer. Belangstellenden voor de cursus 'gemeentepolitiek voor beginners' kunnen zich opgeven bij Piet Ha melink: phamelink@zeelandnet.nl of telefonisch: 0113-371227 of 06-22485570. De cursusavonden zijn op 1, 8, 15 en 22 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62