rond fusie ziekenhuizen zweedse rode kruis ziekenhuis Snel actie nodig voor jeugd Goeree Ginkgo Combi: 3 halen 2 betalen! t«a>V- 4 Ginkgo Combi verbetert geheugen en concentratie Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Spzc Dinsdag 4 maart 2008 23 Foto links: Opening ziekenhuis. Foto rechts: protest in 2003 tegen nieuwe invulling ziekenhuis. Foto midden: Huib Stevense biedt 17.006 handtekeningen aan in 2001 tegen sluiting van het ziekenhuis. collage Rolant Quist Alcoholgebruik groeiend probleem op Goeree-Overflakkee. door Piet Kleemans coedereede - Niet denken maar doen. Samen met de jongeren de problemen van hen flink aanpak ken. Dat is de insteek van de nota Jeugdbeleid in nieuw perspectief. In een werkplan moet op een rij tje gezet worden wat er moet ge beuren om de Goereese jeugd weer op het juiste spoor te krijgen. De problemen, zo blijkt uit de no ta, liegen er niet om. Ernstig over gewicht komt steeds meer voor en ook het alcohol- en drugsgebruik onder jongeren op Goe ree-Overflakkee blijft zorgen ba ren. Verder vertonen de cijfers rond jeugdcriminaliteit op het Zuid-Hollandse eiland een stijgen de lijn. Ook wordt steeds vaker melding gemaakt van kindermis handeling en is er in toenemende mate sprake van schooluitval. Stuk voor stuk zaken waar de gemeen ten op Goeree-Overflakkee zich ernstig zorgen over maken. Om de problemen aan te pakken wordt door hen breed ingezet. Meer be wegen staat op het actieprogram ma, maar ook wordt geconstateerd dat er onder jongeren grote behoef te is aan ontmoetingsplaatsen. Niet alleen in de vorm van 'hang plekken' buiten maar ook in de vorm van laagdrempelige jeugdcen tra. Plaatsen waar jongeren zo bin nen kunnen en durven te lopen. Voor de jongere jeugd moeten er in de visie van de opstellers van de nota meer en aantrekkelijker speel- pw Het alcohol- en drugsgebruik van jongeren op Goeree blijft zorgen baren. De gemeenten op het ei land bepleiten een gezamenlijke aanpak van de problemen. terreinen en georganiseerde activi teiten komen. Om achterstand in opleiding en inkomen te voorko men willen de gemeenten meer aandacht gaan besteden aan schooluitval, stage- en werkerva ringsplaatsen. Ook wordt gepleit voor het stimuleren van jongeren om een eigen bedrijf op te richten. Dat de problemen onder jongeren eilandelijk dienen geworden aange pakt staat voor de gemeenten als een paal boven water. Bij het op stellen van eerdergenoemd werk plan voor de toekomst willen de plannenmakers de jeugd zo veel mogelijk betrekken. Kleinkoor Renesse in Corneliuskerk noordwelle - Het Kleinkoor Re- nesse treedt zondag op in de Cor neliuskerk in Noordwelle tijdens de gezamenlijk biddagdienst voor gewas en arbeid. Het koor staat onder leiding van Cor van Eek. Op het programma staan Sing to the Lord a new song van Gordon Young, Laudate Domi- num van Giuseppe Ottavio Pitoni en The Lord's Prayer van Joseph Lees. Het koor wordt op piano be geleid door Marijke Vis. De dienst begint om 10.00 uur. 't Kofschip in Zierikzee houdt open schooldag zierikzee - Wie wil weten hoe het reilt en zeilt op openbare basis school 't Kofschip in Zierikzee kan vandaag een kijkje komen nemen in de praktijk. De Zierikzeese school houdt open schooldag, spe ciaal om het onderwijs aan deze school inzichtelijk te maken. Belangstellenden kunnen terecht van 10.30 tot 12.00 uur, van 13.30 tot 14.30 uur en van 19.30 tot 21.00 uur. Leden van de ouderraad en het team zijn present. Asperge-amuses dit keer met Ribeauville zierikzee - Maak een amuse van asperges die prima samengaat met een Pinot Blanc Ribeauville. Die opdracht krijgen deelnemers aan de vierde asperge-amusewedstrijd in restaurant De Zeelandbrug bij Zierikzee, die op 21 april plaats vindt. Wie wil meedoen, dient voor 31 maart een beschrijving van zijn of haar wondergerecht door te geven via www.dezeelandbrug.nl. De in zenders met de tien meestbeloven- de recepten mogen deelnemen. Modeshow van Anbo voor vijftigplussers zierikzee - De Anbo voor vijftig plussers afdeling Zierikzee houdt morgenmiddag een modeshow in gebouw De Driehoek aan het Kerk hof in Zierikzee. De presentatie biedt een indruk van de modellen voor komend voorjaar en zomer. De manne quins showen een brede sortering kleding in de maten van S tot en met XXL. De modeshow is voor al le belangstellenden toegankelijk en begint om 14.00 uur. Bij NADER zierikzee - In het artikel over Het uiteengaan van de dierenambulan ce Stichting Dierenvrienden Schouwen-Duiveland en die renambulance De Bevelanden is een fout geslopen. In het verhaal, dat in de PZC van 1 maart is verschenen, staat abusie velijk dat Amivedi eigen dierenam bulances heeft, maar dat klopt niet. Amivedi is een meldpunt voor ver miste en gevonden dieren. De stichting probeert dier en eigenaar weer te verenigen. Nü 270 tabletten van €61,50 voor 39,95! normale prijs 20,50 per stuk Krachtige Ginkgo Biloba formule nü tijdelijk extra voordelig! wwwxi0rod9piiar0n.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55