Zeeland 'De sluiting voelde als strafmaatregel' Tattoo-artiest vecht hoete aan BURBERRY Wietkwekers gaan failliet Politie besteedt op tv aandacht aan ongeval Bru Diefin het riet Rijtje schuiven voor een Mantouxprikje Wpzc Dinsdag 4 maart 2008 25 Bevelands museum is weer open na rel over wintersluiting. door Frank Balkenende goes - Het Historisch Museum De Bevelanden is weer zes dagen per week open. Het museumbestuur draaide de beperkte wintersluiting vorige week terug na forse kritiek uit de Goese raad, die overigens drieduizend euro op tafel legde om het museum voorlopig de hele week open te houden. Na het poli tieke briesje loopt het maandag nog niet storm. Twee bezoekers Middelburger ontkent bewust een inspectie te hebben gefrustreerd. den haag - De 41-jarige eigenaar van Tattoo-Shop Fine Line in Mid delburg is het niet eens met zijn veroordeling door de politierech ter in Middelburg vanwege het be lemmeren van een inspectie van de Voedings- en Warenautoriteit. Hoewel de boete slechts 330 euro waarvan de helft voorwaardelijk bedraagt, tekende hij hoger beroep aan. Gisteren behandelde het Haag se gerechtshof dat hoger beroep. „Ik heb het helemaal gehad met het VWA. Eruit of ik sla je eruit", zou de eigenaar van de shop op de Vlasmarkt bij een controle op 6 september 2005 hebben geroepen. De man ontkende gisteren deze passeren het loket. „Duitse toeris ten. Ze hebben geen idee van het gedoe rond het museum." Begin februari besloot het mu seumbestuur, gevormd door de ge meenten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland, de deuren niet zes, maar slechts drie dagen per week te openen voor publiek. Re den: een tekort van 42.000 euro over 2006. Voor afgelopen jaar wordt eenzelfde gat voorzien. Vooruitlopend op een analyse van de financiële problemen die dit voorjaar gereedkomt, besloot het bestuur tot een beperkte winter sluiting, die tot 5 april (het Mu- woorden. Wel zou hij 'Donder op' hebben geschreeuwd. Op dat mo ment veronderstelde hij dat de man geen controleur maar een las tige klant was. Volgens de Middel burger kon hij niet weten dat de man een controleur was omdat de ze zich niet met een pasje had gele gitimeerd. Hofaanklager mr. C. Strack wuifde dat weg. De shopeigenaar wist vol gens hem drommels goed dat de man voor een controle van de Voedsel- en Warenautoriteit langs kwam. „Hij heeft de controle belet door dreiging met geweld", zei de aanklager. De hofaanklager eiste dezelfde straf als eerder opgelegd door de politierechter. een boete van 330 euro waarvan de helft voorwaardelijk. Uitspraak over twee weken seumweekeinde) zou duren. Die maatregel kwam voor gemeente raadsleden, de Goese Culturele Raad en zeker vrijwilligers als een donderslag bij heldere hemel. Een Goese raadsmeerderheid droeg wethouder Joost Adriaanse, voor zitter van het museumbestuur, op de wintersluiting terug te draaien. Het museumbestuur deed dat uit eindelijk ook. 'Zo'n ingreep gaat als een lopend vuurtje door de museumwereld' middelburg - Grote geldproble men was voor een echtpaar uit de gemeente Hulst de reden om zelf een hennepkwekerij te beginnen. Nog voor ze konden oogsten stond eind september vorig jaar de politie bij hen op de stoep. Het echtpaar zei dat ze geheel zelf standig het besluit hadden geno men om de kwekerij op te zetten. Ze hoopten dat ze hun oogsten af konden zetten in Terneuzen bij Checkpoint of Miami, zo vertelde de vrouw. Nu ze geen oogst meer heeft, vreest de vrouw dat het niet meer lang duurt voor ze hun huis moeten verkopen. „We redden het niet meer. We gaan failliet." Daar had ze eerder aan moeten denken, aldus officier van justitie M. Overmeer. Ze vroeg de politie rechter de beide echtelieden elk te veroordelen tot een werk- en een leerstraf van samen zestig uur en hen een maand voorwaardelijke celstraf op te leggen. De politie rechter vonniste conform. Vrijwilligster Nel van Leijen, die de merklappen in het museum be heert, vindt het besluit nog steeds 'ondoordacht'. „Kijk, een winter sluiting kan best als het museum niet loopt, maar dat doet het wel. Je kunt er alleen geen peil op trek ken wanneer mensen komen. Soms heb je er zes per dag, soms zestig. Het is in elk geval een slech te reclame als je het museum de helft van de week sluit. Zo'n in greep gaat als een lopend vuurtje door de museumwereld. Laatst was ik in Maarsbergen en mensen daar hadden het al gehoord." Maandag staat de teller om half vijf op twee bezoekers. „Duitsers", zegt vrijwilligster Ineke Luijk. „Vanavond hebben we een lezing en die is volgeboekt: 45 bezoe kers." Luijk is gepikeerd over de abrupt heid waarmee het museumbe stuur de openingstijden halveerde. „Het voelde als een strafmaatregel. Bovendien werkte het demotive rend, vooral bij de vrijwilligers die als gids functioneren. Zij leggen er hun ziel en zaligheid in en hadden plots minder om handen. Sluiten lost niks op. De cv moet blijven draaien voor de collectie en de vrij willigers, tja, die kosten niets..." bruinisse - De politie Zeeland be steedt vanavond in het tv-program- ma Opsporing Verzocht aandacht aan het ongeluk op de parallelweg van de N59 bij Bruinisse, vorige week donderdag. Daarbij werd een 75-jarige vrouw uit Zierikzee geschept door een au to. Ze raakte zeer ernstig gewond en ligt met een dubbele bekken breuk, beenbreuk, kapotte knie banden, gebroken ribben, neklet sel en een hersenschudding in het ziekenhuis. De dader, in een grote donkerkleurige sedan, reed door. De politie vermoedt dat de be stuurder uit de buurt komt. Opsporing Verzocht begint van avond om 21.50 uur op Nederland 1 en wordt morgen om 13.20 uur op Nederland 2 herhaald. breskens - Een 26-jarige inwoner van Breskens is zondagochtend in zijn woonplaats aangehouden na een inbraak in een bedrijf. De man had zich verstopt in een riet kraag. Hij had twee gokkasten opengebroken. De man is overge bracht naar gevangenis Torentijd. terneuzen - Medewerkers van de GGD en de ar- dienst te achterhalen of Dow-medewerkers een ligt nog in het ziekenhuis. Naast de Dow-mede- bodienst van Dow hebben gisteren 423 werkne- TBC-besmetting hebben opgelopen. Vorige week werkers worden ook tientallen familieleden en mers van het Terneuzense chemiebedrijf een woensdag werd bij een collega vastgesteld dat hij kennissen van de man deze week gecontroleerd. Mantouxprik gegeven. Zo hoopt de gezondheids- open longtuberculose had opgelopen. De man foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27