Nieuw leven voor oude gymzaal Lopen voor de Roparun Kweker van wiet blij met geldboete WÈËÊL I Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Auto gestolen bij Cinecity Ginkgo Combi: 3 halen 2 betalen! Ginkqo Combi verbetert jp geheugei Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN www.derodepi laren .n I w PZC Dinsdag 4 maart 2008 23 RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 01 18 -615151 www.donrisicobeheer.nl |w**® -'é' Het oude gymzaaltje op het Sasterrein in Middelburg ziet er weer fris uit. foto Ruben Oreel Monumentaal pand op Sasterrein opgeknapt en opgeleverd aan huurder. door Dewi Gigengack MIDDELBURG - De restauratie van het oude gymlokaal aan de Nieu we Haven in Middelburg is zo goed als af. Het gebouw is opgele verd aan de nieuwe huurder, ad vies- en architectenbureau Bouw- winkel Zeeland. Die gaat er over twee weken in, als de afwerking klaar is. De garageboxen die tegen het gebouw van de voormalige christelijke mulo stonden, zijn te gen de vlakte gegaan. Ook is het terrein opnieuw bestraat. Het aantal parkeerplaatsen is gelijk gebleven, hoewel eerder nog was VLISSINGEN - Bij het parkeerterrein aan de Kenau Hasselaarstraat bij bioscoop Cinecity in Vlissingen is zondagavond tussen half tien en twaalf uur een auto gestolen. De eigenaar ontdekte de diefstal van zijn auto nadat hij een film had gekeken. De auto die is gestolen is een blau we Honda Civic met het kenteken 03-DG-NX. aangekondigd dat de parkeercapaci- teit uitgebreid zou worden. Er zijn 45 parkeerplaatsen waarvan één voor invaliden. De gymzaal en het terrein erom heen waren erg verloederd. De BV Monumentenbeheer, een bedrijf dat verbonden is aan de gemeente, wilde het restaureren en kocht het gebouw van de gemeente Middel burg in 2006 voor het symbolische bedrag van één euro. In datzelfde jaar besloot het college van B en W dat het gebouwtje een monu ment moest worden. De gemeente subsidieerde het herstel met 45.000 euro. In juni vorig jaar is de verbouwing begonnen. Monumentenbeheer wilde het mo nument beter tot zijn recht laten komen. De bijgebouwen, hekwer- Cegelec-runningteam zet sponsoractiviteiten op touw aan de kust. DISHOEK - Om deelname aan de langste non-stop estafette ter we reld, de Roparun, financieel en qua sponsoring rond te krijgen or ganiseert het Zeeuws Cegelec-run ningteam diverse sponsoractivitei- ken, en de betonnen platen langs de kademuren zijn gesloopt. Ook is de beplanting rondom het pand verwijderd. Daarnaast is het casco (het skelet van het gebouw) geres taureerd. Op het plein is het asfalt vervan gen door straatstenen en er staan Monumentenbeheer kocht gymzaaltje voor symbolisch bedrag van één euro nieuwe lantaarnpalen. De fietsen stalling is een stukje verplaatst en heeft een glazen gevel gekregen. Het gebouwtje aan de Nieuwe Ha ven werd eind negentiende eeuw gebouwd als gymzaal voor de ten. Op 15 maart houdt het team de Ropakustrun en de Ropawan- deltochten. De Ropakustrun is een hardloopwedstrijd/trimloop van vier of tien kilometer. Inschrijven voor de kustrun kan via aeromad@zeelandnet.nl. De kos ten zijn drie euro. Inschrijven aan de start is mogelijk en kan vanaf 13.00 uur bij het Pannenkoeken huis aan de Kaapduinseweg 19 in christelijke mulo. Het monument is één van de weinige gebouwen uit die periode. Middelburg heeft vooral gebouwen van voor 1850 en na 1925. De gemeente gebruikte het pand later als opslag en werk plaats en bouwde er garages tegen aan. Aan het eind van de jaren ne gentig kwam het zaaltje leeg te staan. In 2002 wilde Middelburg het Sasterrein opnieuw inrichten en horeca in het pand vestigen. De buurt had echter bezwaren tegen het verdwijnen van de parkeer plaatsen. Het plan ging definitief van tafel toen de gemeente in 2004 flink moest bezuinigen. Bouwwinkel Zeeland huurt het pand voor vijfjaar. Daarna kan de gemeente het gebouw terugkopen en een andere bestemming geven. Dishoek. De kosten bedragen dan 4,50 euro. De start voor beide af standen is 14.00 uur. De Ropawandeltochten zijn elf of twintig kilometer. Inschrijven kan op 15 maart vanaf 9.30 uur bij het Pannenkoekenhuis in Dishoek. Kosten voor de wandeltochten zijn vier euro. Deelnemers kun nen vertrekken vanaf 10.00 uur tot 10.30 uur. Honderd uur werkstraf voor kweken omgezet in boete van 1500 euro. door Emile Calon MIDDELBURG - Een beetje geldpro blemen, wat schulden. Dat was voor een 35-jarige inwoner van Middelburg de reden om in zijn woning een wietkwekerij op te zet ten. De politie ontdekte eind sep tember 2006 die kwekerij met in totaal honderd planten. Gisteren moest de man voor de Middelburg se politierechter verschijnen om zich voor die kwekerij te verant woorden. Hij vertelde dat hij dacht via die wietkwekerij snel wat geld te ver dienen. „Het is stom wat ik ge daan heb", zo bekende hij. Maar hij zag destijds geen andere ma nier om aan extra geld te komen. Officier van justitie M. Overmeer hield de Middelburger voor dat hij inderdaad de verkeerde keuze had gemaakt. Ze waarschuwde ook dat kwekers altijd een zeker risico lo pen. Want een kwekerij wordt ont dekt door politie en justitie of het lukt niet om los te komen uit de handen van de criminelen die op de achtergrond functioneren. „Er moet altijd afgerekend worden", waarschuwde ze. Justitie had de man voorgesteld een werkstraf van honderd uur uit te voeren. Daar voelde de Middel burger echter weinig voor. De man heeft namelijk sinds enige tijd een vaste baan en zo'n werk straf is volgens hem maar moeilijk te combineren. Overmeer ging met hem mee en legde een geldboete van 1500 euro op alsmede een voorwaardelijke celstraf van een maand. Politierech ter I. Woltring zag ook geen be zwaar en vonniste conform. De Middelburger verliet vervol gens de rechtszaal. Door even flink over te werken kan hij in veel minder dan honderd uur dat geld bij elkaar krijgen, zo vertelde hij te vreden. Nü 270 tabletten van €61,50 voor 39,95! normale prijs 20,50 per stuk Krachtige Ginkgo Biloba formule nü tijdelijk extra voordelig! W88SS siM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25