Sport mue vraagt om vervolg jfelt over deelname aan Spelen PZC Maandag 3 maart 2008 31 foto Marcel Maas NK cross in Gilze-Rijen Tim Pleijte (Dynamica) finishte op de lange cross van 10200 meter als 23e. De Vlissinger klokte 34.57. Joop Lasseur (Delta Sport) uit Burgh-Haamstede is kampioen geworden bij de mannen 65. Zijn tijd op de 7900 meter was 32.54. Rinus Joosse (AV'56) werd achtste met 39.14. Sjaak Luteijn (Loopgroep PK) uit Oostburg kwam als vierde aan bij de mannen 50. Op de 7900 meter liep hij 29.13. Theo den Herder (AV'56) was negende bij de mannen 55. Hij kwam na 31.43 over de meet na 7900 meter. De Lewedorpse Marianne de Kok (Dynamica) werd zevende op 5600 meter bij de vrouwen 35. Haar tijd was 23.20. Bo Klaassen (AV'56) eindigde als zevende bij de meisjes B. Niek den Exter (Scheldesport) was achtste bij de jongens B. Bij de pupillen veroverden ver schillende Zeeuwen hoofdprij zen. Waeoby Jones (Schelde sport) won bij de meisjes pupil len B. Clubgenote Tessa van den Brink werd eerste bij de meisjes pupillen A. De Terneu- zense vereniging pakte ook goud op de 4x350 meter bij de pupillen A. Tweede plekken waren voor Wouter Verstraate (Dynamica, jongens pupillen A), Meike van Gastel (Delta Sport, meisjes D tweedejaars) en de C-junioren van Delta Sport op de 4x900 meter. De twintigjarige Vermue is eigen lijk baanatlete. De Lewedorpse is specialiste op de 8oo meter. Haar doel is om op dat nummer tot de top van Nederland te gaan beho ren. Maar om wat extra conditie op te bouwen voor het zomersei zoen, liep ze in de afgelopen maan den vijf korte-crosswedstrijden. In Kruiningen en Vlissingen, twee ra ces in de Zeeuwse crosscompetitie, won ze en in Enschede veroverde ze de nationale studententitel. Tij dens de Warandeloop in Tilburg werd ze knap elfde en gisteren sloot ze haar winter af met een zes de plek op het NK in Gilze-Rijen. Vermue: „Ik ga niet zeggen dat ik het crossen erbij doe, maar ik heb er geen ambities in. Het belangrijk ste voor mij is de 8oo meter op de baan." Wat dat betreft, was het goed dat het NK cross voor studenten en het echte NK cross pas na het NK indoor kwamen. „Ik kon daardoor gewoon alles richten op het NK in door", vertelde de atlete, die in Gent de vierde tijd neerzette op haar favoriete middenafstand. „Was het NK indoor als laatste in het rijtje gekomen, dan had ik mis schien van mijn trainer niet mee mogen doen aan de crosskam pioenschappen." Vermue neemt in de komende we ken even wat gas terug, bijvoor beeld door op wintersport te gaan. Maar daarna zal ze alles op alles zetten om er een mooie atletiekzo- mer van te maken. De aftrap van die campagne is in april, als ze twee weken op trainingskamp gaat in Portugal. „Ik wil dit jaar ab soluut op de 8oo meter richting de 2.io gaan", zei de atlete die nu 2.14,83 als beste tijd heeft staan. „Mijn trainer, Richard Kooijman, heeft al gezegd: 'plak de tijd 2.09,99 op je koelkast, dan kan je er elke dag naar kijken'. Ik geloof ook dat het mogelijk is die tijd te halen. Ik heb een goede winter ge had, nu hopen dat ik deze lijn kan doortrekken." Een vereiste is wel dat Vermue blessurevrij blijft. In 2007 leverde de overgang van indoor naar out door haar immers het nodige bles sureleed op. ken of ik wel naar Peking wil", zei Federer gisteren in Dubai, waar hij het vandaag in de eerste ronde op neemt tegen de Schot Andy Mur ray. Sergij Stachovski zorgde op het ATP-toernooi in Zagreb voor een stunt. De Oekraiener kwam het hoofdtoernooi binnen als 'lucky lo ser' en versloeg zaterdag in de fina le de lokale held en titelverdediger Ivan Ljubicic. De 22-jarige Stacho vski was in twee sets klaar met de als eerste geplaatste Kroaat: 7-5 6-4. Stachovski's beste prestatie tot nu toe was het bereiken van de kwart finales in Milaan in 2005. „Het lijkt wel of ik droom", zei de num mer 209 van de wereldranglijst na afloop. „Ik hoop dat dit het begin is van een mooie carrière." Ljubi cic, nummer 25 van de wereld, toonde zich een sportief verliezer. „Hij speelde fenomenaal en gaf me geen enkele kans." De laatste 'lucky loser' die een ATP-toernooi won, was de Argen tijn Christian Miniussi in Sao Pau lo in 1991. Het moederschap heeft de tennis- kwaliteiten van Lindsay Daven port nauwelijks aangetast. De 31-ja- rige Amerikaanse, die in juni vorig jaar haar eerste kindje baarde, won zaterdagavond het toernooi van Memphis. Ze mepte in de finale de negentienjarige Wit-Russische Olga Govortsova in twee sets van de baan: 6-2 6-1. Davenport boekte haar 55e profzege. Davenport is sinds haar rentree met een opmerkelijke opmars be zig. Tijdens haar zwangerschap zakte de voormalige nummer één van de wereld naar de 234e plaats op de wereldranglijst. Inmiddels is ze alweer geklommen naar de 46e plaats en ze zal door haar zege in Memphis zeker verder stijgen. De Italiaanse tennisser Federico Luzzi is door de spelersvakbond ATP geschorst en beboet. De num mer 139 van de wereldranglijst is schuldig bevonden aan het gokken op (tennis)wedstrijden. Luzzi (28) zette volgens ATP geld in op 836 partijen. Hij mag nu 200 dagen niet spelen. Bovendien kreeg hij een boete van 50.000 dollar. In zijn nu negen jaar durende prof loopbaan verdiende Luzzi in totaal ongeveer 500.000 dollar. Wat ik niet heb begrepen van AZ is dat ze Danny Koevermans lieten vertrekken. Je moet geen oude schoenen weggooien voordat je nieuwe hebt." Voormalig AZ-spits Shota Arveladze - nu Levante - over de problemen bij zijn ouder werkgever. In VI. „Nee, niet zoals Cruijff die Beenhakker toen te kakken zette. Dat had-ie bij mij niet moeten flikken. Had ik 'm zo een klap voor zijn eikel gegeven. Al was hij de lieve Heer." FC Dender-trainer Jan Boskamp bekijkt de eerste helft van zijn team steevast vanaf een tv-platform en daalt in de tweede helft af naar de dug-out. In Sportweek. „We leven als professionals. Met een vrouw in je leven is dat toch anders. Die wil ook aandacht. Maar als er iets leuks voor bij komt, dan gooi ik wel eens een hengel uit." VW-voetballer Nordin Amrabat heeft nog geen vrouw in zijn leven. In Sportweek. „Shell is een van de acht bedrijven waarmee wij internationals wel in zee mogen gaan. Shell kan mij altijd bellen. Ik ga zo in een schelp zitten." Hockeyinternational Sophie Polkamp over activiteiten naast het hockey. In Sportweek. „We hebben in Nederland een veel te grote mond, terwijl we zelf niets presteren. De competitie wordt steeds slechter. Het lijkt wel de omgekeerde wereld. Er zijn mensen die zich op dringen als bondscoach die zelf niets presteren." Ruud Gullit in De Volkskrant. Donk verslaapt zich: basisplaats kwijt Ryan Donk is zaterdag door trainer Louis van Gaal om disciplinaire rede nen buiten het basiselftal van AZ gehouden voor de uitwed strijd tegen Roda JC. De ver dediger had zich verslapen en meldde zich zaterdagochtend te laat op de club. Het was al de tweede keer dit seizoen dat Van Gaal de jeugdinterna- tional passeerde wegens het overtreden van de huisregels van AZ. Eind augustus bleef Donk tegen Vitesse buiten het basisteam omdat hij 's middags in de zon naar een jeugdwedstrijd van AZ keek. Bondscoaches Iran rouleren razendsnel Eerst was het Javier Cle mente, gisterochtend was het Afshin Qotbi, maar gister middag presenteerde de natio nale voetbalbond van Iran oud-sterspeler Ali Daei als nieuwe bondscoach. Iran zocht al maanden naar een ge schikte kandidaat. Dat Qotbi, voormalig assistent van bondscoach Guus Hiddink bij Zuid-Korea, uiteindelijk niet werd gecontracteerd heeft naar verluidt te maken met een verschil van inzicht tus sen de voetbalbond en de re gering. Clemente haakte toch af omdat hij niet permanent in Iran wilde wonen. RUG Boris Becker stort zich op pokeren De Duitse oud-tennisser Boris Becker is begonnen aan een carrière als professio nele pokeraar. De voormalige nummer één van de wereld en winnaar van Wimbledon heeft hiervoor een sponsor contract getekend met een po- kerbedrijf op internet. Becker heeft het kaarten geleerd tij dens zijn loopbaan als tennis ser. Hij speelde vooral veel tij dens regendagen op Wimble don. „Sinds vorig jaar ben ik intensief aan het pokeren", al dus Becker. „Ik vind vooral de psychologische kant zeer interessant." Proppen papier aanleiding staken Doelman Maikel Aerts kreeg zaterdagavond een bombardement van proppen papier te verwerken tijdens het duel van zijn club Willem II bij De Graafschap. Scheids rechter Roelof Luinge legde het eredivisieduel daarom na elf minuten tijdelijk stil. De stand was op dat moment 1-0 voor de thuisclub door een treffer van Niklas Tarvajarvi. Toen het gooien vanaf de be ruchte tribune 'de Spinne- kop' na een waarschuwing van de omroepster niet op hield, vond Luinge het ge noeg. Tien minuten later werd het duel hervat. De Vlaamse wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne duurde zondag maar 9 kilometer voor wereldkampioen Paolo Bet- tini. De Italiaan van Quick-Step was betrokken bij een grote valpartij en gaf op. „Bettini was compleet suf en we vonden het raadzaam dat hij zich liet nakijken in het ziekenhuis", al dus ploegleider Dirk Demol. De schade viel uiteindelijk mee. Bettini hield aan de val schaafwonden over aan zijn linker been en arm en een kneuzing op zijn rug. Robbie McEwen hield het een dag eerder twee keer zo lang vol in de Omloop Het Volk. De Australische sprinter stapte za terdag na 18 kilometer uit. Hij had last van ademhalingsproble men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59