Sport ZK taekwondo De Stormvogel hoort er weer helemaal bij in de vierde klasse Verloren zoon helpt HVV aan overwinning Promotie Swift na eenvoudige winst bij DSO W PZC Maandag 3 maart 2008 29 Jeremy Dijkstra (14) en Mano Don (16) strijden om eindzege open ZK. door Valeska Nastaly MIDDELBURG - „Rijk word je er niet van, maar ik zou toch graag mijn geld willen verdienen met taek wondo", zegt Mano Don uit Mid delburg, Hij werd gisteren eerste bij de ju nioren op de Deltasafe open Zeeuwse kampioenschappen tae kwondo. Sporthal De Kruitmolen aan de Kruitmolenlaan in Middel burg was de dojang waarin 220 deelnemers uit Nederland en Bel gië streden om de titel. De 16-jarige Don van de vereni ging Taekwondo Middelburg was ondanks zijn toernooizege niet ge heel tevreden over zijn prestatie: „Het ging slecht, ik was er niet bij met mijn hoofd." Ook de finale, waarin hij het op nam tegen zijn twee jaar jongere clubgenoot Jeremy Dijkstra, had hij liever anders gezien: „Ik vecht liever niet tegen iemand van mijn eigen club. Je moet je dan inhou den, want je wilt niet dat je team genoot een blessure krijgt." De twee taekwondoka's bereidden zich met dit kampioenschap voor op de Europese kampioenschap pen, die in mei in Polen plaats- vindent. De 14-jarige Dijkstra vecht norma liter bij de jeugd, waarin hij giste ren won, maar in de halve finale en de finale had hij junioren als te genstanders. „Ik moet in Polen ook tegen junioren. Vandaar dat ik hier op dat niveau heb geoefend", gaf hij na de finale aan. Gezien zijn tweede plek is hij er klaar voor. Dijkstra was tevreden, maar had het wel zwaar na zijn laatste partij: „Ik was helemaal kapot. Ik vond het knap dat ik daarnet nog bleef staan." Don heeft al redelijk wat ervaring 1^ De 16-jarige Mano Don wint de open Zeeuwse kampioen schappen taekwondo. In de finale verslaat hij zijn clubgenoot Jeremy Dijkstra (14). als het om grote kampioenschap pen gaat. Als international heeft hij vorig jaar bij het EK in Slowa kije individueel de achtste plaats gehaald, net als bij de jeugdkam pioenschappen in Canada. En hij haalde met de Nederlandse juniorenploeg voor het eerst sinds dertig jaar de eerste plek in Slowa kije. Dijkstra is minder gerouti neerd. Hij wist gisteren dan ook niet wat hij op de open Zeeuwse kampioenschappen kon verwach ten. Van tevoren dacht hij: 'Ik re ken nergens op, ik zie wel hoe ver ik kom.' Ook al dropen de zweetdruppels van zijn hoofd en was hij hele maal op, de trots straalde van zijn gezicht. Vorig jaar nog dacht Dijk stra dat hij het kon schudden. De sporter had te veel kraakbeen rond zijn knieschijf en kwam op de bank te zitten. Na anderhalve maand op krukken en vier maan den bij de fysiotherapeut was hij beter. Er hoefde geen operatie aan te pas te komen. Om zijn benen aan te sterken, doet hij aan fitness. Net als zijn teamgenoten en de meeste andere serieuze teakwondoka's. Daarnaast voetbalt Dijkstra bij FC Dauwendaele. Taekwondo gaat bij hem echter te allen tijde voor. Wat hij er zo leuk aan vindt? „Het is de kick. Als ik een hoge trap geef te gen het hoofd, roept iedereen 'goed zo'. Dan voel je de adrenali ne in je opkomen." De sport voor verdedigingstechnie ken doet hij puur voor de lol. „Je verdient er helemaal niets mee", zei de open Zeeuws kampioen Ma no Don. Sterker, de jongens beta len zelf hun reis en alles wat daar bij komt. De bond betaalt welis waar het inschrijfgeld van de toer nooien, maar dat is bij lange na niet kostendekkend. Mano Don: „Ik heb vorig jaar dui zend euro moeten bijleggen voor mijn reis." De junior heeft zijn ouders als sponsor en klust wat bij in de kis- tenbouw bij zijn vader. Dijkstra heeft het wat commerciëler aange pakt: „Ik heb vier sponsors. Eentje voor de kleding en de andere drie voor de financiële steun." Darters De Belt naar derde stek superleague GOES - De darters van De Belt ver sloegen in de superleague Berkel Enschot met 7-3. De Souburgers traden aan met Karin Krappen, Jean-Paul van Acker, Wander Snoeck en Wilco Vermeulen, die later vervangen werd door Jelger Tuinstra. Ze stij gen naar de derde plaats. HvM- darts Middelburg, zonder Pieter Otten, verloor kansloos van Oos terhout: 0-10. HvM staat vierde. Wielrenner Gresnigt achtste in België GOES - Alex Gresnigt van de junio renploeg van wielervereniging Tho Middelkamp eindigde in de sterk bezette Beverbeek Classic in Hamont-Achel (België) als achtste. Nick Eversdijk, net als Gresnigt uit Kapelle, finishte in het peloton als 40e. In het Belgische Schoonaarde reed eerstejaarsjunior Nick van der Lijke uit Middelburg naar de vier de plaats. Vlissingers blijven net overeind in belangrijk duel bij SVH 2: 6-7. door Ko Mechielsen vlissingen - De Stormvogel-man- nen deden zaterdag wat er van hen verwacht werd. De Vlissingse waterpoloërs versloegen SVH 2, zo dat er zicht komt op een langer verblijf in de vierde klasse bond. In Rotterdam werd het 6-7. SVH 2-De Stormvogel 6-7: De Stormvogel had een goede start en nam in de eerste periode een 1-3- voorsprong. In de tweede periode kwam SVH 2 even terug maar daarna gaven de Vlissingers weinig meer weg: 2-5. Het overleefde een man-mindersituatie en kwam in de derde periode zelfs op 3-6. De laatste periode brak aan bij een 4-7-voorsprong. SVH 2 kwam te rug tot 6-7, schiep nog een hand- De la Ruelle verrast Rabout in Natuurloop cadzand-bad - Edwin de la Ruelle greep onder stormachtige omstan digheden de zege in de Natuur loop bij Cadzand. De inwoner van Koewacht (40) ging in de slotfase van de 10.4 kilo meter lange loop Theo Rabout uit Aardenburg voorbij. Niek Wieland uit Axel werd vijfde. Bij de vrou wen was Elise Rijk (Schoondijke) het best bestand tegen de elemen ten in Cadzand-Bad. Clinge stapt boos van het veld in oefenduel terneuzen - Het voetbalduel RIA W.-Clinge duurde slechts 55 minu ten. Bij een 2-2-stand stapte Clinge van het veld, omdat het zich niet kon verenigen met de beslissingen van de scheidsrechter. Toen Pepijn de Smet 2-2 scoorde, waren de ra pen gaar. Clinge protesteerde om dat men dacht dat het buitenspel was. Commentaar, commotie en rood waren het gevolg. vol kansen, maar scoorde niet meer. Scores De Stormvogel: Robin Juranek, Pim Bekkers en Kees Leijnse 2 maal en Frank Leijnse 1 maal. ZVDO'74 2_De Stormvogel 2 2-13: De reserves van De Stormvogel wa ren ook in Gorinchem veel te sterk. Via 0-2, 1-5 en 2-7 eindigde de wedstrijd in 2-13. Voor de Vlis singers scoorde in de laatste perio de zelfs De Stormvogel-keeper Bob Willemse, met een schot van 25 meter afstand. De Vlissingers kunnen zaterdag bij winst al het kampioenschap vieren, vijf wed strijden voor het eind van de com petitie. Scores De Stormvogel: Martijn Mechiel- De waterpoloërs van De Stormvo- gel boeken een belangrijke over winning op SVH 2. Ze hebben dankzij de 6-7-zege weer uitzicht op behoud in de vierde klasse. Wisse en Goverse pakken schaatstitels goes - Martje Wisse uit Goes en Niels Goverse uit Kapelle zijn zater dag op de ijsbaan te Breda open Zeeuws schaatskampioen gewor den. Wisse won beide afstanden, de 500 meter in een nieuw persoon lijk record van 42,77, en de 1500 meter in 2.15,21. Ook Goverse was het sterkst op beide onderdelen. De 500 meter won hij in 39,14, de 1500 meter in 1.58,79. Schermer Verwijlen dicht bij Peking bern - Degenschermer Bas Verwij len (24) is bijna zeker van de Olympische Spelen. De Brabander werd gisteren op het wereldbeker toernooi in Bern vijfde. Hiermee voldoet hij aan de nationale eisen voor een olympisch ticket. Hij moet alleen nog de internatio nale eis halen: eind maart bij de beste drie op de Europese ranking. Verwijlen staat nu tweede. sen 4, Mark de Meer 3 Jasper Rouwendal 2 en Jermo de Lange, Rene Bal, Pim Bek kers en Bob Willemse 1 maal. Mannen. OZC'57-De Ganze 7-13: De Ganze-mannen hadden in het kleine bad in Oisterwijk een moei zame start en keken na de eerste periode tegen een 3-2-achterstand aan. Daarna ging het beter draaien. Via 4-6 en 5-10 werd een duidelijke 7-13-overwinning be haald. Vrouwen. Hieronymus-De Gan ze 12-6: De Ganze had een prima start en nam een 3-4-voorsprong. Ook in de tweede periode was er goed polospel, waarin Hierony- mus langszij kwam: 5-5. In de der de periode was het gedaan met De Ganze. Hieronymus ging sneller spelen en daar hadden De Ganze- vrouwen het erg lastig mee: 10-5. In de laatste periode nam de thuis ploeg weer gas terug zodat de scha de binnen de perken bleef 41 i isJ 1 i Alle armen de lucht in bij een hoekschop van HVV (effen shirt). foto Camile Schelstraete Tweedeklasser heeft weer lucht na 3-1-zege op Oosterhout. HULST - Het scorebord wees de ne gentigste minuut aan, toen uitgere kend Jaimy de Visser aan alle onze kerheid een eind maakte. HW'24 had het duel tegen Oosterhout gis teren al veel eerder moeten beslis sen, maar verzuimde vooral na rust legio kansen te benutten. De ingevallen middenvelder tekende in de slotminuut voor de bevrij dende treffer (3-1). De terug in genade aangenomen De Visser mikte raak in de re bound, nadat lari Vyaene maar weer eens op de uitstekende Bra bantse doelman Francois van Gooi was gestuit. Christoph Praet: „Dit is de beste doelman van de twee de klasse. Ook in Oosterhout keep te hij geweldig." De 3-1-overwin- ning geeft de Hulster formatie weer wat lucht. HW'24 werkte zich door de eerste zege sinds 18 november vorig jaar op naar een plaats in het linkerrijtje. Boven dien werd na een kleine paleisrevo lutie gisteren duidelijk dat de grootste kruitdampen zijn opge trokken. De saamhorigheid leek groot nadat scheidsrechter Van Beurden had afgefloten. Tim Me- chelink, die gesprekken met Hoek en FC Nieuwkerken achter de rug heeft en niet uitsluit dat hij aan zijn laatste seizoen bij HW'24 be zig is, sprak van een bevrijdende overwinning. „Dit hadden we no dig. Stel je voor dat we vandaag hadden verloren, dan was de na- competitie in beeld gekomen." Evert van de Berg: „Voor de groep is dit heel belangrijk. We staan nu vier punten los van de tiende plaats en zijn qua doelsaldo over Terneuzen heen. Maar we zijn nog niet veilig. Daarom wordt het vol gende week weer heel belangrijk." HW'24 kwam al vroeg op achter stand. Christoph Praet tekende uit een langs de muur getrapte vrije trap voor de gelijkmaker: 1-1. De mooiste treffer kwam op naam van Evert van de Berg. Hij kopte op aangeven van Maarten Scheer ders de 2-1 binnen. Van de Berg, opgelucht: „Mijn eer ste doelpunt na mijn beenbreuk. Ik heb geen pijn meer en merk dat ik duels niet meer uit de weg ga. Het gaat elke week een beetje be ter." goes - De korfballers van Swift zijn zeker van promotie naar de eerste klasse. De Middelburgers waren in een inhaalwedstrijd veel te sterk voor het nog puntloze DSO uit Klundert: 10-18. Hoewel dat nog niet in volle glorie tot uiting kwam, zag coach Ralph Gillissen bij rust al dat het goed was (6-9). Zonder de licht gebles seerde Mabel van de Velde en Ju dith Steenbergen (Angela Verduijn en Elvera Wattel op hun plekken) en met invalbeurten voor Roel Klootwijk en Stijn Gillissen stelde Swift daarna makkelijk de promo tie naar de eerste klasse zeker. „Dat is binnen. Nu nog een paar puntjes voor het kampioenschap", aldus een tevreden Gillissen. Scores Swift: Ivo de Hond 4, Rob Sander- se en Roel Klootwijk beiden 3, Paul van den Berg en Eefje van den Berg beiden 2, Richard Geldof, Anita Hoekstra, Angela Verduijn en Stijn Gillissen allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57