Sport 'Laat dit een waarschuwing zijn Nederlagen EMM Pam Pam zorgt voor impuls Damclub Tholen/DSVF grootverdiener op ZK Rentmeester vierde in halve finale van NK 26 Maandag 3 maart 2008 PZC Sandy den Exter keert dankzij merrie terug in eventingsport. nieuwland - Het besluit om de in door springwedstrijd niet in mane ge Grol in Renesse te houden, maar uit te wijken naar Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland bleek de Schouwse Ruiters geen windeieren te leggen. Een recor daantal deelnemers was daarvan zaterdag het beste bewijs. De Zeeuwse ruiters slaagden er niet in om de overwinningen in ei gen huis te houden. Met een twee de plaats in de klasse L was routi nier Sandy den Exter met haar nieuwste aanwinst Pam Pam de succesvolste Zeeuwse combinatie. Door het succes met Pam Pam maakt Den Exter na vijftien jaar haar rentree in de eventingsport. „In de eventing moet je alle disci plines van de hippische sport be heersen. Dat heeft mij altijd getrok ken. Maar ik had er geen paard voor. Pam Pam is een echt even ting paard. Zij is van Marcelle de Kam. Die is in verwachting en vroeg mij of ik haar wilde rijden." Dat Pam Pam kan springen be wees ze in de barrage van de klas se L waarin elf combinaties stre den om de overwinning. Den Exter stuurde de elfjarige Liostro-dochter in 32.86 seconden foutloos naar de finish. Als voor laatste starter toonde Martine van de Eijnden uit Steenbergen zich met Utopie een fractie sneller. De regerende Zeeuwse kampioene Anniek van der Linde uit 's Heer Arendskerke stuurde de merrie Zandorra Z in deze rubriek naar een fraaie derde plaats. De overwinning in de klasse Z werd een prooi voor Johan Ker- stens met de ruin USA, van de Del ta Mossel's Stal uit Yerseke. Daar mee kreeg de zege toch nog een Zeeuws tintje. Met een zevende plaats was Michelle Evertse met Uzelma de succesvolste Zeeuwse combinatie in de klasse Zwaar. beekbergen - Dankzij een gelijk spel tegen grootmeester Gerard lansen is Martijn Rentmeester uit 's-Gravenpolder in de halve finale van het NK dammen op de vierde plaats geëindigd. Hij greep naast de eindstrijd maar is op basis van die klassering automatisch ge plaatst voor het toernooi van vol gend jaar. Bennie Provoost sloot een teleur stellend toernooi af met de zeven de plaats in zijn groep. Op de slot dag speelde de man uit Aagtekerke gelijk tegen Pieter Steijlen, de Ne derlandse jeugdkampioen. Ook Le opold Sekongo, die zich net als Pro voost de laatste twee jaar voor de finale wist te plaatsen, kon geen potten breken. De Ivoriaan, die in de Zeeuwse competitie voor BDV uitkomt, eindigde in zijn groep als vijfde. Leonie de Graag werd in Beekber gen winnares van haar groep. Jurrijan Peterson van Zeelandia Middelburg wordt neergelegd door een speler van Dosko. foto Ruben Oreel Zeelandia Middelburg wint ondanks slechte instelling van Dosko. door Ron de Waal MIDDELBURG - Een matige prestatie leveren maar na negentig minuten toch de drie punten in de knip. Dat lukte Zeelandia Middelburg gistermiddag in de thuiswedstrijd tegen Dosko. Jerfey Booy was met twee doelpunten opnieuw de ge vierde man bij de thuisploeg: 2-0. Hij had door diverse schorsingen en blessures behoorlijk wat aanpas singen moeten doen in zijn basis elftal, maar trainer Roy Hendrik- sen wilde dit niet als excuus aan voeren voor de zwakke prestatie van zijn team. „Het was helemaal niets vanmiddag", was de overdui delijke conclusie van de trainer na afloop. „De mutaties zijn geen ex cuus. Ik vind het alleen vervelend voor de jonge gasten die vandaag hun kans kregen, maar in een ploeg terechtkwamen waarin de instelling slecht was. Gelukkig zijn een paar goede individuele mo menten beslissend voor de drie punten." Spits Jerfey Booy moest de woorden van zijn trainer bea men. „Wij zaten een beetje in een flow na de zeges op Roosendaal en Zierikzee. Misschien hebben we dit duel tegen Dosko daardoor een beetje onderschat en begon nen we te slap aan de wedstrijd. Gelukkig wisten we ons op tijd te herstellen", zei Booy. Prettige bijkomstigheid voor Zee landia Middelburg was dat Dosko niet voor niet meer dan één punt naar de Veerse Poort leek te zijn gekomen. In verband met het 100-jarige bestaan van de Brabant se ploeg was de ontmoeting twee weken vervroegd, maar het had er al alle schijn van dat de bezoekers nu al druk met hun jubileum be zig waren. Omdat ook de thuis ploeg niet overliep van veel strijd, viel er in het eerste halfuur nauwe lijks iets te beleven. Keeper Rick Wiegmans was één van de weinigen die niets te ver wijten viel. Hij hield kort voor rust eerst Lennard Greveling, en kort na de pauze Bart Dietvorst van scoren af. De woede die trai ner Hendriksen in de rust uitte, had het eerste kwartier zijn uitwer king. Toen stelde de ploeg de over winning veilig. Geklungel in de Dosko-defensie stelde Jerfey Booy in staat om van dichtbij uit te ha len, 1-0. Tien minuten later kreeg Amir Tawfik het op zijn heupen. Na een prachtige actie schonk Taw fik Jerfey Booy de kans op de 2-0, en opnieuw faalde Booy niet. De zege had voor Zeelandia Middel burg nog groter uit kunnen vallen, als een drie tegen één-situatie ef fectiever was uitgespeeld. Roy Hen driksen had na afloop een korte, maar duidelijke boodschap. „Laat dit een waarschuwing zijn." Zeelandia Middelburg - Dosko 2-0 (0-0). 52. Jerfey Booy 1 -0, 61Jerfey Booy 2-0. Scheidsrechter C. Osmanovski (Breskens). Aantal toeschouwers: 200. Steen-Roosendaal 1-2 (1-1). Jasper Reu vers 0-1, Dennis Buys 1-1, Dennis Verstra- aten 1-2. Meto-Zierikzee 1-2 (0-1). Mathijs Hage 0-1, Mathijs Hage 0-2. Club pakt titels met Van de Velde, Van Akkeren en Van de Weteringh. door Daaf Kasse 's-Gravenpolder - De slotronde van het Zeeuws damkampioen schap zorgde voor een feestelijke dag voor Tholen/DSVF. De füsieploeg heeft sinds zaterdag drie Zeeuwse kampioenen in de gelederen. In de promotieklasse ging de titel verrassend naar Hans van Akkeren uit Sint-Maartens dijk. Hij won in de slotronde van Wim Koppejan en zag koploper Eric Boogert en los de Wild remi se spelen. Niels Roelofsen hield aan een overwinning tegen René Dusebout de tweede plaats over en Eric Boogert werd derde. In de eerste klasse werd Han van de Velde kampioen. De dammer uit Anna Jacobapolder speelde in de slotronde gelijk tegen Paulan van Nes, terwijl zijn concurrenten Danny Wattel en Jan de Jonge re miseerden. Arie van de Weteringh uit Stavenisse werd kampioen in de tweede klasse. Een gelijkspel te gen zijn concurrent Gerben Hoek van Dijke leverde hem de titel op. De ontknoping in de hoofdklasse valt pas zaterdag. Koploper Johnny de Leeuw neemt het dan op tegen Martijn Rentmeester en Arjo Kou semaker speelt tegen Daaf Ka$se. Derde plaats raakt voor gehandicapt Olympus buiten het vizier. door Wim Kakebeeke GOES - De eerste teams van EMM keerden gisteren met lege handen terug uit Brabant. De mannen ver loren met 35-24 van Camelot, de vrouwen kregen klop van White Demons: 23-22. Camelot-EMM 35-24: De tik die de studentenploeg uit Tilburg uit deelde loog er geenszins om. EMM was verre van compleet, maar dat was nog geen reden om in de zich in de beginfase te laten afschieten: 10-2. „Er is gewoon niet goed ver dedigd," oordeelde trainer Die- rickx. Aanvallend ging het gezjqn de 24 treffers niet slecht. „De com petitie is gespeeld maar we willen wel in het linkerrijtje blijven", is de inzet voor het slot van de com petitie. Marcello Tax was met 11 treffers een klasse apart. EMM 2-HMC 3 22-24: Een puntje voor beide ploegen had de verhou dingen beter weergegeven. HMC had aardig wat technische bagage in huis. Maar EMM deed daar nau welijks voor onder. In de opbouw- rij was er een dikke voldoende weggelegd voor Myron Bouwmees ter. White Demons-EMM 23-22: Dankzij de serie van elf punten uit zes duels die EMM neerzette is de ploeg vrij van degradatiezorgen. Daar kan het slippertje van zater dagavond niets aan veranderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54