Hoek mist ingevingen Alfons •ruKnüieri juput MEN TERNF iw Kloetinge wordt uitgelachen in Spakenburg staalkabel-Jkiis Kloetinge staat al negen uur droog PZC Maandag 3 maart 2008 25 Hoofdklasser komt op eigen veld niet langs Bennekom. door Jan Dagevos HOEK - Het duurde zaterdag even voordat Willem Leushuis de spij ker op zijn kop sloeg. De oefen- meester van Hoek noemde in eer ste instantie de harde wind en het hobbelige veld als oorzaken voor het fletse spel tegen Bennekom (o-o). Totdat ineens de naam van Ferry Alfons viel. „Dit was echt een wedstrijd voor hem geweest", zei de trainer. Ferry Alfons is bij Hoek de man van de ingevingen en de versnellin gen. De middenvelder kan als geen ander tussen de linies spelen, de steekpas verzorgen en daar naast verschijnt hij ook zelf nogal eens voor het vijandelijke doel. Alf ons zit echter een schorsing van drie wedstrijden uit en dus moet de creativiteit bij Hoek van ande ren komen. De middenlinie bestond tegen Bennekom in de eerste helft uit Thomas Ragut, Jeroen van de Broe- ke, Stijn Mahieu en Ramazan Ke- sikbas. Ragut en Van de Broeke wa ren de controlerende mensen en deden dat met verve. De openin gen moesten dus komen van het duo Mahieu-Kesikbas. Het koppel moest de aanval (Alain Grozdanic en Bert de Hamer) ondersteunen, maar hun inbreng was te schraal en te beperkt. „Ramazan uit of thuis is een wereld van verschil", merkte Leushuis naderhand op. „Ik weet niet wat dat is. Het lijkt wel of hier thuis de druk voor hem te groot is." Kesikbas bleef in de rust achter in de kleedkamer. Sam Ysebaert, net hersteld van een blessure, was zijn vervanger. De Belg werd samen met Bert de Hamer in de aanval ge posteerd en Alain Grozdanic zakte een linie. De laatste was bedrijvig, maar ook hij kon het verschil niet maken. Misschien hadden Leushuis en zijn spelers ook wat meer lef moe ten tonen tegen laagvlieger Benne kom. Temeer, omdat er voor Hoek dit seizoen niet al te veel meer op het spel staat. De ploeg is kansloos voor de titel in de hoofdklasse B en gevrijwaard van degradatiezor- gen. Deelname aan de KNVB-be- ker, eventueel via het behalen van de derde-periodetitel, is de enige prijs die er nog te halen valt. Hoek zou dus vrijuit kunnen spe len, het avontuur kunnen zoeken en het publiek kunnen vermaken. Zover kwam het zaterdag echter niet. Natuurlijk waren de omstan digheden (harde storm en slecht veld) moeilijk, maat Hoek opereer de ook wel heel erg voorzichtig. Bij balverlies had de thuisploeg voortdurend vijf man achterin. Pie- ter de Munnik, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld en Maarten van Rosevelt vormden de laatste li nie, terwijl Jeroen van de Broeke als extra slot op de deur fungeer de. Eerlijk is eerlijk: de defensie stond als een huis en gaf afgezien van de openingsfase (Clint van der Wal kopte in de derde minuut op de paal) weinig weg, maar wellicht had Hoek zelf iets meer kunnen creëren als er iets vaker wat men sen waren doorgeschoven. Pieter de Munnik was de enige die nog wel eens aanvallende intenties toonde. De rest durfde niet, mocht Hoek mist creativiteit in het duel met Bennekom in de hoofdklas se van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse ploeg blijft op een 0-0-gelijkspel steken. niet of werd niet gebruikt. Zo werd Gideon Imagbudu, Hoeks beste speler voor de winterstop en hersteld van een kwetsuur, negen tig minuten lang op de bank ge houden. „Je kunt ook het deksel op je neus krijgen als je iemand doorschuift", zei aanvoerder Pieter de Munnik. De behoedzaamheid won het dus van het avontuurlijke. Omdat Ben nekom er precies zo over dacht, was het niet vreemd dat de kansen op de vingers van één hand waren te tellen en dat de stand uiteinde lijk o-o bleef „Het was een slijtage slag op een zwaar veld", stelde Leushuis. „We hebben in elk geval de negatieve reeks in eigen huis doorbroken." mmm 1 ïi Eén van de weinige kansen voor Hoek. Alain Grozdanic schiet voorlangs tegen Bennekom. foto Camile Schelstraete Karakteristieken Hoek-Bennekom 0-0. Scheids rechter: F.E. ter Brake (Dedems- vaart). Gele kaart: Maarten van Rosevelt (Hoek). Aantal toe schouwers: 600. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Maarten van Rosevelt; Thomas Ragut (83. Kenneth Okorley), Jeroen van de Broeke, Stijn Mahieu, Ramazan Kesikbas (46. Sam Ysebaert); Bert de Hamer en Alain Grozdanic. Spakenburg-Kloetinge 7-0 (3-0). 5. Duncan van Moll 1-0, 24. Maurice van der Wilt 2-0, 38. Maurice van der Wilt 3-0, 51. Karim Elkaddouri 4-0, 62. Ruben Wilson 5-0, 71. Karim El kaddouri 6-0, 90. Ruben Wilson 7-0. Scheidsrechter: R.A. van de Rest (Dordrecht). Rode kaart (2x geel): 25. Die- derik Hiensch (trainer Kloetin- ge). Gele kaart: Duncan van Moll, Thijs Houwing, Jos Bouw (allen Spakenburg), Mervin Nie- mantsverdriet, Corné Schilper- oort (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 1000. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Niels Kole, Joffrey Gel dof; Arjan van der Smissen, Jaap Esser; Etiënne Mallie (70. Corné Schilperoort), Regilio Pi nas, Mervin Niemantsverdriet (46. Daan Esser); Robin de Pag- ter. SPAKENBURG - Kloetinge brak zater dag tegen Spakenburg (7-0) een pijnlijk clubrecord. De ploeg wacht in de hoofdklasse alweer 540 minuten, negen uur, op een doelpunt. Het vorige record zette Kloetinge óók dit seizoen al neer en stond op 503 minuten. Die serie werd ge broken door een doelpunt van Jof frey Geldof, op 1 december, in bles suretijd tegen IJsselmeervogels. Sindsdien heeft Kloetinge zes wed strijden niet gescoord. In de laatste elf (verloren) wedstrijden scoorde Kloetinge dus slechts één keer. Alleen AZVV slechter Kloetinge verloor zaterdag in de hoofdklasse voor de tweede keer met zeven doelpunten verschil. Opnieuw van Spakenburg. Alleen AZW deed het ooit slechter als Zeeuwse club in de hoogste amateurklasse van het zaterdagvoetbal. 8 Noordwijk-AZW (8-0) 1966/1967 7 Spakenburg-Kloetinge (7-0) 2007/2008 7 Spakenburg-Kloetinge (8-1) 1999/2000 7 Quick Boys-Serooskerke (8-11992/1993 7 FC Lisse-Serooskerke (7-0) 1992/1993 7 AZVV-Zwart Wit'28 (1-8) 1966/1967 Rode kaart Hiensch luidt demasqué van zijn ploeg in: 7-0. door Rudy Boogert SPAKENBURG - Een rode kaart voor trainer Diederik Hiensch luidde za terdag de ondergang in van Kloe tinge bij Spakenburg. De onmacht en frustratie die achter zijn verbale botsing met de scheidsrechter schuilgingen, werden overgeno men door zijn spelers. Kloetinge werd met 7-0 afgeschoten op het kunstgras van titelkandidaat Spa kenburg. Hiensch werd voor de vierde keer in zijn trainerscarrière rood geser veerd. In de tumultueus verlopen thuiswedstrijd dit seizoen tegen Spakenburg ontving hij er ook al één. Zaterdag kreeg hij twee keer geel wegens aanhoudend commen taar na de tweede tegengoal, hal verwege de eerste helft. „Degrensrechter struikelde ,Voór onze dug-out", verklaarde Hiensch. „Daardoor liep hij niet op één lijn om buitenspel te kun nen constateren. Maar hij gaf aan de scheidsrechter wél aan dat het géén buitenspel was. Dat wilde ik vertellen." Hij vond geen luiste rend oor, maar wel een naar geel grijpende hand. „Ik voelde dat het een cruciaal moment was", zei Hiensch. „Twee goals is een te Hiensch: 'Twee goals is een te groot verschil. Dat voelden de spelers ook.' groot verschil. Dat voelden de spe- Iers ook." Na die 2-0 werd Kloetin ge een bij zonder angel. Spaken burg daarentegen zoemde als een zwerm bijen op de honing af. Bij 7-0 ging de ploeg pas voldaan de poten aflikken. Binnen zeven minuten werd het Verschil tussen beide ploegen gety peerd. Na vijf minuten liet Niels Kole zich in het eigen strafschopge bied de bal afsnoepen door uitblin ker Duncan van Moll; deze maak te 1-0. Twee minuten later blunder de Spakenburg achterin en mocht Regilio Pinas alleen op de keeper afgaan. Hij produceerde slechts een rollertje. Tot de 2-0 en de 'kleurrijke' woor den van Hiensch deed Kloetinge aardig mee met schoten van Etiën ne Mallie en Robin de Pagter (zijnet). Maar daarna mocht Spa kenburg zich uitleven en mocht Kloetinge scheidsrechter Van de Rest nog dankbaar zijn dat hij de rode kaart in zijn kontzak hield. Hij had hem immers drie keer kunnen trekken. Joffrey Geldof solliciteerde ernaar - achter de rug van de scheidsrech ter - met een 'kopstotende' bewe ging naar Ruben Wilson. Mervin Niemantsverdriet schopte Sven Baas, kreeg slechts geel, maar werd in de rust uit VQQrzor^ gewisseld. Invaller Corné Schilperoort testte met een venijnige voetactie nog de elasticiteit van de enkel van Lam bert Zijl. Ook geel. Het drietal mocht blijven staan, maar werd in natura gestraft met een vernederende zevenklapper. Op de tribune amuseerden de dui zend toeschouwers zich kostelijk met de doelpunten. Met de 6-0 bij voorbeeld. André Siereveld deed er alles aan om een bal binnen te houden. Dat lukte, waarna Karim PZC Rcilanl Quisl bron Rudy Boogert Elkaddouri ermee vandoor ging en met een fraaie krulbal in de ver re hoek scoorde. De grootste lach was echter gere serveerd voor een actie van Dono van Mijnals. De invaller goochelde zich tot hilariteit van het publiek langs zes Kloetinge-spelers, inclu sief doelman Jaco van der Schee, waarna zijn inzet op de doellijn nog werd gekeerd. De wapenfeiten van Kloetinge wa ren twee schoten op de paal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53