CDA poogde film Wilders te verbieden Afghaanse geestelijken verbranden vlag van Nederland Linkse betogers opgepakt bij rechts protest 4 Maandag 3 maart 2008 pzc 'Paard van Sinterklaas' mag toch vertoond worden in Egypte. kabul - In de Afghaanse stad Ma- zar-i-Sharif gingen gisteren hon derden geestelijken en studenten de straat op om te protesteren te gen Nederland en Denemarken vanwege de aangekondigde film van Geert Wilders en de Deense spotprenten van de profeet Mo hammed. Zij verbrandden Nederlandse en Deense vlaggen. Zij eisten dat de ambassades van Nederland en De nemarken in de hoofdstad Kabul worden gesloten en de betrekkin gen met beide landen worden ver broken. Ook riepen geestelijken dat de Nederlandse en Deense troepen zo snel mogelijk Afghanis tan moeten verlaten. De film Waar Is Het Paard Van Sin terklaas? wordt toch vertoond op het internationaal kinderfilmfesti val in de Egyptische hoofdstad Cai ro. De directeur heeft daartoe be sloten nadat het Nederlandse kabi net opnieuw had duidelijk ge maakt dat de film van Wilders de mening is van een parlementariër en niet de opvatting weergeeft van de regering. Nederlandse moslimorganisaties zijn blij met de oproep van pre mier Jan Peter Balkenende aan Wilders om zijn Koranfilm Pitna niet uit te zenden. De Nederland se Moslimraad en het Contactor gaan Moslims en Overheid vinden dat de minister-president terecht zijn verantwoordelijkheid heeft ge nomen. BERGEN OP ZOOM - De demonstratie van de rechtsextre- mistische Nederlandse Volks-Unie (NVU) heeft zaterdag geleid tot een grimmige sfeer in Bergen op Zoom. Ook al had burgemeester Han Polman een tegendemonstra- tie verboden, tussen de twee- en driehonderd inwoners liepen te hoop tegen de ongeveer zeventig NVU-demon- stranten. De gemoederen liepen zo hoog op, dat de twee pelo tons van de Mobiele Eenheid enkele keren in actie moest komen. Zeventien mensen werden aangehouden wegens het gooien van onder meer stenen, flessen, eie ren en hondenpoep naar de NVU'ers. De rechtsextremisten protesteerden tegen de komst van goedkope Oost-Europese werknemers naar Neder land. Eén demonstrant kreeg een steen tegen zijn hoofd en moest worden behandeld. Alle arrestanten werden de zelfde dag nog vrijgelaten. foto Peter van Trijen Scenario behelsde proces van bedrijfsleven tegen PW-politicus. DEN HAAG - De top van het CDA heeft geprobeerd via de landsadvo caat de omstreden Koranfilm van Geert Wilders te laten verbieden. De zaak bleek echter juridisch te gecompliceerd, mede omdat de in houd van de film nog niet bekend is. Volgens bronnen rond het kabi net had in het scenario van het CDA ondernemersorganisatie VNO-NCW namens het Neder landse bedrijfsleven een civielrech telijke procedure tegen Wilders moeten aanspannen. Coalitiepartner PvdA reageerde in het weekeinde geschokt. „Zoiets is ondenkbaar in ons democratische bestel", zegt woordvoerder Jeroen Dijsselbloem. Volgens de PvdA- fractie schiet premier Balkenende door in zijn kritiek op Wilders. Dijsselbloem: „We moeten niet de verantwoordelijkheid bij Wilders Een poging van het CDA de Wil- ders-film via een gerechtelijke procedure te verbieden, liep schipbreuk op het feit dat de inhoud nog niet bekend is. leggen als straks extremisten in Egypte of Pakistan een aanslag ple gen. We moeten ons meer spiege len aan de manier waarop de Deense premier Rasmussen om gaat met de kritiek op de Moham med-cartoons. De Denen zijn veel principiëler." Eerdere pogingen vanuit het CDA om Wilders onder druk te zetten, riepen bij de sociaal-democrati sche coalitiepartner al irritatie op. Het kabinet moet volgens Dijssel bloem niet wijken voor eisen van dictaturen in het Midden-Oosten. „Het treft nu Wilders, die omstre den is en niet bij iedereen geliefd. Maar wat als het een volgende keer om een cabaretier gaat of een schrijver? We moeten ons niet door haatzaaiende menigtes in moslimlanden de wet laten voor schrijven." Het kabinet heeft de oppositiepar tijen vrijdag vooraf ingeseind over de uitspraken die premier Balken ende zou gaan doen over de film van Wilders. De leiders van de op positiefracties kregen een sms'je, waarin ze op de hoogte werden ge bracht. Mark Rutte van de WD en Femke Halsema van Groen- Links zeiden dat zaterdag. Beiden zeiden het gebaar gewaardeerd te hebben. Gifvaten bij IJmuiden en Schiermonnikoog ijmuiden - Op het strand van IJ muiden en Schiermonnikoog zijn de afgelopen dagen vaten met gif tig fosforzuur aangespoeld. Dat hebben Rijkswaterstaat en de bur gemeester van Schiermonnikoog gisteren gemeld. Op het Waddeneiland spoelden donderdag twee vaten aan. Deze zijn geborgen en opgeslagen in een loods op het eiland. Op de Noordpier bij IJmuiden werd gisteren ook een vat met fos forzuur gevonden. De brandweer heeft de omgeving afgezet. Vader en zoon mishandelen politie drunen - Twee politiemannen zijn in de nacht van zaterdag op zon dag in Drunen mishandeld door een 24-jarige man uit Elshout en zijn 51-jarige vader. Het duo belem merde de hulpverlening aan een 26-jarige man uit Drunen, die voor een café door een nog onbe kende verdachte bewusteloos was geslagen. De vader en zoon be moeiden zich met het werk van de agenten, en vonden kennelijk dat het slachtoffer zijn verdiende loon had gekregen. De agenten raakten gewond aan hun gezicht. Extra huis voor natuurbewuste boer den bosch - Boeren die overscha kelen op ontwikkeling en beheer van natuur moeten daarvoor wor den beloond met een extra wo ning op het erf of een andere eco nomische activiteit zoals een cam ping, winkel of café. Dat stelt het provinciebestuur van Brabant voor om particulier natuurbeheer aantrekkelijker te maken. Boeren willen volgens het bestuur hun grond best terugggeven aan de na tuur, mits dat financieel aantrekke lijker wordt. De provincie is bereid tot 60 miljoen euro te investeren. Bezorgheid over hoge bouwkosten overheid den haag - CDA, PvdA, WD en D66 maken zich zorgen over de ho ge kosten van bouwprojecten van de overheid. Deze fracties reageer den op een vertrouwelijk verslag van de Rijksgebouwendienst. In dit stuk zeggen ambtenaren dat de bouwkosten zo hoog oplopen doordat de overheid grote projec ten als een geheel aanbesteed. Dat leidt tot megaprojecten die maar door een enkele partij kunnen worden uitgevoerd. Dat bedrijf kan de prijs vervolgens opdrijven. Echtpaar komt om door koolmonoxide baarle-nassau - Het echtpaar dat zaterdagmiddag dood werd aange troffen op een camping in Baar- le-Nassau, is overleden aan kool monoxidevergiftiging. Dat heeft een nader bloedonderzoek uitge wezen, zo meldde de politie zater dagavond. De slachtoffers zijn een 47-jarige man en een 41-jarige vrouw uit Rijswijk. Zij waren vermoedelijk al enige tijd dood toen de campingeigenaar hen zaterdag rond 14.00 uur aan trof in een caravan. Drie kwart is voor euthanasiepil hilversum - Drie kwart van de Ne derlanders is voor gecontroleerde verstrekking van een euthanasie pil. Met die pil zouden ouderen een eind aan hun leven kunnen maken als zij vinden dat het welle tjes is geweest. Dat blijkt uit een onderzoek in op dracht van het televisieprogramma Rondom Tien. Uit het onderzoek blijkt ook dat 49 procent van de bevolking vindt dat zelfdodings hulp aan ouderen die niet ernstig ziek maar wel levensmoe zijn, niet langer strafbaar moet zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4