Sport VC Go r e Voor elke vierdeklasser één treffer en één punt Indrukwekkende opmars van rugbyclub Tovaal Veteraan zwemt wereldrecord in Vrijburgbad Promotie Swift na eenvoudige winst bij DSO PZC Maandag 3 maart 2008 29 Goese volleyballers krijgen opponent na vijf sets op de knieën. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My- tilus maakten zaterdag door een 3-2-zege tegen VC Goirle een eind aan een lange ongeslagen reeks van de koploper in de tweede divi sie. De mannen van WS'92 boek ten in de regiodivisie een klinken de 4-o-zege bij De Burgst. Savok trok in de promotieklasse B de goede lijn door en neemt na een 3-1 zege tegen Zuvo de derde plaats in. Morres/Hulst bleef Triade/VCT met 3-2 de baas. De mannen van Forza verloren met 1-3 van WHV. Mytilus-Goirle 3-2 (17-25 25-23 25-23 18-25): Gesteund door veel publiek zorgde Mytilus tegen de koploper van de tweede divisie voor een stunt. Goirle had de acht voorgaande duels gewonnen en bleek ook in Goes over een sterk team te beschikken. Mytilus, met Quinten van de Vrie als libero en Rini Boutens als afwerker in een voortrekkersrol, groeide echter bo ven zichzelf uit. Dat gebeurde in een echte topper, met twee goede teams en prima ar bitrage. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Mytilus het de Brabanders lastig zou kunnen ma ken. Met de Hulstenaren Martin Ferket en de broers Frank en Roy van Egmond in de gelederen over klaste Goirle de Goese formatie in de eerste set. Ferket was in het midden superieur en leek zijn ploeg ook in de tweede set naar winst te leiden. Mytilus werkte in een zinderende slotfase door een paar omzettingen een achterstand van vijf punten (18-23) weg en kwam met de setwinst op gelijke hoogte. Daarna ontwikkelde zich een boeiend duel, met veel rally's en uitstekend volleybal. De thuis ploeg kwam op 2-1, moest toe- jfjl Tweededivisionist Mytilus ver- rast en wint in eigen huis van koploper Goirle. De Goese volley- balploeg wint met 3-2. VVS'92 zegeviert met 4-0 bij De Burgst. staan dat de stand weer in even wicht werd getrokken, maar trok uiteindelijk aan het langste eind. In de laatste set was de marge ze ven punten. De Burgst-WS'92 0-4 (19-25 19-25 16-25 24-26): Een knappe ze ge van de Vlissingers, die onver wacht de volle buit binnen haal den en op de rangschikking klom men naar de zevende plaats. WS'92 begon geconcentreerd en speelde vooral degelijk. Zonder tot grote hoogte te groeien, profiteerden de Zeeuwen van een hoge foutenlast bij De Burgst. De thuisploeg speelde zon der zelfvertrouwen en bleef aanval lend onder de maat. WS'92 wist in de eerste drie sets steeds vroeg een gaatje te slaan en daarna beke- ken-spelend naar winst af te wikke len. Pas in de vierde set gingen bij De Burgst de remmen los. Dat leid de tot een spannende fase, waarin WS'92 nipt met winst afsloot. Topper Forza-Volley Zuid De volleybalsters van Forza win nen in de promotieklasse A van directe concurrent Volley Zuid. Het duel in Bruinisse ein digt in 3-1, Forza kende een flitsende start en sloeg snel een gat met Volley Zuid. De eerste set werd binnengehaald met 25-15. Bij de gespannen tegenstand sters ging het daarna pas lo pen. Het tweede bedrijf werd daardoor met een nog groot verschil (9-25) gewonnen door de Rotterdamse vrouwen. Forza herpakte zich met winst in de volgende twee sets: 25-19 en 25-21. Eerder dit seizoen werd in Zuid-Holland nog verloren. Door de overwinning slaan de Schouwse volleybalsters een gat van zes punten met hun directe concurrent. De titel is nog niet zomaar bin nen. Forza heeft een op papier zwaarder programma dan Vol ley Zuid. Ruime overwinning mannen De Ganze GOES - Vierdeklasser De Ganze ke ken na de eerste periode tegen een 3-2-achterstand tegen OZC'57, maar daarna begon het te lopen bij de Goese mannen. Ze wonnen het uitduel met 7-13. De Ganze maakte met name in de derde pe riode het verschil, toen de ploeg van 4-6 naar 5-10 ging. Scores De Ganze: Stijn Sandee 5, Cheyenne van Berkel en Guido Vermeu len 3, Nike de Jong en Jos Schrijver 1 Vrouwen De Ganze zakken in na rust GOES - De waterpolosters van De Ganze, die uitkomen in de derde klasse, hebben hun duel met Hier- onymus-De Ganze met ruim ver schil (12-6) verloren. Na de eerste periode leidden de Goese vrou wen nog met 3-4, maar de tweede periode (5-5) zakten ze in. Pas na de 10-5 scoorden ze weer. Scores De Ganze: Astrid Assink 5, Joyce Piek 1. Gelijke spelen bij Patrijzen-Hontenisse en Biervliet-Luctor'88. GOES - De vier ploegen die giste ren in actie kwamen in de vierde klasse A van het zondagvoetbal speelden gelijk en scoorden elk één keer. Patrijzen-Hontenisse 1-1: Het duel tussen de nummers drie en vier leverde met name voor rust een aantrekkelijk schouwspel op. Nadat Edwin Capello al na drie mi nuten een inzet tegen de paal had zien eindigen, sloeg Tom Rijk even later aan de andere kant toe: 0-1. Nog voordat er een kwartier was gespeeld had Patrijzen op nieuw pech, toen ook Rick de Pun- der de paal trof Enkele minuten la ter was het echter toch De Punder die gelijkmaakte: 1-1. Wielrenner Gresnigt achtste in België GOES - Alex Gresnigt van de junio- renploeg van wielervereniging Tho Middelkamp gisteren eindig de in de sterk bezette Beverbeek Classic in Hamont-Achel (België) als achtste. Nick Eversdijk, net als Gresnigt uit Kapelle, finishte in het peloton als veertigste. In het Belgische Schoonaarde reed eerstejaarsjunior Nick van der Lij- ke uit Middelburg naar de vierde plaats. HVV'24 wint eindelijk weer eens een keer HULST - H W'24 pakte gisteren be langrijke punten in de strijd voor lijfsbehoud in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Hulster ploeg won thuis met 3-1 van Oos terhout, de eerste zege sinds 18 no vember. HW'24 passeerde op de ranglijst zelfs Terneuzen. De ploeg kwam wel achter, maar won door goals van Christoph Praet, Evert van de Berg en Jaimy de Visser. De tweede helft was van beide kanten wat minder. Kort voor tijd werd Mario Mulder ten koste van een rode kaart gestuit door Steffen de Weers. Door de remise blijft Patrijzen de Zeeuws-Vlaamse opponent één punt voor. Biervliet-Luctor'88 1-1: Beide ploegen opereerden voorzichtig. Het spel was matig. Luctor brak het duel na twintig minuten open. Doelman Mark van Kouteren liet zich verrassen door een inzet van Serge de Blaey. Na de pauze zorgde Tim Bogaert uit een corner van Eric Dieleman voor 1-1. Dezelfde speler miste in de slotfase nog een dot van een kans op 2-1. npi Patrijzen blijft derde in de vierde klasse A. De ploeg uit 's-Heeren- hoek speelt met 1-1 gelijk tegen Hontenisse, dat eveneens een subtopper is. Wisse en Goverse pakken schaatstitels GOES - Martje Wisse uit Goes en Niels Goverse uit Kapelle zijn zater dag op de ijsbaan van Breda open Zeeuws schaatskampioen gewor den. Wisse won beide afstanden, de 500 meter in een persoonlijk re cord van 42,77 en de 1500 meter in 2.15,21. Ook Goverse was het sterkst op beide onderdelen. De 500 meter won hij in 39,14, de 1500 meter in 1.58,79. Pech achtervolgt Claerhoudt op NK libre LOSSER - Biljarter Robin Claer houdt van BV Reynaert is achtste geworden op het NK libre tweede klasse. De Hulstenaar zei in Losser een toernooi vol pech gespeeld te heb ben. „Ik heb vooral tegen mezelf staan biljarten. Ik had in de laatste ronde nog de kans de rode lan taarn over te doen maar ook dat wilde niet lukken." VLISSINCEN - De organisatie van de eerste wedstrijd in de zuidelijke cir kel masterwedstrijden kan terugkij ken op een geslaagd evenement. De aangevraagde wereldrecordpo ging van Hugo Bregman uit Zoeter- meer is gelukt. Hij liet er in het Vrijburgbad op de 200 meter vlin derslag geen gras over groeien en tikte aan in 2.13,00. Het oude re cord stond op 2.18,02. Gabriëlle Verdonk, Marijke van Hoek en Ingrid van Assche namen drie Zeeuwse masterrecords voor hun rekening. Verdonk (Luctor et Emergo) zwom op de 100 meter rugslag naar 1.34,45, wat een re cord opleverde in de categorie 45-49 jaar. Van Hoek (De Stormvo gel) leverde eenzelfde prestatie op de 100 meter vrije slag. Zij bracht in de categorie 50-54 jaar 1.17,46 klokken. Ingrid van Assche (De Schelde) zwom op de 800 meter naar een record van 13.42,34. Spelers van het Goese Tovaal belagen een rugbyer van Bekaro. foto Dirk-Jan Gjeitema Jeugd en senioren van Oemoemenoe hebben een baaJweekeinde. door Hans Markusse GOES - De Goese rugbyclub Tovaal is druk bezig met even indrukwek kende als broodnodige eindsprint. Op sportpark Het Schenge in Goes werd gisteren concurrent Bekaro met 12-8 verslagen. Met deze der de zege op rij klom Tovaal op nieuw een plaatsje op de ranglijst van de tweede klasse, maar het blijft ongemeen spannend in de onderste regionen. Een zege op Dukes 2 in de volgende speelronde zou Tovaal naar de zesde plaats op de ranglijst brengen. Bij de thuisclub speelde Alex Vlie land op de scrum-half, maar voor al de terugkeer van Egon Geeratz op de ftill-backpositie geeft het team zelfvertrouwen. En ook het accurate schopwerk van Geeratz doet Tovaal goed. In de laatste drie gewonnen duels benutte hij drie conversions en schoot hij er ook nog eens twee op de paal. Dat hij met dat aantal meteen topscorer is, zegt veel. Tovaal opende na een kwartier de score na een mooie break van Mau rice Boelhouwers. Hij begon zijn rush op eigen helft en strandde op een meter voor de trylijn, maar Maghiel Hanse was attent mee: 5-0. Vijf minuten later kwam Beka ro middels een penalty-kick terug tot 5-3, maar Tovaal hield het ini tiatief De Goese ploeg worstelde in de scrums, maar de line-outs le verden via Maghiel Hanse en Rik Markusse veelvuldig balbezit op. Na een aantal gevaarlijke momen ten in de buurt van de Bekarot- rylijn scoorde Sjoerd van Benthem tussen de palen. De conversion was voor Geeratz een koud kunst je: 12-3. Na rust had Tovaal enig windvoordeel, maar Bekaro creëer de een veldoverwicht. In de 50e minuut kwamen de Brabanders te rug tot 12-8. Bekaro bleef drukken en er was een trysafing tackle no dig van sluitpost Egon Geeratz. Mede daardoor gaf Tovaal de winst niet meer uit handen. Oemoemenoe hoefde niet in actie te komen, omdat het veld bij 't Gooi was afgekeurd. GOES - De korfballers van Swift zijn zeker van promotie naar de eerste klasse. De Middelburgers waren in een inhaalwedstrijd veel te sterk voor het nog puntloze DSO uit Klundert: 10-18. Hoewel dat nog niet in volle glorie tot uiting kwam, zag coach Ralph Gillissen bij rust al dat het goed was (6-9). Zonder de licht gebles seerden Mabel van de Velde en Ju dith Steenbergen - Angela Ver- duijn en Elvera Wattel speelden op hun plekken - en met inval beurten voor Roel Klootwijk en Stijn Gillissen stelde Swift daarna makkelijk de promotie naar de eer ste klasse veilig. „Nu nog een paar puntjes voor het kampioenschap", zei de tevreden Gillissen. Scores Swift: Ivo de Hond 4, Rob Sander- se en Roel Klootwijk 3, Paul van den Berg en Eefje van den Berg 2, Richard Geldof, Anita Hoekstra, Angela Verduijn en Stijn Gillissen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45