TTCM snoept Kluis zes punten af Sandy den Exter keert met Pam Pam terug in eventingsport •3§jg/ B 28 Maandag 3 maart 2008 PZC B Middelburgers doen goede zaken in eerste divisie. door Alex Krappen GOES - De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben in de eerste di visie uitstekende zaken gedaan te gen Kluis. Ze wonnen in Geleen met 4-6. De vrouwen van SAR/ Rabobank lieten een steekje vallen bij TOGB: 6-4. Kluis trad tegen TTCM aan met een invaller en de Middelburgers profiteerden daar optimaal van. Kopman los Verhulst bleef gemak kelijk ongeslagen. De andere twee Middelburgers, Wouter van der Mark en Wesley Wegman, won nen één partij. Daarnaast werd ook het dubbelspel (Verhulst/ Wegman) gewonnen. Komende zaterdag wacht koplo per Bultman/Smash. Arnemuiden verloor in de derde divisie met maar liefst 8-2 van me dedegradatiekandidaat Noad 3. Leon van Boven won twee keer en daarnaast verloren de Arnemuide- naren vijf vijfde games. Arne muiden zit in zwaar weer, zeker omdat de geblesseerde Mare Hac- kenberg voorlopig niet mee kan doen. De vrouwen van SAR spelen in een poule waarin de punten duur zijn en dus was een 4-6-nederlaag tegen het matige TOGB slecht nieuws. Audrey Koole won twee keer, Lacey Koole en Lindsey Boer- dam allebei één keer. In de jongens A-klasse verloor TTC Middelburg met 7-3 van Sala manders. William Marinissen won tweemaal, Bas Meesters kreeg éémaal de felicitaties. WNj TTCM profiteert van het ontbre- ken van een basiskracht bij Kluis. De Middelburgse ploeg wint in Geleen met 6-4. Belangrijk is de zege in het dubbelspel. Viervoeter bewijst in Nieuwland goed te kunnen springen. door Lucien Roelandt NIEUWLAND - Het besluit om de in door springwedstrijd niet in mane ge Grol in Renesse te houden, maar uit te wijken naar Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland bleek de Schouwse Ruiters geen windeieren te leggen. Een recor daantal deelnemers was daarvan zaterdag het beste bewijs. Voorzitter Kruin van Toledo van de ruiterdub uit Dreischor: „De be langstelling voor de wedstrijd in Renesse liep ieder jaar terug. Als bestuur hebben we daarom beslo ten te verhuizen naar De Kroo. Dat bleek een schot in de roos. De belangstelling was zo groot dat we begin van de week de inschrijving hebben moeten sluiten." De Zeeuwse ruiters slaagden er niet in om de overwinningen in ei gen huis te houden. Met een twee de plaats in de klasse L was routi nier Sandy den Exter met haar nieuwste aanwinst Pam Pam de succesvolste Zeeuwse combinatie. Door het succes met Pam Pam maakt Den Exter na vijftien jaar haar rentree in de eventingsport. „In de eventing moet je alle disci plines van de hippische sport beheersen. Dat heeft mij altijd ge trokken. Maar ik had er geen paard voor. Pam Pam is een echt eventingpaard. Zij is van Marcelle de Kam. Die is in verwachting en vroeg mij of ik haar wilde rijden." Dat Pam Pam kan springen be wees ze in de barrage van de klas se L waarin elf combinaties stre den om de overwinning. Den Exter stuurde de elfjarige Liostro-dochter in 32,86 seconden foutloos naar de finish. Als voor laatste starter toonde Martine van de Eijnden uit Steenbergen zich met Utopie een fractie sneller. „Omdat het mijn eerste wedstrijd was deed ik het in het begin van de barrage even wat rustig aan. Maar Pam Pam gaf me direct al het gevoel dat het harder kon. Toen heb ik toen de turbo maar aangezet, maar het was net niet voldoende", vertelde Den Exter. De regerende Zeeuwse kampioene Anniek van der Linde uit 's-Heer Arendskerke stuurde de merrie Zandorra Z in deze rubriek naar een fraaie derde plaats. De overwinning in de klasse Z werd een prooi voor Johan Ker- stens met de ruin USA, van de Del ta Mossel's Stal uit Yerseke. Daar mee kreeg de zege toch nog een Zeeuws tintje. Met een zevende plaats was Michelle Evertse met Uzelma de succesvolste Zeeuwse combinatie in de klasse Zwaar. UIT ATLETIEK Terneuzen. Tweede Dow-loop. Mannen 15,6 kilometer: 1. Marco Ottjes (Ossenisse) 54,37, 2. Erik Goossen (Terneuzen) 54,51, 3. Dieter de Petter (Oudegem) 57,52, 4. Kris Cornelis (Zele) 58,08, 5. Jo Verfaillie (Oostakker) 58,45. Natuurloop Cadzand-Bad. Mannen: 1. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 41.39, 2. Theo Rabout (Aardenburg) 41.50, 3. Filip Vansteelandt (Zer- kegem) 45,11, 4. Erwin Harmes (Nieuw- en St. Joosland) 46.12, 5. Niek Wieland (Axel) 47.37. SCHIETINGEN Soranus II. Wip 1: 1e hoofdvogel: C. Jeremiasse (Zorg- vlied), 2e hoofdvogel: B. Vermeulen (Zorg- vlied), 1e zijvogel: J. Kopmels (Victoria), 2e zij vogel: C. de Jonge (Soranus II), 3e zijvogel: J. Kopmels (Victoria), 1e kal: P. Maat (Doel naar Hoger), 2e kal: Sj. Raas (Victoria), 3e kal: Cob. Riemens (Victoria), Vliegende vogel: C. de Jon ge (Soranus II), meeste kleine vogels: I. v.d. Veke (Zorgvlied). Wip 2: 1e hoofdvogel: Sj. Raas (Victoria), 1e Zijvogel: Cob. Riemens (Victoria), 2e zijvogel: M. Goeree (Zorgvlied), 1e kal: J. Kopmels (Vic toria), meeste kleine vogels: Shanon Govers (Victoria) 6x. Ovezande. Kampioenschappen. Koningen en keizers: kampioen Ron Klippel 2x (Doel naar Hoger), K. Goedegebuure, P. Osse- waarde en F. Koens 1x. Kleppen: kampioen Bianca Vermeulen 4x (Zorgvlied), 2e H. Franse 3x (+4) (Willem Teil), 3e P. Ossewaarde 3x (+2) (Doel naar Hoger). Kleine vogels: kampioen J. Vermeule 4x (+4) (Willem Teil), 2e J. Buysrogge 4x (+0), 3e P. Na- gelkerke 3x (+1) (Eensgezindheid). Wip 1:1e hoofdvogel: R. Bouwense (st.Sebasti- aan), 2e hoofdvogel: H. Franse (Willem Teil), 1 e zijvogel: W. Remijnse (Doel naar Hoger), 2e zijvogel: L. v. Dijke (A.D.L.M.), 3e zijvogel: P. Verbart (Willem Teil), 4e zijvogel: J. v. Steen bergen (Willem Tèll), 1e kal: B. Vermeulen (Zorgvlied), 2e kal: R. Klippel (Doel naar Ho ger), 3e kal: P. Verbart (Willem Teil), 4e kal: M. Goeree (Zorgvlied). Wip 2: 1e en 2e hoofdvogel: J. v.d. Guchte (Zorgvlied), 1e zijvogel: A. Dekker (Doel naar Hoger), 2e zijvogel: W. Remijnse (Edele Hand boog), 3e zijvogel: B. de Jonge (Spes Nostra), 4e zijvogel: J. Vermeule (Willem Teil), 1e kal: J. de Witte. Vliegende vogel: P. Oosthoek (Vrije Schutters), R. Bouwense (st.Sebastiaan). KORFBAL Derde klasse. Luctor-Ventura Sport 6-12. Scores Luctor: Marjolein Durink 3, Michiel Roest, Davy Jonker en Paul Tholens 1. VOETBAL Zondagvoetbal. Derde klasse A. Zeelandia Middelburg-Dosko 2-0 (0-0). Jerfey Booy 1-0, Jerfey Booy 2-0. Steen-Roosendaal 1-2 (1-1). Jasper Reuvers 0-1, Dennis Buys 1-1, Dennis Verstraaten 1-2. Meto-Zierikzee 1-2 (0-1). Mathijs Hage 0-1, Mathijs Hage 0-2. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Middenmoter Mytilus verslaat koploper Goirle met 3-2. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44