'Ook een beetje een sociaal plekje' pronkkamer ^ii Stoomtrein werft; nodige vrijwilligers The Artemis wint eerste editie Regioruis KOKEN SAMEN MET UW KEURSLAGER Verwijzing sluis wordt verbeterd -- PZC Maandag 3 maart 2008 13- Bezoekers van de nieuwe kringloopwinkel Anemoon in Goes snuffelen rond, op zoek naar iets van hun gading. foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) kijkt met een goed gevoel terug op de wervingsdag voor nieuwe vrijwilligers, afgelopen za terdag. Twaalf mensen hebben zich aangemeld. „Daar zijn we zeer tevreden mee", zegt Reinier Zondervan van de Stoomtrein. De SGB heeft op dit moment rond de 160 vrijwilligers, maar had met het oog op de zomer nog be hoefte aan conducteurs, lokettis- ten, medewerkers voor de afdeling vastgoed (gebouwenonderhoud) en de minitrein in Hoedekensker- ke. Precies voor die taken hebben zich mensen aangemeld. Ook car rière maken is mogelijk, want (as- pirant-)conducteurs krijgen de mo gelijkheid om door te groeien tot hoofdconducteur. Zondervan verwacht dat er na de gesprekken met de mensen die zich hebben aangemeld zo'n acht tot tien daadwerkelijk aan de slag zullen gaan. „Dat is ongeveer het aantal waar we op gehoopt had den." Vrijwilligers bij de stoom trein moeten minimaal tien dagen per jaar inzetbaar zijn. GerechtsDeuwoorc/ersKantoor -j. Zeeland Uit een exploot van kandidaat deurwaarder M. Weertman d.d. 26-02-2008 blijkt, dat t.v.v. Balkz Rasitovic, wonende te Vlissingen, aan DJILALI KALLECHE, zonder j bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt- scheiding (subsidiair scheiding van i tafel en bed), van 12-02-2008 met aanzegging dat uiterlijk 04-06-2008 een verweerschrift kan worden inge- diend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde D. Kalleche kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 CJ Middelburg 4461 DR Goes Kringloopwinkel Anemoon in Goes opent zijn deuren. door Luc Oggel GOES - De ballonnen aan de gevel doen zaterdag vermoeden dat er iets feestelijks gebeurt aan de Voor stad 5a in Goes. Dat is ook zo, want de nieuwe kringloopwinkel Anemoon van Wim en Eline Bak ker uit Yerseke is voor het eerst open. „Om negen uur stonden de mensen al met hun neus tegen het glas." De kringloopwinkel zit, zo net bui ten de binnenstad, weliswaar op een gunstige locatie, maar zó'n drukte hadden de Bakkers niet ver wacht. Om half elf 's ochtends, een uur na de opening, staan er binnen en buiten al tientallen mensen te snuffelen tussen de spullen. Je kunt het zo gek niet be denken of het is er: kleding, meu bilair, servies, schilderijen, cd's, te levisies. „Van theelepeltjes tot vaat wassers en alles ertussen in", vat Wim het aanbod samen. Het stel, dat onder de naam Anemoon ook een dagopvang en een Bed&. Breakfast runt in Yerseke, spreekt van een gat in de markt. „We mer ken dat er heel veel mensen zijn die niet weten waar ze met hun oude spullen heen moeten. Voor hen is zo'n kringloopwinkel een uitkomst. Ze kunnen het aan ons meteen kwijt." Wim en Eline halen de goederen op de Bevelanden met een bus op, maar mensen kunnen ook zelf spullen komen brengen. In de op slag wordt alles uitgezocht en win- kelklaar gemaakt. Soms betekent dat een kleine reparatie. Idealis tisch is het ook wel een beetje, er kent Wim. „Het is gewoon zonde om spullen die in feite nog goed 'Het is zonde om spullen die in feite nog goed zijn zomaar weg te kachelen' zijn, zomaar weg te kachelen. En dat je nou een rood bord, een blauw kommetje en een gele beker hebt, maakt toch niet uit? Als het maar heel en schoon is." De winkel staat bomvol spullen, terneuzen - Rijkswaterstaat gaat volgend jaar samen met de provin cie en de gemeente Terneuzen de algehele bewegwijzering bij het sluizencomplex in Terneuzen ver beteren, om het verkeer beter te la- maar achterin is er ruimte ge creëerd voor een kofïiehoekje. Niet voor deze gelegenheid, maar blijvend. „Goed voor de klanten binding en de winkel is ook een beetje een sociaal plekje", zegt Eli ne. Natascha Geelen staat met een vij- verplantmand in haar handen. Ze is speciaal uit Baarland gekomen om een kijkje te nemen in de win kel. Rondneuzen tussen tweede handsspullen is haar hobby, ver telt ze. „Mijn hele huis is ermee in gericht. Hier kun je nog eens iets bijzonders tegenkomen. In gewo ne winkels liggen alleen maar heel veel dezelfde producten, die ook nog eens duurder zijn." De kringloopwinkel is open van maandag tot en met zaterdag. ten doorstromen. Door de slechte slechte bewegwijzering staan auto mobilisten die niet weten dat ze kunnen omrijden, namelijk vaak onnodig voor de openstaande bruggen te wachten. BURCH-haamstede - The Artemis is winnaar geworden van de eerste voorronde van Regioruis, een po dium voor jonge bands. Het Goese trio heeft zich daarmee geplaatst voor de finale op vrijdag 16 mei in het Zierikzeese Brogum. Ook de Schouwen-Duivelandse formatie Zink treedt die avond op. Deze nog geen jaar oude band kreeg van de jury een wildcard voor de fmale. De band werd on-, der meer geroemd om de dyna miek en uitstraling. The Artemis („Met een 'beest' van een drummer", aldus jurylid en presentator Bert Stuit) bulkt van de energie en laat veel progressie horen. Naast The Artemis traden zaterdag Full Metal Jacket, Buzzsaw en Sca- rabee op. Regioruis (een project van de Jon- gerenraad) houdt nog voorrondes in Bruinisse en Renesse. Ellemieke en Jeremy Vermolen hebben een verrassend kookboek geschreven, Zus Zo. Een kookboek met culinaire hoogstandjes van Jeremy en snelle creaties van zus Ellemieke. Dit kookboek (winkelwaarde 19,95) ligt bij uw Keurslager voor 9,99. Spaart u voor korting? Dan krijgt u bij besteding van iedere 10,00 een stempel. Met een volle stempelkaart betaalt u slechts 4,99. iDeze actie geldt van 3 t/m 22 maart 2008. [|Zie ook www keurslager.nl. Eén van de bunkers op park Toorenvliedt wordt opgeknapt. Er worden spul len uit andere bunkers tentoongesteld. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41