Zeeland P Z( 11 Goes bouwt stevig door Haalbaarheidsstudie naar aquaduct gewenst BEVELANDEN-THOLEN 15 12 en 13 Vlagkunstenaars Man vernielt telefoon in Goes Donker Maandag 3 maart 2008Tip? redgoes@pzc.nl Vereniging Dante al 50 jaar in de weer voor Italiaanse cultuur Duits hoofdkwartier pronkkamer stichting Bunkerbehoud goes - Spektakel in Sportpunt Zeeland in Goes, afgelopen za terdagmiddag en -avond. Color Guard Nederland, een landelij ke dans- en slagwerkorganisatie voor amateurs, hield er haar jaarlijkse voorronde van het competitieseizoen, winterguard geheten. Color guard is een uit Amerika overgewaaide dans vorm met attributen als sabels en vlaggen en een vorm van slagwerktheater. Tweeëntwintig groepen uit Nederland (waar onder The Pride uit Huizen, op de foto), Duitsland, Engeland en Frankrijk deden mee. Naarmate de avond vorderde, werd het niveau steeds hoger en de acts steeds spectaculairder. De enige Zeeuwse deelnemer kwam uit Sas van Gent, de dans groep deed mee in de preparation class. foto Willem Mieras Enkele fracties twijfelen over 3200 geplande woningen tot 2015. door Frank Balkenende GOES - Moet Goes de komende tien jaar duizenden woningen bou wen? Bij PvdA en Groenlinks le ven twijfels, vooral omdat volgens de prognoses de Zeeuwse bevol king tot 2025 niet meer groeit en daarna krimpt. Dat betekent dat Goes nieuwe bewoners voor een belangrijk deel van buiten de pro vincie moet zien te halen. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, bouwen en wonen) ziet nog geen beren op de weg. De ge meenten Goes en Tholen vormen immers een uitzondering in Zee land. Tegen de trend in groeien die de komende decennia nog wel. Uit prognoses van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat het inwonertal van Goes stijgt van 36.600 naar 37.100 in 2015 en 37.550 in 2020. Een prognose van het ministerie van Vrom geeft een positiever beeld: 39.160 inwoners in 2020. Toch is die groei niet spectaculair als je het Goese woningbouwpro gramma ertegen afzet. Goes heeft tot en met 2015 bijna 3200 wonin gen gepland, terwijl de provincie inschat dat 1445 stuks wel genoeg zijn. Overigens is het wel zo dat geen enkele gemeente haar wo ningbouwprogramma haalt. Zo'n veertig procent kan worden ge schrapt door uitstel of afstel van projecten. Een reëel cijfer voor Goes is dan 2500 woningen en daar gaat de gemeente dan ook vanuit. Toch missen raadsleden gegevens waarop het Goese vertrouwen dat die woningen ook vol komen, is gebaseerd. Dorith van Ewijk (Groenlinks): „Ik mis zulke demo grafische gegevens." En PvdA'er Wilma Brouwer wil weten of buiten de provincie wel zoveel interesse bestaat voor een huis in Goes'. Brouwer ziet straks een bulk woningen verrijzen. Dat Goes groeit de komende jaren nog wel, maar niet spectaculair. De gemeente plant wel 3200 wo ningen tot en met 2015. Bij som migen slaat de twijfel toe. kan ertoe leiden dat Goese projec ten elkaar beconcurreren. „Boven dien bouwen Kapelle en Borsele ook flinke wijken." WD-fractievoorzitter Sjoerd Heij- ning is optimistischer. „Door indi vidualisering, vergrijzing en gezins verdunning blijven er extra huizen nodig." Ook het college van burgemeester en wethouders sombert niet, om dat Goes bovengemiddeld veel be drijven en dus arbeidsplaatsen heeft. Goes verwacht ook veel vreemd volk te trekken met het pa radepaardje Goese Schans. Er is bo vendien geen weg terug, want Goe se Schans, Aria, Mannee, Riet- hoek, plan Erasmusflat en om bouw Goes-West zijn al in gang ge zet. B en W Goes vragen raad om 185.000 euro voor onderzoek. door Luc Oggel GOES - Burgemeester en wethou ders van Goes willen 185.000 euro uittrekken voor een haalbaarheids onderzoek naar de aanleg van een aquaduct in de Ringbaan. De aanleg van de tunnel is nodig om het toekomstige verkeersaan bod op de Ringbaan het hoofd te kunnen blijven bieden. Dat zal na melijk fors toenemen, onder meer vanwege de omvorming van het havengebied tot woonwijk. Het aquaduct onder het Havenka naal zal, mits het allemaal haal baar is, de Ringbrug vervangen en is wat college en raad betreft een betere oplossing om files tegen te gaan dan het ophogen van die brug. De aanleg van een aquaduct is vol gens de gemeente een 'technisch huzarenwerk', vergelijkbaar met een andere megaklus die in Goes op stapel staat, namelijk de verdie ping van het spoor. De bouw van het aquaduct kost naar schatting tussen de 15 en 25 miljoen euro en dat kan Goes niet alleen ophoesten. Daarom wordt gedurende het haalbaarheidsonder zoek ook gekeken naar mogelijkhe den om extra geld binnen te ha len, bijvoorbeeld via extra grond- uitgifte en door een beroep te doen op subsidieregelingen. De verschillende aspecten (ver- keers- en stedenbouwkundig) van de aanleg van de tunnel worden één voor één bekeken, zodat het onderzoek per fase kan worden beëindigd als het project onhaal baar blijkt. Het onderwerp wordt op donder dag ij maart besproken in de raadscommissie. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. goes - De politie heeft gisteroch tend rond vijf uur op het Stations plein in Goes een 21-jarige man uit de gemeente Borsele aangehou den. De man maakte zich schuldig aan vernieling. Agenten zagen de man, na een melding dat er een telefooncel werd vernield aan het Stations plein, in de telefooncel staan. Hij stond aan de hoorn te trekken, waardoor het telefoonsnoer ver nield raakte. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Enthousiast over het vooruit zicht van een autoritje in het duister van de avond, nam de driejarige Tim plaats in het kin derstoeltje. Dat was voor de gele genheid voorin gemonteerd, op de passagiersstoel naast de be stuurder. Bij het verlaten van de bebouw de kom, verdween ook de verlich ting van huizen en lantaarns. Het was zwart buiten, met uit zondering van defelle lichtbun dels uit de koplampen. Tim staar de enige tijd in stille verbazing naar het gedeelte van de weg, dat door de auto werd besche nen. Vol ontzag kwam hij tot de conclusie: „Héééé, onze auto duwt het donker weg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39