Uitbreiding natuur bij Westdorpe Cees Freeke voelt zich ^bezeerd' door Lonink Bazaar voor Bangladesh KOKEN SAMEN MET UW KEURSLAGER Vlaggengroep Sas scoort hoog Vrouw gered uit het water WV: maart is wandelmaand Proeven van exotische sfeer in Sas van Gent Z PZC Maandag 3 maart 2008 13 SAS VAN GENT - Veel belangstellenden wisten zaterdag en zondag de weg te vinden naar de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Daar werd voor het eerst een Pasar Ma- lam gehouden, het Maleise woord voor avondmarkt, waar bij tientallen kramen de meest uiteenlopende Azia tische artikelen werden aangeboden. De Vlaanderen was twee dagen omgetoverd tot exo tisch paradijs, waar bezoekers vooral allerlei Oosterse hapjes konden proeven en ook een complete maaltijd konden nuttigen. Verschillende orkesten zorgden voor de muziek, die werd afgewisseld door dans- en kleding- shows. De Pasar Malam werd georganiseerd door Stichting Bersaman uit Den Helder, die deze markten door heel Nederland opzet. De opbrengst gaat naar kinderprojec ten in Indonesië. foto Camile Schelstraete Ellemieke en Jeremy Vermolen hebben een verrassend kookboek geschreven, Zus Zo. Een kookboek met culinaire hoogstandjes van Jeremy en snelle creaties van zus Ellemieke. Dit kookboek (winkelwaarde 19,95) ligt bij uw Keurslager voor 9,99. Spaart u voor korting? Dan krijgt u bij besteding van iedere 10,00 een stempel. Met een volle stempelkaart betaalt u slechts 4,99. Deze actie geldt van 3 t/m 22 maart 2008. Zie ook www.keurslager.nl. GOES - De Colorguard van Show band Sas van Gent staat na de westrijden in Goes op de eerste plaats in hun klasse. De Sasse vlag gengroep kreeg van de jury 83,4 punten, 15 meer dan bij de eerste wedstrijd, twee weken geleden in Waalwijk. Zaterdag 29 maart doet de groep als enige Zeeuwse afvaar diging mee aan het Nederlands kampioenschap in Eindhoven. TERNEUZEN - Twee leden van de Verenigde Bootlieden uit Terneu- zen hebben zaterdagavond door kordaat ingrijpen een te water ge raakte schippersvrouw uit haar zeer benarde situatie gered. De vrouw was tussen de wal en het schip gevallen. Ze werd met onder- koelingsverschijnselen naar het zie kenhuis gebracht. Later mocht ze weer gaan. Gerecht$DeurwaardersKar\toor l Zeeland Uit een exploot van kandidaat deurwaarder M. Weertman d.d. 26-02-2008 blijkt, dat t.v.v. Balkz Rasitovic, wonende te Vlissingen, aan DJILALI KALLECHE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt scheiding (subsidiair scheiding van tafel en bed), van 12-02-2008 met aanzegging dat uiterlijk 04-06-2008 een verweerschrift kan worden inge diend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde D. Kalleche kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 CJ Middelburg 4461 DR Goes door Wilma Valk hoofdplaat - Afwisselend wor den de jaarlijkse fancy fairs tijdens de Vastenactie in de vier kerkdor pen van de Emmanuelparochie, Biervliet, Breskens, Hoofdplaat en IJzendijke gehouden. In de kernen is de belangstelling overwegend groot. Grote drukte was er dan ook, afge lopen zaterdagmiddag op de liefda digheidsbazaar. De opbrengst van de Vastenactie is dit jaar voor een project in Bangladesh: „We kon den kiezen uit Suriname of Bangla desh", zegt organisator Hannie Blaakman. „We hebben gekozen voor een gezondheids- en scho lingsprogramma voor twaalf noma denstammen in het zuidoosten van Bangladesh." De opbrengst van de fancy fair kwam, samen met de inhoud van de spaardoos- jes op de basisscholen in alle vier kernen, uit op twaalfhonderd eu ro. Ook elders in de regio vonden afgelopen weekeinde activiteiten plaats voor de Vastenactie. Grazende koeien bepalen beeld van nieuw gebied. door Eugène Verstraeten WESTDORPE - De ecologische ver bindingszone tussen Westdorpe en het Kanaal Gent-Terneuzen wordt na de zomervakantie met 32 hectare natuur uitgebreid. Het ge bied is onderdeel van de ecologi sche verbindingszone tussen Oost en West-Zeeuws-Vlaanderen. In het eerder aangelegde deel bepa len vooral de kreken het beeld. Het nieuwe gebied gaat vooral be staan uit weiland, begraasd door koeien. De afwisseling tussen natte en dro ge grond is ideaal voor weidevo gels als de tureluur en de veldleeu werik. Direct naast het kanaal staan de gronden onder invloed van brakke kwel. Voor de land bouw is dat niet zo gunstig, maar voor de natuur biedt die situatie juist ruimte voor bijzondere plan ten en dieren. Planten die het in zo'n omgeving goed doen, zijn bij voorbeeld heen of zeebies en zilte rus. Ook de rugstreeppad voelt zich er thuis. Uit een informatiebijeenkomst, vo rige maand, blijkt volgens de pro- TERNEUZEN - De VW Zeeuws- Vlaanderen roept maart uit tot wandelmaand. Het fietsknooppun- tennetwerk en bewijgwijzerde fietsroutes zijn redelijk bekend, maar veel mensen weten volgens de VW niet dat er de laatste tijd heel wat wandelroutes zijn ontwik keld. Er zijn ongeveer 20 routes van de pers gerold. Variërend van stad- en dorpswandelingen van onge veer 5 kilometer tot polder- en strandtochten van 10 tot 25 kilome ter. De routes liggen verspreid over heel Zeeuws-Vlaanderen. Ruim 200 kilometer wandelplezier is door de VW Zeeuws-Vlaanderen inmiddels uitgezet. Routes zijn ver krijgbaar vanaf 1,50 euro bij de WV-kantoren. vincie dat de inwoners van West dorpe het groen gebied bij hun dorp waarderen. Vooral als tegen hanger van de verder oprukkende industrie langs het kanaal. Naar aanleiding van de opmerkingen op die bijeenkomst wordt de mo gelijkheid bekeken om vanuit het dorp een korte wandelroute door het gebied aan te leggen. De toe gang gaat over grond van een parti culier, die daarvoor eerst toestem ming moet geven. Het is niet de bedoeling dat het hele gebied wordt opengesteld, omdat dit de weidevogels teveel zou verstoren. Over de bestaande wegen langs het gebied kan wel worden gefietst en gewandeld. Er is pas sprake van een ecologi sche verbinding als de resterende grond ook als natuurgebied wordt aangelegd. Nu vormen het kanaal en de provinciale weg N252 lastig te nemen barrières. Ook de groene stapsteen aan de overzijde van het kanaal, in de Papeschorpolder, be staat nu alleen nog maar op pa pier. 1^ Na de zomer wordt de ecologi- sche verbindingszone tussen Westdorpe en het Kanaal Gent- Terneuzen uitgebreid met 32 hec tare nieuwe natuur. Vi Vlietstraat 15,Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Cees Freeke voelt zich 'be zeerd' door de uitspraak van burge meester Jan Lonink dat hij het 'on gepast' vindt dat Freeke reageert op krantenverhalen. Lonink doel de daarmee op de roep van Freeke om een integriteitsonderzoek naar de initiatiefnemers van het leisure- center. Freeke stelt dat het tot de taak van een raadslid behoort om kranten na te zien op 'politiek rele vante onderwerpen'. „Mijn vragen zijn volstrekt legitiem, te meer daar heel Terneuzen aanvoelt dat er iets niet pluis is", betoogt Freeke. „Buitengewoon verontrus tend is uw mededeling dat het moeilijk is om in België informatie te krijgen. Dit betekent dat buiten landse ondernemers in Nederland vrij spel hebben. Dit is onaanvaard baar." De opbrengst van de fancy fair is bestemd voor een scholingsproject in Bangladesh. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33