Zeeland Juridisch Loket blijft in Terneuzen Storm gooide bijna weer roet in het eten Weinig schade maar Bewegwijzering sluizencomplex wel overlast door storm wordt volgend jaar verbeterd ZEEUWS-VLAANDEREN 15 Maandag 3 maart 2008Tip? redtern@pzc.nl Vereniging Dante al 50 jaar in de weer voor Italiaanse cultuur Uitbreiding natuur bij Westdorpe Spreekuur geïntegreerd in informatie- en ser vicecentrum gemeente. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De proef met spreek uren van het Juridisch Loket in het Terneuzense stadhuis wordt voort gezet. „We hebben besloten deze dienstverlening te integreren in ons te vormen informatie- en ser vicecentrum", zegt wethouder Co van Schaik. Bij het Juridisch Loket, waarin de functies van de vroegere Bureaus voor Rechtshulp zijn onderge bracht, kunnen mensen gratis en direct terecht voor alle juridische vragen, Het loket geeft direct of in een spreekuur van ongeveer een uur informatie en advies. Ook ver wijzen ze cliënten zonodig naar de passende instanties. Het Juridisch Loket, dat in Zeeland is gevestigd in Middelburg, richt zich vooral op de minder draag- krachtigen. Gelet op de reisafstand van Zeeuws-Vlaanderen naar Mid delburg, is besloten op experimen tele basis vanaf juni 2006 een spreekuurvoorziening op te zetten in het stadhuis van Terneuzen. Het spreekuur is iedere week op dinsdag- en donderdagmiddag en wordt per toerbeurt gehouden door medewerkers van de vesti ging Middelburg. Uit vorig jaar gedane metingen blijkt dat de naamsbekendheid van het Juridisch Loket in de eer ste helft van 2007 duidelijk is geste ld De proef met de spreekuren van het Juridisch Loket in Terneuzen wordt voorgezet en geïntegreerd in het informatie- en servicecen trum van de gemeente. gen. Omdat er geen publiciteits campagnes zijn geweest, komt uit het onderzoek naar voren dat de bekendheid vooral toegenomen is door mond-tot-mondreclame. In de periode juni 2006 tot en met juli 2007 hebben 445 personen het spreekuur bezocht, gemiddeld 32 personen per maand. De cijfers laten een duidelijke groei zien van de dienstverlening door het Juridische Loket. Sinds de openstelling van het spreekuur in Terneuzen is het spreekuurbe- zoek verdrievoudigd. De aantallen telefonische contacten zijn globaal met 75 procent toegenomen. De spreekuurbezoekers zijn vrijwel unaniem van mening dat een spreekuurvoorziening in Zeeuws- Vlaanderen (zeer) belangrijk is. Ongeveer 80 procent van de spreekuurbezoekers komt uit de ge- 0 meente Terneuzen, 20 procent is woonachtig in de gemeenten Hulst of Sluis. Voor de helft van de cliënten is een bezoek aan het spreekuur in Middelburg geen goed alternatief. Daarbij past de kanttekening dat veel spreekuurklanten zelden in Middelburg komen. Pony's van alle kanten bekeken op jaarmarkt in Sint-Jansteen. door Edy de Witte SINT-JANSTEEN - Het was kantje boord, maar de jaarmarkt in Sint-Jansteen werd zaterdag toch weer een waar dorpsfeest. Vorig jaar moest door storm het hele randgebeuren afgeblazen worden. „Deze keer zag het er weer niet best uit", zei voorzitter Paul van Esbroek van het Steense jaarmarkt comité. ,,'s Morgens om zes uur, toen de storm al iets was geluwd, hebben we toch maar besloten om de marktkramen op te bouwen. We hebben de meeste kramen wel een beetje beschut achter de hui zen gezet. Op enkele afmelders na, hebben toch zo'n dertig marktkra mers en hobbyisten hun koop waar uitgestald." De paarden- en ponykeuring, het belangrijkste evenement van de jaarmarkt, had weinig te lijden van het onstuimige weer. Ruim 120 viervoeters met begeleiders lie pen in de keuringsring langs de twee keurmeesters. Daarnaast was er voor het eerst sinds het uitbre ken van de MKZ crisis weer een tentoonstelling van rundvee. In café Lazarus werd een drukbe zochte kleinveekeuring gehouden. Vooral het aaibaarheidsgehalte van de dieren sloeg bij de jeugd goed aan. Een roofvogelshow, een hoefsmid en uitgestalde landbouw voertuigen trokken veel bekijks. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De storm van vrijdag avond en zaterdagnacht heeft in Zeeuws-Vlaanderen voor de nodi ge overlast gezorgd. Veel schade richtte de harde wind niet aan. In Hulst waaiden vrijdagavond in de Zandstraat enkele hekken op de weg, die daar stonden in verband met wegwerkzaamheden. In Zee dorp, bij Ossenisse, waaide vanuit een particuliere tuin een boom op de weg. De brandweer moest er aan te pas komen om de straat vrij te maken. In Koewacht waaide za terdagochtend op de Fortdijk ook een boom op de weg en ook bij de Oranjestraat in Axel werd de weg verperd door een omgewaaide boom. Een afgebroken tak versper de het fietspad lang de Hulsterweg in Kuitaart. Ook elders in Zeeland was er overlast en schade aan au to's. Op de N62 bij Borssele wer den de laatste verkeerslichten voor de Westerscheldetunnel vernield. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Rijkswaterstaat gaat volgend jaar samen met de provin cie en de gemeente Terneuzen de algehele bewegwijzering bij het sluizencomplex in Terneuzen ver beteren, om het verkeer beter te la ten doorstromen. Het hoofd Wa terdistrict Westerscheid e, A. van Boxtel, laat dit namens de staatsse cretaris van Verkeer en Waterstaat weten aan het Terneuzense raads lid Gijs van den Berg (PvdA). Het raadslid had in schriftelijk vra gen aandacht gevraagd voor de slechte bewegwijzering. Daardoor staan automobilisten die niet we ten dat ze kunnen omrijden, vaak onnodig voor de openstaande bruggen te wachten. Niet zo'n gast vrij begin van een bezoek aan Ter neuzen, concludeerde Van den Berg. Rijkswaterstaat is de beheerder van het sluizencomplex en de daar aanwezige matrixborden. Naar aan leiding van de vragen van Van den Berg is nu in overleg met de ge meente en de provincie -de wegbe- heerder van de wegen langs het ka naal Gent-Terneuzen- afgesproken dat de bewegwijzering in 2009- 2010 wordt aangepakt. De gemeente Terneuzen en de pro vincie zullen de zogenoemde ANWB-bewegwijzering onder de loep nemen. Rijkswaterstaat gaat dan op zijn beurt de matrixborden op het sluizencomplex vervangen. Op de jaarmarkt in Steen werden onder meer mini-Shetlandi foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31