Sport Vreemdgaan van Schouwse Ruiters levert direct deelnemersrecord op Bas de Zeeuw speelt als jonge hond Delta Sport viert een feestje sPZC Maandag 3 maart 2008 29 BROUWERSHAVEN - Het Schouwse onderonsje in de vijfde klasse van het vrouwenvoetbal tussen Brouwershaven en ZSC'62 (gestreepte shirts) lever de een 2-1-zege voor de bezoeksters uit Scharendijke op. De derby werd opengebroken door Linda den Ouden, die ZSC'62 op voorsprong bracht. Danielle van der Velde zorgde uit de rebound voor 0-2, nadat ze zelf eerst op de paal had geschoten. Nadat Veerle Kok tien minuten voor het einde van de wedstrijd in het zestienmetergebied onderuit werd gehaald, bepaal de Heieen Deïst vanaf de stip de eindstand op 1-2. foto Marijke Folkertsma Sandy den Exter gaat na vijftien jaar haar rentree maken in het eventing. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het be sluit om de indoor springwed- strijd niet in manege Grol in Ren- esse te houden, maar uit te wijken naar Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland heeft de Schouwse Ruiters geen windeieren gelegd. Een absoluut recordaantal deelne mers was daarvan zaterdag het bes te bewijs. Voorzitter Kruin van Toledo van de ruiterclub uit Dreischor: „De be langstelling voor de wedstrijd in Renesse liep ieder jaar terug. Als bestuur hebben we daarom beslo ten te verhuizen naar De Kroo. Dat bleek een schot in de roos. De belangstelling was zo groot dat we begin van de week de inschrijving hebben moeten sluiten." Niet alleen kwantitatief maar ook kwalitatief was de wedstrijd van goed niveau. Met technische en se lectieve parcoursen werden de rui ters door bouwer Stef Nelisse flink op de proef gesteld. Desondanks plaatste zich in iedere klasse het ge wenste aantal combinaties voor de barrage. Biljarters van 3BSD winnen voor het eerst sinds vier maanden. door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis kwamen in de thuiswedstrijd tegen Van Halteren/Blom tot de eerste winst partij sinds 9 november van het vo rige jaar: 6-2. Vijf keer werd er sindsdien gelijk gespeeld en twee keer verloren. „Eindelijk", verzuchtte teamcap tain Jan Suykerbuyk na afloop. „We hebben weer eens gewonnen. Daar hebben we al lang naar uitge- De Zeeuwse ruiters slaagden er in Nieuw- en Sint Joosland niet in om de overwinningen in eigen huis te houden. Met een tweede plaats in de klasse L was routinier Sandy den Exter met haar aan winst Pam Pam de succesvolste Zeeuwse combinatie. Dat succes heeft de amazone uit Kortgene doen besluiten om begin april in Etten-Leur met de bruine merrie, na vijftien jaar afwezigheid, haar rentree in de eventingsport te ma ken. „In de eventingsport moet je alle disciplines van de hippische sport 'De belangstelling voor de wedstrijd in Renesse liep ieder jaar terug.' beheersen. Dat heeft mij altijd ge trokken. Maar ik had er geen paard voor. Pam Pam is een echt eventingpaard. Een echte bloedkik- ker die er altijd voor gaat. Het is een paard van Marcelle de Kam. Die is in verwachting en vroeg mij of ik haar wilde rijden. Het is van daag mijn eerste springwedstrijd met de merrie. En ze gaf me een goed gevoel. Een springwedstrijd is natuurlijk nog geen eventing. keken. We zijn er al een paar keer dicht bij geweest maar konden het steeds niet afmaken. Nu was het perfect." Dat laatste mocht met recht wor den gesteld hoewel een overwin ning van Philip van der Male het feest helemaal compleet had ge maakt. Maar zijn verlies op één punt verdiende toch waardering. Hij maakte een achterstand van 11-22 goed en kwam terug tot 29-29. Toen kaapte tegenstander Toon Nouws de winst toch nog voor zijn neus weg. Man van de match werd opnieuw de bijna 71-jarige Bas de Zeeuw. Als een jonge hond dartelde hij Maar ze kan ook aardig dressuur lo pen." Dat Pam Pam kan springen be wees ze in de barrage van de klas se L waarin elf combinaties met het mes tussen de tanden streden om de overwinning. Als derde star ter stuurde Sandy den Exter de elf jarige Liostro-dochter als een speer in 32.86 seconden foutloos naar de finish. Met die tijd mocht de 38-jarige amazone lang op de overwinning hopen. Het venijn zat echter in de staart. Als voorlaatste starter toonde Mar- tine van de Eijnden uit Steenber gen zich met Utopie een fractie sneller. „Omdat het mijn eerste wedstrijd was, deed ik het in het begin van de barrage even wat rus tig aan. Maar Pam Pam gaf me di rect al het gevoel dat het harder kon. Toen heb ik de turbo aange zet, maar het was net niet voldoen de", vertelde Sandy den Exter. De overwinning in de klasse Z werd een prooi voor Johan Ker- stens met de bruine ruin USA, van de Delta Mossel's Stal uit Yerseke. Daarmee kreeg de overwinning toch nog een Zeeuws tintje. Met de zevende plaats was Michelle Evertse met Uzelma de succesvol ste Zeeuwse combinatie in de klas se zwaar. rond de tafel om na 27 beurten zijn keu weer uit elkaar te schroe ven. Waar de routinier tot grote hoogte steeg (0.925) moest zijn te genstander Harry Leijten door een diep dal. De Brabander kwam slechts voor drie puntjes naar Zee land. Ook Jan Suykerbuyk speelde een puike partij. Hij versloeg op bord vier Ilhan Tufekci met fraaie cij fers: 20-10. Voordien had Piet Kox al met twee puntjes verschil ge wonnen van Marco Scherbeijn waardoor de eerste zege sinds ruim drie maanden en met het fraaie teamgemiddelde van 0.634 kon worden bijgeschreven. Zeilboten gewoon van start in Coofies Race goes - Ondanks de harde wind kwamen zaterdag bij Colijnsplaat 39 schepen opdagen voor de Goofies zeilraces. Aan het begin van de middag werd er gestart. In de ORC-Club i-klasse werd Wes- sel Liesenga uit Middelburg met de Weerga tweede. Kees de Ridder uit Kats werd met de Aldebaran in de ORC-Club 2 tweede. Bij de ORC-Club 3-5 won Niek Spiljard uit Middelburg met de Vanilla. Handballers van EMM krijgen een mokerslag GOES - De handballers van EMM kregen gisteren een mokerslag te verwerken tegen Camelot. In Tiln- burg werd het 35-24. Binnen een kwartier keken de Middelburgers tegen een 10-2-achterstand aan. „Er is gewoon niet goed verde digd", oordeelde de Vlissingse coach. „De competitie is gespeeld, maar we willen wel in het linkerrij tje blijven." Marcello Tax was met elf treffers een klasse apart. Jos de Wild loopt damtitel mis GOES - Dammer Jos de Wild is de titel misgelopen in de Zeeuwse promotieklasse. De speler van damclub Zierikzee remiseerde in de laatste ronde tegen Eric Boo- gert, waardoor Niels Roelofsen en Hans van Akkeren konden passe ren. Zij haalden beide vijftien pun ten (Van Akkeren werd kam pioen), Boogert en De Wild haal den een punt minder. Officieel ein digt De Wild als vierde. Rugbyers van Tovaal zetten opmars voort GOES - De rugbyers van Tovaal heb ben gisteren de derde overwin ning op rij geboekt. Op eigen veld werd een even indrukwekkende als broodnodige eindsprint ver volgd met een 12-8-zege op concur rent Bekaro behaald. Met deze ze ge klom Tovaal opnieuw een plaatsje, maar is nog allerminst ge vrijwaard van degradatie. Een zege op Dukes 2 in de volgende ronde zou weer een goede stap zijn. Bob van Lint van Delta Sport zoekt een opening in de defensie van PSV 2. foto Marijke Folkertsma Handballers breken de ban tegen PSV 2 na acht nederlagen op rij. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De wereld ziet er voor de handballers van Meco/Delta Sport na gisteren een heel stuk zonniger uit. De kansen dat de blauwhemden uit Zierikzee ook volgend seizoen in de eerste klasse opereren zijn flink toegenomen. In Onderdak werd hoogvlieger PSV 2 onderuit gehaald. Na acht weken van verlies was er eindelijk weer eens wat te vieren in sporthal Onderdak. De extase werd een minuut voor het verstrij ken van de officiële speeltijd al be reikt. Toen stond het al 25-22. „Het was ook al zolang geleden", grijns de hoekspeler Guust Sluijs na af loop. Het feestje voor ruim 75 toeschou wers barstte na afloop in alle hevig heid los. Alsof de titel was binnen gehaald. „Deze was heel belang rijk", wil de linkshandige balvirtu oos nog maar eens aan de wereld laten weten. „De nummer vier van de lijst zó kloppen. Dan maak je ineens heel veel goed." Het kan raar lopen in de competi tie. Dat hebben de blauwhemden aan den lijve ondervonden. Zo sta je na een indrukwekkende serie op de derde plek en amper twee maanden later moet je vrezen voor degradatie. Zover lijkt het vooralsnog niet te komen voor de Schouwse equipe. De lucht werd geklaard door de re serves van PSV met lege handen naar Eindhoven te sturen. „Twij fels over lijfsbehoud heb ik nooit gehad", zei de linkshandige dreu mes van de Zierikzeese ploeg. Wat dat betreft petje af voor de mentaliteit binnen de jonge groep. Een wanklank na de alle tegenslag was niet te horen. Zo raakte de Schouwse equipe al snel vaste waarden als Jongepier (rug) en Ae- rtssen (enkel) kwijt. Later haakte ook Jordy Niemans (knie) weer af. Als klap op de vuurpijl was er in december ook nog eens het ver trek van opbouwspeler Guido de Graaf. De rol van nieuwelingen Thijs de Vos, Kenneth Mellaart en Stefan de Oude werd daardoor al leen maar groter. Om PSV 2 te kloppen werd er veel gevergd van de ploeg. „)e moet ui teraard wel je dag hebben." En die had Delta Sport. De opdrachten waren niet al te lastig: achterin vrij defensief en voorin wachten op de honderd-procentkansen. „Klinkt zakelijk en zo is het ook", legde trainer Bert Nuijens uit. De opdrachten werd vervuld. Een nek-aan-nekrace tot de pauze volg de. De kogels die Lefevre door de Eindhovense dekking schoot wa ren voor de pauze voldoende aan leiding om er defensief flink op 'uit te stappen'. De wissel van Jim- mie Niemans naar dezelfde hoek was een gouden zet. De Nieuwer- kerker is al weken op schot. Tegen PSV vlogen er weer met gemak acht binnen. „Lefevre trekt zoveel aandacht van de verdedigers. De rest is voor Jim." In de staart van de strijd gingen de remmen pas echt los. Even was het gaatje zelf vier punten. PSV was met enkele minuten op de klok geklopt. „Voor mij lag het keerpunt kort na de pauze", zei Nuijens. „We kwamen goed door de ondertalsituatie heen. Het ging plotseling lopen. Iedereen scoorde. Op dat moment wist ik het zeker. Dat gaat vandaag niet meer fout." Volgende week speelt Delta Sport uit bij het gedegradeerde Habo'95. „Winnen we daar dan spelen we volgend seizoen zeker op hetzelfde niveau", voorspelde Nuijens. Scores Delta Sport: Jimmie Niemans 8, Peter Lefevre 6, Guust Sluijs en Kenneth Mellaart 3, Ricky Evertse 2. Stefan de Oude, Bob van Lint en Thijs de Vos 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29