in Westkapelle Twee doelpunten van Mathijs Hage houden Zierikzee in spoor koploper ZSC'62 houdt uitzicht op periode Strafschop in slotfase breekt Renesse op Delta Sport 2 geeft zege in slotfase prijs PZC Maandag 3 maart 2008 27 Streekgenoot DFS is ook verliezer na zege van De Noormannen. door Ko de Ridder WESTKAPELLE - Een voetbalwed strijd hoeft geen twee keer 45 mi nuten te duren om vermakelijk te zijn. Dat bleek zaterdag op sport park Prelaat te Westkapelle. In de drie kwartier die daar gespeeld werden tussen Mevo en De Noor mannen zat alles. De stand aan de aftrap was 0-0 en het doelpunt van Peter van Alphen was uitein delijk voldoende voor de 1-0-zege van de Noormannen. De tweede helft; werd in Westka pelle gespeeld nadat het duel tus sen beide teams op 1 december in de rust werd gestaakt. De scheids rechter vond de opmerkingen van de Zierikzeese thuisclub onaccepta bel. Het duel werd omgedraaid - Mevo speelde dus thuis in West kapelle - en kreeg ook nog een geldboete. Ook DFS voelde zich daardoor za terdag verliezer. Door de overwin ning van De Noormannen kwam deze ploeg langszij bij DFS aan de kop van de vierde klasse A, met een duel minder gespeeld. De pe riodewinst kan De Noormannen bijna niet meer ontgaan. Mevo-trainer Nico Schoute: „We hadden gehoopt te beginnen met het winnen van de toss. Dit was belangrijk vanwege de storm. Die hoop kwam uit." Het bleef de eni ge Zierikzee-winst van de middag. Direct vanaf de aftrap was te zien dat Mevo de scherpte miste om een goed resultaat te halen. De oranje-mannen begonnen te slap. Schoute: „Aanvallend konden we totaal niets brengen. Dan ga je wis selen en tegen het einde een- op-een spelen. Dat brengt risico's met zich mee." Na veertien minuten kwam de bal van de linkerflank voor en de vrij staande Peter van Alphen zag zijn zwakke schot gekeerd door Me- vo-doelman Ruud van de Linde. In de rebound was hij echter als nog succesvol: 0-1. Mevo reageer de. Er werd al snel gewisseld. In de 24e minuut werd John van Assen opgeofferd. Van Assen balend: „Het is de keuze van de trainer. Hij had in de voorbereiding uitge legd dat er gewisseld zou kunnen worden wanneer het slecht ging." De klok tikte door en het was ei genlijk alleen De Noormannen dat kansen afdwong. De Noorman nen-trainer Evert Wisse: „Ik had de ploeg scherp gezet en onder streept wat er allemaal te winnen was. Wij hebben nog zeker drie heel goede kansen niet benut." 'Ik vroeg de scheidsrechter om geen rood te geven. Gelukkig bleef het bij geel.' Vlak voor tijd legde Mevo-doel- man Ruud van de Linde bijvoor beeld een aanvaller neer. „Het was een strafschop", bekende de goa lie. „Ik liep naar de scheids en vroeg hem mij geen rood te geven. Gelukkig bleef het ook bij -geel." Peter van Alphen stond achter de strafschop. Deze werd echter ge stopt door de Mevo-doelman, de beste speler van de middag. Het was alweer zijn tweede gestopte strafschop dit seizoen. Mevo-De Noormannen 0-1 (0-0). 59. Peter vari Alphen 0-1. Scheidsrechter: A. Sardjoe (Vlissingen). Gele kaart: Ruud van de Linde, Gerbrand Verton, Pieter van der Neut (Mevo). Aantal toeschouwers: 75. Tweede-periodetitel vervlogen voor Mevo Door de nederlaag tegen De Noormannen ging de tweede-periodetitel aan de neus van Mevo voorbij. Mede door het verlies van Wolfaartsdijk te gen Spui (1-0) ging die periodetitel naar De Noormannen. Mevo liep nog meer schade op. De club kreeg drie gele kaarten. Trainer Nico Schoute verzuchtte: „Hier word je niet echt vrolijk van." In de derde periode is Mevo middenmoter, met vier punten uit drie duels. Schouwse derdeklasser wint in derde uitduel op rij van Meto (1-2). door Rudy Boogert HOOGERHEIDE - Het was niet groots, maar het resultaat compen seerde dat. Zierikzee herstelde zich gisteren van de nederlaag, een week eerder, tegen Zeelandia Mid delburg. In de derde uitwedstrijd op rij werd Meto bedwongen. Door twee doelpunten van Mat hijs Hage werd het 1-2. Zierikzee voerde daardoor de druk op koploper Vlissingen weer op. Het verschil tussen beide is één punt. Over een maand, twee duels voor het einde van de competitie, treffen de ploegen elkaar nog in Zierikzee. Nummer drie is Roosen daal dat met nog zes duels te spe len zes punten achterstand heeft op Vlissingen, en dus vijf op Zie rikzee. Hoewel de uitslag anders doet ver moeden, was er gisteren van span ning nauwelijks sprake in Hooger- heide. Nadat Meto in de slotfase bij een 2-0-achterstand uit een vrije trap de aansluitingstreffer maakte, floot de scheidsrechter meteen af. Op één kans na, die door doelman Peter Brussé werd verijdeld, had Zierikzee weinig te duchten van Meto. Na twee minuten verschafte Zie rikzee zich al een riante uitgangs positie. Serge Berrevoets lanceerde een lange bal, de keeper draalde en Mathijs Hage kopte de bal bin nen: 0-1. „Dan denk je: we kun nen lekker vrijuit voetballen", zei trainer Marco Groeneveld, „en Me to moet komen. Maar ze bleven ge woon op hun eigen zestien staan." Groeneveld omschreef het spel van zijn eigen elf als 'tam'. „We hebben met het fenomeen te ma ken dat alle ploegen zich tegen ons terugtrekken en wachten op fout jes van ons. En die maken we er nog best veel." Maar tegen Meto, dat sinds 14 oktober niet meer heeft gewonnen, bleef dat onbe straft. Niettemin bleef de driepunter voor Zierikzee nog lang ongewis. Pas na 78 minuten zorgde Mathijs Hage voor zekerheid. Met zijn vijf tiende doelpunt van het seizoen Zierikzee wint met 1-2 van Meto in de derde klasse van het zon dagvoetbal. De ploeg verkleinde het gat met koploper Vlissingen daardoor tot één punt. maakte hij 0-2. Hij pikte een slech te uittrap van de keeper op en hield het hoofd koel in een één-te gen-éénduel met de doelman. „We hebben weinig gecreëerd", constateerde Groeneveld, „maar ook heel weinig weggegeven." Basisdebuut Lukus Perry Lukus maakte zijn sei zoensdebuut in de aanval. Hij speelde omdat Ingmar Quist geschorst was. Martijn van Grunsven begon te gen Meto op de bank, omdat hij de hele week ziek was ge weest. Hij viel nog in voor Lu kus. Bij afwezigheid van Van Gruns ven speelde Jens Koks in de defensie. Barry Hage kreeg een gele kaart, wat betekent dat hij voor de volgende wedstrijd ge schorst is. Na drie uitwedstrijden speelt Zierikzee komende zondag weer thuis. Dosko is de tegen stander. Zierikzee speelt morgenavond op eigen veld een oefenwed strijd tegen HVV'24. Brouwershaven keert met drie punten terug van duel met Vrederust. GOES - Ondanks het o-o-gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Smerdiek deed ZSC'62 behoorlijke zaken in de strijd om de tweede periode. Achter leider SKNWK staat ZSC'62 nu tweede in die strijd, met evenveel punten als maar met een wedstrijd minder gespeeld dan voornaamste concurrent Smer diek. Brouwershaven scoorde in de resterende dertig speelminuten bij Vrederust nog een keer en won zo met 0-2. Smerdiek-ZSC'62 0-0: ZSC'62 ver zuimde vooral in het eerste kwar tier van het duel en op het einde van de wedstrijd om het duel naar zich toe te trekken. Kansen voor Arjan Smalheer (2x), John van der Have en Jos Erades leverden echter geen treffers op. Ook werd tot twee keer toe een inzet van ZSC-speler René Coomans van de doellijn gehaald. Via Daan de Viet, met een schot net over, deed Smer diek van zich spreken. Vrederust-Brouwershaven 0-2: Tijdens het restant van de op 8 september 2007, wegens een bles sure van scheidsrechter Buijs, ge staakte wedstrijd kwam Brouwers haven nauwelijks meer in de pro blemen. De ploegen startten, bij een 0-1-stand (goal Ivo Fonteine), nerveus aan het laatste halfuur. Vrederust speelde alles of niets en Brouw nam een wat meer afwach tende houding aan. De thuisploeg kreeg welgeteld één goede kans op de gelijkmaker, maar die inzet werd door Brouwershaven-speler Frank Kristalijn van de doellijn ge haald. Vijf minuten voor tijd kwa men de bezoekers aan de 0-2, toen Peter van Mourik na een goede aanval over links oog-in-oog met de Vrederust-doelman verscheen en het bekwaam afmaakte. Chrislandia-Yerseke 0-4 (0-0). Bart van Steveninck 0-1 (strafschop) 0-1, Roel van Leeuwen 0-2, Bart van Steveninck 0-3, Frans van Driel 0-4. Ouwerkerk verliest op eigen veld afgetekend van FC Moerstraten: 1-5. door Jos van Belzen GOES - Aan de vier ontmoetingen tussen Zeeuwse en Brabantse ploe gen in de vijfde klasse B hield al leen Renesse via een 2-2-gelijkspel een punt over. De drie overige wedstrijden werden door de Zeeuwse ploegen verloren, Vos meer (0-6 bij Nieuw Borgvliet) en Ouwerkerk (1-5 tegen FC Moerstra ten) zelfs afgetekend. Ouwerkerk-FC Moerstraten 1-5: Halverwege de eerste helft, toen de bezoekers al met 3-0 leidden via treffers van Marco Bax, Roger Doggen en Ramon Helmons, von den er wat omzettingen plaats bij Ouwerkerk. Na de 1-3 van Carlo van der Maas, kreeg de ploeg van trainer Arie Jan- se ook enkele kansen op de aan sluitingstreffer. Deze bleef echter uit, zodat FC Moerstraten in de slotfase verder kon uitlopen naar 1-5 via Stijn Boeije en de jarige Martijn Matthijsen. Renesse-NVS 2-2: Nadat Sonny van Geel de bezoekers op voor sprong had gebracht, maakte Step- han van Vugt op slag van rust ge lijk namens een met vier invallers spelend Renesse: 1-1. Tien minu ten voor tijd leek Erwin Wandel zijn ploeg de overwinning te be zorgen toen hij 2-1 scoorde. Léék, want kort voor tijd maakte hij een overtreding die NVS een straf schop opleverde. Aanvoerder Martijn Swagemakers had vanaf elf meter geen moeite om invaller-doelman Peter Hen- drikse, die verder goed speelde, te passeren: 2-2. Het betekende alweer het vierde gelijkspel voor Renesse in de laat ste zes wedstrijden Lepelstraatse Boys-Lewedorpse Boys 3-2 (2-1). Jeffry Jansen 0-1, Koen Boter- mans 1 -1Dennis Diepenhorst 2-1Job Seghers 3-1, Jan Verton 3-2. Nieuw Borgvliet-Vosmeer 6-0 (3-0). Ra- chid Bouhoudane 1-0, Antoine van Me- chelen 2-0, Kees van der Velde 3-0, Se- bastiaan Tempelaars 4-0, Franklin Marijnis- sen 5-0, Sebastiaan Tempelaars 6-0. ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport 2 speelden gisteren met 24-24 gelijk tegen de reserves van Heerle. Pas in de slotseconden kwamen de Brabanders langszij. Aan de ene kant voelden de cijfers als een teleurstelling gezien het ver schil tussen beide op ranglijst. Aan de andere kant stellen de Zierikzee se reserves zich volledig in dienst van de hoofdmacht. Gezien de la ge notering is het daar alle zeilen bijzetten om niet af te glijden, be nadrukt speler/coach Bert de Vos. „Voor ons valt er niet veel meer te halen." De reserves hadden de touwtjes stevig in handen. Door slechte af ronding werd de regie uit handen gegeven. In de slotseconden kwam Heerle alsnog langzij. Scores Delta Sport 2: Peter Lefevre 9, Bert de Vos 6, Erwin Bos 3, Jaco Vleeshou wer 2, Bert Nuijens 2, Quinten Haze en Leon van de Zande beiden 1. Renesse waagt een doelpoging in het duel met NVS dat uiteindelijk op 2-2 eindigde. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27