PZCI11 Conflict over ongelijke vloer valpreventie Fusie ziekenhuis raakt de regio SCHOUWEN-DUiVELAN n 15 12 Schoonheid door eenvoud in Ellemeet Storm zorgt voor overlast i 2BflEBDEIE Donker Maandag 3 maart 2008Tip? redzzee@pzc.nl Vereniging Dante al 50 jaar in de weer voor Italiaanse cultuur Vrijwilligers bij de brandweer verdienen gekoesterd te worden ELLEMEET - Zoals een Straörijder het zaterdag zo treffend verwoordde: „Als je mooi van jezelf Met ruiters in traditionele boerenkledij, wijst penningmeester Jacco Elenbaas van het straöco- bent, heb je verder niets nodig." Dat lijkt een beetje het credo te zijn in Ellemeet, waar geen mité op de witte broeken en zwarte jasjes. Van de 58 deelnemers (het maximum wat de organi- deelnemer aan de Straö op overdaad is te betrappen. En precies dat levert betoverende plaat- satoren betreft) ging Linda de Glopper er met de eerste prijs vandoor. In 2006 sleepte zij die jes op. prijs ook al in de wacht. foto Marijke Folkertsma Bestuur van de NH-kerk Noordwelle wil af van de Gobertange-tegels. door Piet Kleemans noordwelle - De hervormde kerk Noordwelle wil af van de wiebeli ge Gobertange-tegelvloer in het li turgisch gedeelte van de kerk. Zo wel rijksmonumentenzorg als de gemeentelijke monumentencom missie zien echter helemaal niets in het plan de oude tegels te ver vangen door een strakke, vlakke -natuurstenen vloer. Dit tot teleur stelling van het kerkbestuur. Het bestuur van de kerk wil ver nieuwen, verbeteren. En vooral het kerkgebouw geschikt maken ZIERIKZEE - De storm van vrijdag op zaterdag heeft her en der in Zeeland voor overlast gezorgd. Zo waaide in Vlissingen de blokhut van manege Pardoes weg. Er gin gen door de harde wind op ver schillende plaatsen bouwketen, bo men, verkeerslichten en hekken om en er werd bouwmateriaal de lucht ingeblazen. In Zierikzee waai den in het Rodedorp dakpannen op een geparkeerd staande auto. voor meer functies dan alleen de erediensten op zondag. Het litur gisch centrum voor de preekstoel is betegeld met zogeheten Gober- tange-tegels. Mooi maar in de visie van kerkvertegenwoordigers J. Spoelman en H. Veling erg onprak tisch. De tegels zijn allesbehalve vlak en dat leidt volgens Spoelman en Veling tot problemen tijdens muziekuitvoeringen. Spoelman: „Het zit gewoon heel wiebelig en je kunt met goed fatsoen geen mu ziekstandaard neerzetten." Het kerkbestuur wil de kerkvloer liefst integraal aanpakken. Banken eruit, oude tegels eruit en dan een com pleet nieuwe natuurstenen vloer in de hele kerk. De rijksdienst voor archeologie, door Esme Soesman NIEUWERKERK - Schouwen-Duive- land moet zich - waar nodig en nuttig - nadrukkelijk mengen in de discussie over de ziekenhuisfu sie. Dat vindt de Dorpsraad Nieu- werkerk. Niet alleen (wettelijk be paalde) aanrijtijden van ambulan ces spelen een rol. „Heeft u ook na gedacht wat voor consequentie het voor naaste familie en bezoe kers kan hebben als de ziekenhuis locatie op een voor ons ongunsti- cultuurlandschap en monumen ten (voorheen Monumentenzorg) is daar mordicus tegen. De rijks dienst pleit voor het zoveel moge lijk behouden van het historisch materiaal. Dat wil ook de monu mentencommissie van de gemeen te Schouwen-Duiveland. Commis sielid A. van der Zwan: „Het ver vangen van de complete vloer is ons een brug te ver. Als je dat doet krijgt de kerk een totaal andere aanzicht." Hetgeen volgens Van der Zwan ten koste gaat van het Het bestuur van de NH-kerk in Noordwelle wil één vlakke na- tuursteenvloer in de hele kerk. De monumentencommissie vindt dat een slecht idee. ge plek wordt gerealiseerd?", aldus secretaris Jan Peter Niemantsver- driet in een brief aan het gemeen tebestuur. Nu al vergt het in de drukke toeristenmaanden veel tijd om heen en weer te pendelen tus sen Schouwen-Duiveland en het ziekenhuis in Goes. De bewoners van Schouwen-Duiveland hebben eerder de ontmanteling van hun ei gen ziekenhuis moeten accepte ren. „We moeten nu al een veel langere reistijd voor lief nemen historisch karakter. Commissie voorzitter M. Raaijmakers zegt be grip te hebben voor het probleem van Spoelman en Veling. Hij doet de suggestie om tijdens muziekuit voeringen met vlonders voor een vlakke vloer te zorgen. Spoelman en Veling zijn teleurge steld. Spoelman: „Wij willen niets meer dan een vlakke vloer die goed beloopbaar is. Ik snap niet wat daar nou op tegen is." Veling: „Veiligheid en hygiëne spelen ook een rol." Dat zowel de rijksdienst als de monumëntencommissie pleiten voor behoud van de Gober- tangetegels steekt het tweetal. „Er wordt voorbij gegaan aan prakti sche zaken. Er wordt niet met ons meegedacht." dan vele andere provinciegeno ten." De oproep van de Nieuwer- kerkse dorpsraad wordt van harte ondersteund door Alert! en de Christenunie. Deze fracties pro beerden vorige week via een mo tie het gemeentebestuur eveneens tot een actiever houding te dwin gen in de ziekenhuisdiscussie. Te vergeefs. Een meerderheid van de Schouwen-Duivelandse raad gaf aan zich eerst te willen laten infor meren. Dat gebeurt op 10 maart. ZIERIKZEE - Ruim 2000 Zeeuwse 55-plussers komen jaarlijks in het ziekenhuis terecht na een val. In het MFC (multifunctioneel cen trum) in Zierikzee wordt morgen ochtend een cursus valpreventie gegeven door een fysiotherapeut en wijkverpleegkundige van Al- lévo.De cursus, bedoeld voor zelf standig wonende ouderen en man- telzorgers, is van 14.00 tot 16.00 uur. Meer informatie: 0113-249111. Tip? redactie@pzc.nl Enthousiast over het vooruit zicht van een autoritje in het duister van de avond, nam de driejarige Tim plaats in het kin derstoeltje. Dat was voor de gele genheid voorin gemonteerd, op de passagiersstoel naast de be stuurder. Bij het verlaten van de bebouw de kom, verdween ook de verlich ting van huizen en lantaarns. Het was zwart buiten, met uit zondering van de felle lichtbun dels uit de koplampen. Tim staar de enige tijd in stille verbazing naar het gedeelte van de weg, dat door de auto werd besche nen. Vol ontzag kwam hij tot de conclusie: „Héééé, onze auto duwt het donker weg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23