durven nog niet te juichen College Goes wil 185.000 euro voor onderzoek naar aquaduct KOKEN SAMEN MET UW KEURSLAGER Stroomtrein heeft weer hulp Goes bouwt door ondanks twijfels fracties WPZC Maandag 3 maart 2008 13 Jonge scouts spelen bij een raam dat ruim anderhalf jaar geleden stuk is gegaan en sindsdien nooit meer vervangen is. Verder lekt het dak, de ramen sluiten niet meer goed, in het hele gebouw zitten gaten en kieren in de buitenmuren en al het houtwerk is rot. foto Ruben Oreel GOES - Burgemeester en wethou ders van Goes willen 185.000 euro uittrekken voor een haalbaarheids onderzoek naar de aanleg van een aquaduct in de Ringbaan. De aanleg van de tunnel is nodig om het toekomstige verkeersaan bod op de Ringbaan het hoofd te kunnen blijven bieden. Dat zal fors toenemen door de omvor ming van het havengebied tot woonwijk. Het aquaduct onder het Havenkanaal zal, mits het alle maal haalbaar is, de Ringbrug ver vangen en is wat college en raad betreft een betere oplossing om fi les tegen te gaan dan het ophogen van die brug. GOES - Spektakel in Sportpunt Zeeland in Goes, afgelopen zaterdagmiddag en -avond. Color Guard Nederland, een landelijke dans- en slagwerkorgani satie voor amateurs, hield er haar jaarlijkse voorronde van het competitie seizoen, winterguard geheten. Color guard is een uit Amerika overgewaaide dansvorm met attributen als sabels en vlaggen en een vorm van slagwerk theater. Tweeëntwintig groepen uit Nederland, waaronder The Pride uit Hui zen (foto), Duitsland, Engeland en Frankrijk deden mee. Naarmate de avond vorderde, werd het niveau steeds hoger en de acts steeds spectacu lairder. De enige Zeeuwse inbreng kwam dit jaar uit Sas van Gent, de dansgroep deed mee in de preparation class. foto Willem Mieras Ellemieke en Jeremy Vermolen hebben een verrassend kookboek geschreven. Zus Zo Een kookboek met culinaire hoogstandjes van Jeremy en snelle creaties van zus Ellemieke. Dit kookboek (winkelwaarde 19,95) ligt bij uw Keurslager voor 9,99. Spaart u voor korting' Dan krijgt u bij besteding van iedere 10,00 een stempel. Met een volle stempelkaart betaalt u slechts 4,99. Deze actie geldt van 3 t/m 22 maart 2008 I Zie ookwww.keurslager.nl. GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) kijkt met een goed gevoel terug op de wervingsdag voor nieuwe vrijwilligers. Twaalf men sen hebben zich zaterdag aange meld. „Daar zijn we zeer tevreden mee", zegt Reinier Zondervan van de Stoomtrein. De SGB heeft rond de 160 vrijwilli gers, maar had met het oog op de zomer nog conducteurs, lokettis- ten, medewerkers voor de afdeling vastgoed (gebouwenonderhoud) en de minitrein in Hoedekensker- ke nodig. Precies voor die taken hebben zich mensen aangemeld. Carrière maken is mogelijk want (aspirant-)conducteurs krijgen de mogelijkheid om door te groeien tot hoofdconducteur. Renier Zondervan verwacht dat er na de gesprekken met de mensen die zich hebben aangemeld zo'n acht tot tien daadwerkelijk aan de slag zullen gaan. „Dat is ongeveer het aantal waar we op gehoopt hadden." GerechtsDeurwoordersKantoor j Zeeland Uit een exploot van kandidaat deurwaarder M. Weertman d.d. 26-02-2008 blijkt, dat t.v.v. Balkz Rasitovic, wonende te Vlissingen, aan DJILALI KALLECHE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt scheiding (subsidiair scheiding van tafel en bed), van 12-02-2008 met aanzegging dat uiterlijk 04-06-2008 een verweerschrift kan worden inge diend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde D. Kalleche kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 CJ Middelburg 4461 DR Goes door Frank Balkenende GOES - Moet Goes de komende tien jaar duizenden woningen bou wen? Bij PvdA en Groenlinks le ven twijfels, vooral omdat volgens de prognoses de Zeeuwse bevol king tot 2025 niet meer groeit en daarna krimpt. Dat betekent dat Goes nieuwe bewoners voor een belangrijk deel van buiten de pro vincie moet zien te halen. Wethouder Rinus Dieleman ziet nog beren op de weg. De gemeen ten Goes en Tholen vormen im mers een uitzondering in Zeeland. Tegen de trend in groeien zij de ko mende decennia nog wel. Goes heeft tot en met 2015 bijna 3200 woningen gepland, terwijl de pro vincie denkt dat 1445 stuks wel ge noeg is. Overigens haalt geen enke le gemeente haar woningbouwpro gramma. Veertig procent kan wor den geschrapt door uitstel of afstel van projecten. Een reëel cijfer is dan 2500 woningen en daar gaat de gemeente ook vanuit. Toch mis sen raadsleden gegevens waarop het Goese vertrouwen dat die wo ningen ook vol komen, is geba seerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13