Bestevaêr valt in de smaak Brand in complex Ruimzicht Verwijzing sluis wordt verbeterd WALCHEREN Storm zorgt voor overlast Striptekenaar grijpt naast titel Donker Maandag 3 maart 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Vereniging Dante al 50 jaar in de weer voor Italiaanse cultuur Duits hoofdkwartier pronkkamer stichting Bunkerbehoud Vlissingers hebben vertrouwen in eerste fase Scheldekwartier. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vlissingers hebben weer vertrouwen in het project Scheldekwartier. Althans, in het eerste deelplan daarvan. Zaterdag kon het publiek eindelijk de con crete plannen zien voor het gebied rond het Dokje van Perry. De reac ties waren ronduit lovend. Ruim tweehonderd mensen wa ren afgekomen op de informatie middag in het gemeentehuis. Pro jectontwikkelaar AM Zeeland en stedebouwkundige Mariet Schoen makers gaven daar met een aanste kelijk enthousiasme, een toelich ting op de plannen. Dat Schoenmakers voor het ont werp is uitgegaan van de histori sche situatie, oogstte veel waarde ring. Bezoekers zeiden het plan niet alleen mooi en goed te vin den, maar ook dat ze er Vlissingen in herkennen. Of, zoals een van de bezoekers zei: „Ik ben blij dat er geen oude-truttenarchitectuur komt." De kritiek die er te beluisteren viel, ging vooral over details. Dat het pand met de naam Johan de Witt wel erg hoekig is, in tegenstel ling tot Johan de Witt zelf En dat het jammer is dat het deelplan de werknaam Bestevaêr heeft gekre gen. „Deze plek was het gestaalde MIDDELBURG - De storm heeft afge lopen weekeinde op Walcheren voor wat ongemakken gezorgd. In de meeste gevallen ging het om veel takken op de weg en kapotte ruiten in woningen. Bij de brede school in aanbouw in de Middel burgse Stromenwijk zijn dakpla ten losgeraakt en bouwmaterialen weggewaaid. De blokhut van ma nege Paardoes in Vlissingen is door de storm gedeeltelijk in de sloot en op het fietspad langs de Sloeweg terecht gekomen. College Veere eist dat gebouw snel wordt verbouwd of gesloopt. door Miriam van den Broek DOMBURG - Er moet iets gedaan worden aan het appartementen complex Ruimzicht aan de Schelp- weg in Domburg. Het kan er zo niet langer blijven staan, vindt het Veerse college van B en W. „Of het wordt weer bewoonbaar ge maakt, of het wordt nog beter dichtgetimmerd in afwachting van hart van de scheepswerf Het had daarom beter Scheepswerf kun nen heten", vond iemand uit het publiek. Projectontwikkelaar Jan Sips legde uit dat dit slechts de werknaam van het plan is en dat er aan alle ontwerpen nog geschaafd moet worden. Benieuwd waren de mensen ook naar de invulling van Het Dok. Ko men daar een hoop kleine jachtjes of enkele indrukwekkende zeezeil schepen zoals De Eendracht? Vol- Ruim tweehonderd mensen heb ben zaterdag in Vlissingen de plannen gezien voor het eerste bouwplan van het Scheldekwar tier. de sloop", zegt burgemeester Rob van der Zwaag zaterdag. „Dat heb ben we vandaag ook aan de vereni ging van eigenaren laten weten. Want dit willen we niet nog een keer meemaken." In het gebouw dat vorig jaar mei ontruimd werd omdat het insta biel zou zijn, is in de nacht van vrijdag op zaterdag een felle brand uitgebroken. De politie heeft kort daarna twee jongens van 16 jaar en een jongen van 17 jaar aangehou den op verdenking van brandstich ting. De jongens die allemaal in de gens wethouder Piet Polderman wordt daar nog naar gekeken. De meest kritische noot kwam van een vrouw die aandacht vroeg voor het klimaat. Ze wilde weten of er in het ontwerp rekening is ge houden met de stijging van de zee spiegel. Ook vroeg ze zich af of de huizen klimaatvriendelijk of kli maatneutraal worden. Volgens Schoenmakers was dat geen eis van de gemeente. „Ik was negatief over het Schelde kwartier", zei bezoeker Herman Drenth uit Vlissingen na afloop van de presentatie. „Maar ik moet bekennen dat ik vandaag wel wat enthousiaster ben geworden. Ja, ik heb vertrouwen gekregen in het project. In elk geval in dit deel." gemeente Veere wonen, zijn over gebracht naar Torentijd in Middel- burg. De brand brak kort na half twee 's nachts uit in de kelder van het complex. „In verband met het type bebouwing en de locatie van de brand, zijn we overgegaan op de melding Grote Brand", zei Dolf te Paske van de brandweer. „Met de mogelijke instabiliteit van het pand, had dat niets te maken. Wat we een tijdje niet zeker wisten, was of er nog mensen binnen wa ren. Dat bleek niet het geval." Bewegwijzering in Terneuzen wordt volgend jaar aangepakt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Rijkswaterstaat gaat volgend jaar samen met de provin cie en de gemeente Terneuzen de algehele bewegwijzering bij het sluizencomplex in Terneuzen ver beteren, om het verkeer beter te la ten doorstromen. Het hoofd Wa terdistrict Westerschelde, A. van Boxtel, laat dit namens de staatsse cretaris van Verkeer en Waterstaat weten aan het Terneuzense raads lid Gijs van den Berg (PvdA). Het raadslid had in schriftelijk vra gen aandacht gevraagd voor de slechte bewegwijzering. Daardoor staan automobilisten die niet we ten dat ze kunnen omrijden, vaak onnodig voor de openstaande bruggen te wachten. Niet zo'n gast vrij begin van een bezoek aan Ter neuzen, concludeerde Van den Berg. Rijkswaterstaat is de beheerder van het sluizencomplex en de daar aanwezige matrixborden. In over leg met de gemeente en de provin cie is afgesproken dat de bewegwij zering in 2009- 2010 wordt aange pakt. MIDDELBURG - De zestienjarige Na thalie Lorier uit Middelburg zag zondag de titel Beste jonge stripte kenaar van het jaar aan zich voor bijgaan. Als enige Zeeuwse was ze doorgedrongen tot de finale van het Nederlands Kampioenschap Striptekenen. Ze nam het op tegen vier andere kandidaten. Op welke plaats ze geëindigd is, is niet be kend gemaakt. De eerste prijs ging naar Ming Ong uit Tilburg. Tip? redactie@pzc.nl Enthousiast over het vooruit zicht van een autoritje in het duister van de avond, nam de driejarige Tim plaats in het kin derstoeltje. Dat was voor deze ge legenheid voorin gemonteerd, op de passagiersstoel naast de be stuurder. Bij het verlaten van de bebouw de komverdween ook de verlich ting van huizen en lantaarns. Het was zwart buiten, met uit zondering van de felle lichtbun dels uit de koplampen. Tim staar de enige tijd in stille verbazing naar het gedeelte van de weg, dat door de auto werd besche nen. Vol ontzag kwam hij tot de conclusie: „Héééé, onze auto duwt het donker weg." Bezoekers buigen zich over de maquette en de tekeningen van het bouwplan rond het Dokje van Perry. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11