Buitenland Uitkeringsbende tilt België Irak gaat akkoord met executie Ali Chemical! boek online of bel 0900 - 9697 Tekort aan maffiabazen PZC Zaterdag 1 maart 2008 9 Dertigduizend mensen lichten sociale dienst op met nepontslagen. door onze correspondent Pascale Thewissen BRUSSEL - In België blijkt de socia le dienst op grote schaal te zijn op gelicht. Geschat wordt dat zo'n dertigdui zend mensen op basis van verval ste ontslagbrieven en salarisafreke ningen jarenlang ten onrechte een uitkering hebben ontvangen. De zaak kwam in de openbaar heid door een zinnetje in de toe lichting op de rijksbegroting. 'Het opdoeken van een specifiek fraude mechanisme met werkloosheids uitkeringen op basis van fictieve loongegevens, zal 30 miljoen euro opbrengen', stond er te lezen. Het systeem werkt als volgt: de werkloze treedt in dienst van een bedrijf, dat alleen op papier be staat. In België zouden bijna dui zend van die nepbedrijven, veelal schoonmaakbedrijfjes, actief zijn. De persoon in kwestie hoeft geen dag te werken. Hij krijgt ook geen salaris. Integendeel. Hij moet het bedrijf betalen. Een ontslagbrief kost 400 euro. Nagemaakte loon briefjes die moeten bewijzen dat hij in België werkte, kosten tussen 100 en 200 euro per stuk. Wie ge noeg loonbriefjes koopt, krijgt de ontslagbrief (een zogenoemd C4-formulier) waarmee een uitke ring kan worden verkregen, gratis. De ziektekostenverzekering wordt Dertigduizend mensen hebben in België op basis van vervalste ontslagbrieven en salarisafreke ningen ten onrechte een uitke ring hebben ontvangen. op een soortgelijke manier getild. Volgens de Rijksdienst voor de Ar beidsvoorziening (RVA) zijn de fraudeurs veelal mensen die nog nooit gewerkt hebben en immi granten. De RVA schat dat tiendui zend werklozen van het systeem gebruikmaken. De topman van de Sociale Infor matie- en Opsporingsdienst (Siod) in België rekent echter met dertig duizend gevallen. Achter de bedrijven gaat een heu se maffia schuil. Die is vooral ac tief in Brussel, maar heeft vertak kingen in Antwerpen en Luik. Dat er in België gesjoemeld werd met uitkeringen, was al langer be kend. Maar pas toen de overheid de sociale en financiële databan ken koppelde, bleek op welke schaal. Hoe het systeem precies werkte, werd vorig jaar duidelijk toen een gearresteerde medewer ker van een spookfirma uit de school klapte. Onderzocht wordt of er ook amb tenaren bij de massale fraude be trokken zijn. Inmiddels is 1,4 miljoen euro aan ten onrechte uitgekeerde uitkerin gen teruggevorderd. ROME - De Siciliaanse maffia kampt met een personeelscrisis. Het misdaadsyndicaat heeft grote moeite om bekwame leiders te vin den, sinds de politie de laatste ja ren een aantal kopstukken heeft gearresteerd. Dat schrijven de Itali aanse inlichtingendiensten giste ren in hun jaarrapport. In 2006 werd maffiabaas Bernardo Provenzano opgepakt, een jaar la ter gevolgd door de arrestatie van zijn waarschijnlijke opvolger, Salva- tore Lo Piccolo. Sindsdien woedt binnen de maffia een interne strijd die de organisatie een groot deel van haar daadkracht heeft ge kost. De beschikbare kandidaten ontbeert het volgens het inlichtin genrapport aan de benodigde kwa liteiten. De teloorgang van de maf fia lijkt definitief ingezet, zegt in lichtingenchef Giuseppe Cucchi. De waargenomen trends dat de maffia zich steeds meer toelegt op eenvoudige misdaad en dat veel be drijven weigeren nog langer de af koopsom, of pizzo, te betalen, illus treren dit. Ali Hassan al-Majid ('Ali Chemicali') BAGDAD - De presidentiële raad in Irak heeft toestemming gegeven voor de executie van Ali Hassan al-Majid, alias Ali Chemicali. Dat hebben Iraakse regeringsfunctiona rissen en de Iraakse staatstelevisie gisteren laten weten. De presidentiële raad zou nog geen datum voor de executie heb ben vastgelegd. In september vorig jaar had het Iraakse Hooggerechts hof het doodvonnis tegen Ali Has san al-Majid en twee andere aan hangers van de voormalige dicta tor Saddam Hussein bevestigd. Ali Chemicali werd veroordeeld we gens genocide, misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisda den. Ali Hassan al-Majid werd schuldig bevonden aan massamoord op Koerden eind jaren tachtig tijdens de operatie Anfal. Zijn bijnaam Ali Chemicali dankt hij aan het ge bruik van gifgas bij deze actie. Voor zijn aandeel in Anfal stond de neef van wijlen dictator Sad dam terecht met vijf anderen. Ali Chemicali was de enige die volke renmoord ten laste werd gelegd. Ali Chemicali zou eigenlijk vorig najaar al worden opgehangen. De presidentiële raad, bestaande uit president Jalal Talabani en twee vi- cepresidenten, wilden er toen ech ter geen toestemming voor geven. Uitsterven dreigt voor bruine beer Oostenrijk WENEN - De Oostenrijkse bruine beer wordt met uitsterven be dreigd. Dat heeft het Wereld Na tuur Fonds (WNF) gisteren be kendgemaakt. Met behulp van DNA-testen zijn er nog maar twee beren in de Noordelijke Alpen getraceerd. Het gaat om de 19-jarige beer Djuro en zijn 7-jarige zoon Moritz. In de jaren negentig waren er nog 35 beren. Afval is samen met lijken verbrand BERLIJN - In een Oost-Duits crema torium is afval samen met lijken verbrand. Het vuilnis, zoals ge bruikte operatiehandschoenen, was in doodkisten gestopt. Justitie begon een onderzoek nadat twee ex-medewerkers de zaak hadden aangekaart. Het duo had met mo bieltjes geopende kisten met rom mel gefotografeerd. Tegen de eigenaar van het cremato rium is aangifte gedaan. De direc teur ontkent de aantijgingen. Veel doden bij aanslag op begrafenis Pakistan MINGORA - Een zelfmoordbomaan slag op een begrafenis in het noordwesten van Pakistan heeft gisteren aan zeker dertig mensen het leven gekost. Ruim zestig men sen raakten gewond. De aanslag werd gepleegd in een schoolge bouw in Mingora in de Swat-val lei. Daar werd een uitvaart gehou den voor een politieofficier die eer der op de dag met zijn chauffeur was omgekomen bij een aanslag. Holocaust-verhaal met wolven is verzonnen PARIJS - De bestseller over een joodse vrouw die tijdens de Twee de Wereldoorlog gezelschap kreeg van wolven op de vlucht voor de Duitsers, blijkt grotendeels verzon nen. Dat heeft de Belgische schrijf ster Monique Dewael opgebiecht. Onder de schuilnaam Misha De- fonseca schreef zij het boek Misha, a Memoir of the Holocaust Years. Het relaas gaat over een 7-jarig Bel gisch meisje dat leeft in de bossen en wordt beschermd door wolven. Maak vanaf slechts 649 uitgebreid kennis met Kreta! Dit eiland staat niet alleen bekend om haar mooie stranden, maar ook om de rijke historie, de afwisselende natuur en witte dorpjes. 8 dgn KRETA COMPLEET v.a. 649 De naam van deze reis zegt het al; alle highlights van Kreta komen aan bod! Van het populaire Chania tot het ruige Kotsifou- kloof in het zuiden en van het archeologische Knossos tot de badplaats Aghios Nikolaos. Ook het bekende Heraklion, Elounda en Spinalonga worden niet vergeten op ons programma. Cultuurliefhebbers opgelet! Wat dacht u van een reis langs de klassieke highlights van Griekenland? Bij KRAS boekt u deze al vanaf slechts 849 inclusief excursies, ontbijt en 5 diners! 8 dgn ANTIEK GRIEKENLAND v.a. 849 Tijdens deze reis maakt u kennis met de culturele hoogtepun ten van het Griekse vasteland! We bezoeken o.a. de metropool Athene met de imposante Akropolis, Epidaurus met het gigan tische oude theater, Mycene, Olympia, het orakelheiligdom van Delphi en Kalambaka met de Metéora-kloosters. Unieke bestemming! De honderden eilanden van de Cycladen behoren absoluut tot het mooiste van Griekenland! Bij KRAS boekt u deze bijzondere reis al vanaf slechts 1199! 15 dgn DE IDYLLISCHE CYCLADEN v.a. 1199 Een avontuurlijke en prachtige reis waarbij we met ferryboten van eiland naar eiland reizen. Vanuit Piraeus, de havenstad van Athene, doen we Santorini, Naxos, Paros, Mykonos en Delos aan. De azuurblauwe wateren, grillige baaien en schilderach tige vissersdorpjes zullen u zeker versteld doen staan! Vertrekdata: 17/4, 8-15-29/5,12-19/6, 4-18/9 en 2-16/10 Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35075 Vertrekdata: 9/4, 3-10/5,4-18/6, 2-16/9 en 1 -15/10 Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35079 Vertrekdata: 29/4, 8-19/5, 5-19/6, 3-13/9 en 5/10 Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35080 waarom zou je verder zoeken SCB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9