Veelzijdige inzendingen bij Zeeuwse Fotosalon 'Japanse oester is grootste bedreiging voor mosselsector' www.skieninnederiand.nl Syg vanaf 10, - k.p.p.u. Rocken voor het goede doel makelaar bOO Dierenvrienden apart verder INFOMIDDAG INFOMIDDAG M2Makelaars.nl www.rotsvast.nl pzc Zaterdag 1 maart 2008 33 Hairs t is dis o hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk '.ww.hairstudio-siesoo.nl Esdoornstraat 21 I Oost-Souburg 0118-477195 106-3051070 door Ton van den Nouweland zierikzee - De in december aange kondigde samenwerking tussen de dierenambulances De Bevelanden en Dierenvrienden Schouwen-Dui- veland is alweer van de baan. Bestuursleden van beide clubs blij ken niet met elkaar overweg te kunnen. Stichting Dierenvrienden Schouwen-Duiveland heeft don derdag betrokkenen geïnformeerd over het besluit. De twee organisaties van dieren vrienden wilden een gezamenlijke meldkamer opzetten, samen de boekhouding laten doen en een ge meenschappelijke woordvoerder benoemen. De samenwerking was vooral bedoeld om beide besturen kwantitatief op niveau te houden. Met een Bevelands bestuurslid op Schouwen-Duiveland en een Schouwse bestuurder voor De Be velanden zouden beide besturen voldoen aan het statutaire mini mum van drie actieve leden. Inzendingen tentoongesteld bij Interieur Paauwe. door Martijn de Koning zonnemaire - Je zult maar in de ju ry zitten van de Zeeuwse fotosa lon. Dan heb je geen gemakkelijke taak. Want hoe vergelijk je appels met peren? Nu raak je over smaak natuurlijk nooit uitgediscussieerd. Maar daar bij komt dat de inzendingen van de fotoclubs Schouwen-Duiveland (Renesse), Valkenisse (Koudeker- ke), Goes en de Draadontspanner (Oost-Souburg) erg divers zijn. Het gaat om foto's; daarmee houdt de vergelijking wel op. Maar dat is ook de charme van de ten toonstelling annex wedstrijd, die dit jaar voor de negende keer wordt gehouden. De inzendingen hangen dit keer bij Interieur Paau we in Zonnemaire. Ze zijn vanaf vandaag de hele maand te bewon deren. De tientallen plaatjes laten zien waar Zeeuwse amateurfotografen mee bezig zijn. Vakantiekiekjes hangen naast Zeeuwse plaatjes en portretten vergezellen tijdloze beel den. Wie de jury toch nog benijdt, mag als bezoeker ook de uitdaging aan gaan, want de organisatie voert dit CSU) Van de Perre HAVO en VWO (Atheneum en Gymnasium) Elzenlaan 4 4334 BW Middelburg woensdag 5 maart 14.30- 16.30 uur CSUJ VMBO met instroom VMBOb en MAVO SirWinston Churchilllaan 8 4333 BC Middelburg woensdag 12 maart De winnende foto, gemaakt op Schiermonnikoog. foto Cees Jongepier jaar voor het eerst een pu blieksprijs in. De winnaar wordt op de laatste dag van de expositie, 29 maart, bekendgemaakt. Vooral omdat er bij de foto's geen toelichting wordt gegeven, biedt de tentoonstelling vooral kijkple- Zeeuwse Fotosalon, vrije wed- strijd voor amateurfotografen, voert dit jaar voor het eerst een publieksprijs in. Bezoekers mo gen zelf oordelen. zier en aanleiding tot een enkele mijmering. Wie is dit meisje: een model, een passant of toch de dochter van de fotograaf? Waar is deze foto genomen: in Zeeland of aan een Spaanse costa? En hoe komt de fotograaf op het idee juist dit onderwerp te kiezen: spontane actie of een weloverwogen besluit? Het maakt een slalom tussen de banken en lampen de moeite waard, ook voor wie géén meubels nodig heeft. Mosselbestuurder vreest snelle opmars in Waddenzee. door Hamen van der Werf bruinisse - De ongekende opmars van de Japanse oester in de Wad denzee is de grootste bedreiging voor de mosselsector, volgens mos selbestuurder Wout van den Berg uit Bruinisse. En niet de deze week door de Raad van State op scherp gezette discussie over mos selzaadvisserij in de Waddenzee. Van den Berg beseft dat 'veel colle ga's hem dit niet in dank zullen af nemen, maar het is wel zo'. „We moeten het als mosselkwe kers allereerst van de natuur heb ben", stelt Van den Berg. „Als die ons tegenwerkt, gaan we pas echt de mist in." Naar zijn oordeel is dat momen teel aan de hand in de Wadden zee. Hij trekt een vergelijking met Volgens mosselbestuurder Wout van den Berg vormt de Japanse oester een groter gevaar voor de mosselsector dan de mogelijke stop op mosselzaadvisserij. de Oosterschelde. Oesterkwekers haalden in 1964 de eerste Japanse oesters naar Zeeland, nadat de plat te Zeeuwse oesters waren doodge vroren. De Japanners zouden zich niet kunnen voortplanten in Zee land. In 1976 gebeurde dat toch. De Oosterschelde is anno 2008 ver geven van wilde japanse oesters die voedselconcurrenten zijn van andere schelpdieren. Mosselen groeien nauwelijks meer in de Oos terschelde, ook door afname van voedingsstoffen in het water, on der meer door de bouw van water zuiveringen. Van den Berg ziet in de Wadden zee hetzelfde gebeuren in een ver sneld tempo. „Wat zich in de Oos terschelde in twintig jaar heeft vol trokken, gebeurt in de Waddenzee in vijf, zes jaar." Schelpdieronderzoeker Marnix van Stralen deelt de zorgen van Van den Berg. Secretaris Hans van Geesbergen van de producentenor ganisatie mosselcultuur doet dit ook, al gaat een vergelijking tussen het Japanse oester-probleem en de juridische perikelen rond de zaad visvergunning naar zijn mening mank. Tweede editie van Heart For Harmony op 22 maart in 't Beest. door Paulus Houthuijs goes - Over een paar weken is het weer zover, dan wordt voor de tweede keer het benefietfestival Heart For Harmony gehouden in Podium 't Beest in Goes. Dit jaar bestaat de line-up uit The Hot Ste wards, Nuff Said, Destine en Sen se Forward. „Het zijn eigenlijk meerdere vlie gen in een klap", legt een van de organisatoren, Theo van Teijlingen (49), uit. „Ten eerste is er een leu ke muziekavond voor de jongeren. Ten tweede gaat de opbrengst naar een goed doel. En als laatste kunnen de twee andere organisato ren het festival gebruiken voor hun studie." Rick Hutjens (23) volgt de lerarenopleiding van maat schappijleer en Christoffer van Teylingen (17) doet de Herman Brood Acedemie. De opbrengst van het evenement gaat naar de 'Harmony' school in de Oegandese plaats Soroti. Els van Teijlingen, de zus van Theo, geeft al jaren leiding in opvanghui zen in het dorp. Het is de bedoe ling om tussen de optredens door een filmpje te laten zien over het doel van het project. Voor meer in formatie zie www.heartforharmo- ny.nl.tt. In 2006 werd het festival voor het eerst gehouden. Toen kwamen er ongeveer honderd mensen naar 't Beest. Dit jaar hoopt de organisa tie op 200 a 250 bezoekers. Het eer ste concert begint omstreeks 21.00 uur en rond 24.00 uur is het festi val afgelopen. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDERI ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85