heeft iets moois neergezet Koopzov ïda iff invaart! AkdkMA Pearyweg Goes krijgt onbemand tankstation Borsele blijft nabestaanden zoeken Wij zijn open van 1; 2.00 tof 17.00 uur! Waterlopen op Tholen gemeten Uw rijbewijs B opmaat! Noord-Beveland steunt visserij PZC Zaterdag 1 maart 2008 3 1 1 klein vaarbewijs marifonie jachtradar praktijkvaren VIC Vaaropleidingen Goes tel. (0113) 27 05 99 06 40 00 59 87 www.vicvaar.nl THOLEN - Waterschap Zeeuwse Ei landen stuurt komende maanden landmeters van twee bedrijven op pad om alle waterlopen en duikers op Tholen in kaart te brengen. Van veertienhonderd sloten en 13.500 duikers worden alle afmetin gen ingevoerd in een digitaal geo grafisch informatiesysteem. Daar mee kunnen planners en beleids makers snel en secuur werken en knelpunten onmiddellijk worden gesignaleerd. De gegevens van Zuid- en Noord-Beveland zitten al in het systeem. Walcheren en Schouwen komen na Tholen. Als alles is opgeslagen kan het water schap in het hele gebied in een handomdraai bij de gegevens. WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord-Beveland gaat bij minis ter Verburg aandringen op maatre gelen voor de mosselsector. Als vis serijgemeente is Noord-Beveland uiterst bezorgd over 'doorgescho ten' milieumaatregelen die de mid-- delen van bestaan voor een in prin cipe gezonde sector, ondergraven. De raad stuurt Verburg een brief. MinnCI RlIRft a inr-ioHrsi ilov/tarrl A Toi 1 mio «n 7n nn ■UWU. marCnm-irlrt »t Gemeente steunt bouw aardgas-installatie met 13.500 euro subsidie. door Lilian Dominicus GOES - Er komt een onbemand tankstation inclusief aardgas-instal latie aan de Pearyweg, tussen de autobedrijven van Car Village in Goes. Uiterlijk 1 november is het tankstation in gebruik. Het oorspronkelijke plan van inia- tiefnemer Mol Schuddebeurs, om het BP-tankstation aan de Antho- nie Fokkerstraat uit te breiden met een aardgasstation, gaat niet door. „Het terrein is te klein", aldus di recteur Herman Mol. „Ook grote bussen en vrachtwagens moeten het terrein op kunnen rijden." De bouw van het aardgasstation al leen vergt een investering van 350.000 euro. De gemeente Goes helpt Mol Schuddebeurs op weg met een subsidie van 13.500 euro. Mol: „Dat geld mogen we niet in de investering pompen. We moe ten dat gebruiken om voorlichting te geven over aardgas als brandstof voor voertuigen." De eerste potentiële klanten voor de aardgas-tankinstallatie zijn er al. „De vuilniswagens van de ge meente en een aantal bussen gaan op aardgas rijden." Maar er moe ten er nog meer komen. „Automer ken als Ford, Fiat en Volkswagen maken allemaal al auto's die op aardgas rijden. Mensen kunnen niet hun auto laten ombouwen, zo als met lpg Volgens Mol is aard gas goedkoper en veel schoner dan andere brandstoffen. Het oorspronkelijke plan was om het BP-tankstation uit te breiden met een aardgas-installatie. Dat kan niet doorgaan in verband met de beperkte ruimte. Speurtocht 'onbekende graven' levert nog niet heel veel reacties op. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Wat er in Oost- Souburg is gebeurd rond het rui men van graven, heeft zich tot een schrikbeeld ontwikkeld voor elke gemeente in Zeeland. Een aantal nabestaanden wist in Oost-Sou burg niet van de ruiming en vond de graven van hun dierbaren niet meer terug. De affaire leidde begin 2007 tot het aftreden van een Vlis- singse wethouder. Zeker niet alleen daarom is de ge meente Borsele de laatste tijd vol op bezig nabestaanden te zoeken van overledenen die voor 1970 in Borsele zijn begraven. De huidige gemeente Borsele is dat jaar ont staan. Begraafregisters van de oude, kleinere gemeenten zijn niet allemaal even goed bijgehouden. „Vandaar dat wij nabestaanden op roepen zich te melden", aldus woordvoerder Philip de Vree. In heel Borsele waren van zestig graven geen nabestaanden be kend. Voor een kwart van de gra ven (vijftien stuks) hebben zich in middels nabestaanden gemeld. Borsele gaat door met de actie, on der meer door informatiebordjes bij graven te plaatsen. In Borsele staan overigens voorlopig geen rui mingen gepland. Leden en oud-leden van de Jongerenraad Borsele vieren hun eerste lustrum. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83