behoud uitkering GARAGE DIELEMAN Zestig Nederlandse mariniers naar Tjsaad Almere tot lelijkste plek van het land gekozen VOLVO OCCASIONDAGEN CAR VILLAGE TE SCHOONDIJKE 0117 40 13 39 PZC Zaterdag 1 maart 2008 7 Willem Smit is aan het werk in zijn praktijk aan huis. voorbeeld van efficiënte samen werking tussen UWV, CWI en de gemeenten. Van de pilotgroep in Amsterdam was 70 procent na een halfjaar weer aan het werk als on dernemer of alsnog in loondienst. Voorheen was dat 15 procent. Daar door tonen steeds meer gemeen tes interesse in het project." Het economisch tij zit mee, beaamt Terlouw. Bedrijven schreeuwen om flexibel personeel. Voor Geert Oosterhuis (52) is het project Eigen Werk een mooie ge legenheid om een lang gekoester de wens in vervulling te laten gaan: een eigen gastouderbureau. „Ik hoef er niet rijk van te worden, maar de hoogte van de uitkering is een goede motivatie om er keihard tegenaan te gaan. Om een redelijk inkomen te hebben, moeten we maandelijks zo'n vijftig koppelin gen tussen ouders en kinderop Monteurs stuiten op wietplantage in brug echteld - Nuon-personeel heeft in de Prins Willem Alexanderbrug bij Echteld een wietkwekerij in aanbouw gevonden. Dat meldde het energiebedrijf gisteren. Monteurs vonden in de ruimte on der het wegdek potgrond, lampen en andere spullen die nodig zijn bij de hennepteelt. Ook is gepro beerd stroom af te tappen van een 10.000 volt-kabel. Dat is volgens Nuon levensgevaarlijk. De politie heeft geen aanhoudin gen verricht. De Prins Willem Alexanderbrug overspant de Waal tussen Echteld en Beneden-Leeuwen. NS reinigen station met regenwater utrecht - Treinstation Naar- den-Bussum wordt binnenkort schoongemaakt met regenwater. De Nederlandse Spoorwegen be gonnen gisteren een proef waarbij regenwater op het station wordt opgevangen. Ook de toiletten op het station zullen worden doorge spoeld met het hemelwater. Volgens NS hoeft er nu geen drink water meer gebruikt te worden voor de schoonmaak. „Ook is er minder schoonmaakmiddel nodig omdat regenwater zuiverder is dan drinkwater", aldus de NS. Als de proef slaagt, wordt besloten of het systeem ook elders toegepast wordt door het spoorbedrijf. Nijpels geeft startschot renovatie Friezenkerk leeuwarden - De Friese commissa ris van de koningin Ed Nijpels geeft morgen in Vaticaanstad het startschot voor een grote renovatie van de Kerk der Friezen. Dat meld de gisteren de provincie Friesland en diaken Kees van Duin. Het bedehuis is vanouds het tref punt in Rome voor pelgrims uit de Lage Landen. De achthonderd jaar oude kerk wordt voor een miljoen euro ver spijkerd. Het gebouw is 's zomers bloedheet en 's winters niet goed warm te krijgen. Ook wordt het aangetast door vocht. Daarom komt er een klimaatsysteem. Extra gipsvlucht voor gestrande toeristen den haag - Nederlanders die met een gebroken arm of been waren gestrand in Oostenrijk of Zwitser land, worden morgen alsnog terug gevlogen naar Nederland. Dat heeft de ANWB gisteren laten we ten. Omdat een ongebruikelijk groot aantal mensen wordt gerepa trieerd, waren er aanvankelijk on voldoende gipsvluchten beschik baar. Gestrande pechvogels wor den met een extra vlucht terugge vlogen. In de skigebieden is het drukker dan in andere jaren. In de afgelopen maand moesten 130 Nederlanders met een gips vlucht naar huis. den haag - Het kabinet wil tot zes tig mariniers uitzenden voor de missie van de Europese Unie in Tsjaad en de Centraal Afrikaanse Republiek. Het is de bedoeling dat de militairen voor een jaar een ver kenningseenheid vormen binnen een Iers bataljon in Tsjaad. Dat heeft minister Bert Koenders van Ontwikkelingssamenwerking giste ren gezegd. Er doen dertien landen mee aan de EU-missie. Die is in de opbouw fase. Ruim vijfhonderd Europese militairen zijn al ter plekke. Vanaf maart arriveren meer militairen. In mei moeten 3700 militairen, van wie ongeveer de helft Fran sen, operationeel zijn. De missie moet zorgen voor stabili teit in de grensgebieden met de West-Sudanese regio Darfur. In het gebied waar Eufor actief wordt, zitten ongeveer 250.000 vluchtelingen uit Darfur en 80.000 uit Tsjaad. 1 t/m 8 maart Ruim 80 Volvo Selected Used Cars Financiering direct te regelen Taxatie van uw huidige auto Speciale aanbiedingen: Minimale inruilprijs 2.500,-* of Accessoirespakket naar keuze foto Phil Nijhuis/GPD vang tot stand brengen. Ik kom uit het bedrijfsleven, maar mijn vrouw en ik hebben in het verle den zelf kinderen opgevangen. Dat loopt eigenlijk als een rode draad door ons leven." Masseur Willem Smit: „Een land huis met oprijlaan zal ik waar schijnlijk nooit bezitten. Maar het plezier in het werk dat ik weer da gelijks heb, is niet in geld uit te drukken." VOLVO De Groene-Goes BV, Pearyweg 17, 4462 GT Goes 0113-275000 www.degroene-goes.nl Nevenvestiging: Kareis Autoservice, Langeweg 30, 3244 BH Nieuwe Tonge 0187-652222 www.karels.com Mits het kentekenbewijs minimaal 6 maanden op uw naam staat. Parool-pionier Max Nord overleden amsterdam - Oud-Paroolman Max Nord is donderdag op 91-jari- ge leeftijd overleden. Dat meldde het Parool gisteren. Vlak voor de bezetting verzorgde Nord met Menno ter Braak de ver taling van Hermann Rauschnings boek 'Hitiers eigen woorden'. Het boek werd verboden wegens bele diging van een bevriend staats hoofd. Ter Braak pleegde kort na de Duitse invasie zelfmoord. Nord was vanaf het begin van de Twee de Wereldoorlog betrokken bij Het Parool. Hij was kunstredac teur, correspondent in Parijs en waarnemend hoofdredacteur. Lasergun levert toch toereikend bewijs leeuwarden - Een 59-jarige man uit het Drentse Borger is gisteren door het gerechtshof in Leeuwar den veroordeeld tot 480 euro boe te en een jaar voorwaardelijke rij ontzegging. Hij was in 2006 met behulp van een lasergun betrapt, toen hij met 151 kilometer per uur Emmen naderde. Op de weg gold een maximum snelheid van 100 kilometer per uur. De veroordeelde werd door de kantonrechter in Emmen vrijge sproken omdat er twijfel was aan de werking van het laserapparaat. Het gerechtshof in Leeuwarden is echter van mening dat de meting wel correct is gedaan. almere - Almere is de lelijkste plek van Nederland. Dat maakte volkskrantreizen.nl, die een verkie zing over lelijke plekken organi seerde, gisteren bekend. Almere won nipt van Nieuwegein. Den Helder werd derde. Almere is niet geschrokken, zegt een woordvoerder van de gemeen te. „We denken dat vooral mensen die Almere niet kennen, ervoor ko zen. Er wonen 185.000 mensen met erg veel plezier in Almere." In totaal brachten 2900 mensen hun stem uit. Zij vinden nieuw bouwsteden saai en afzichtelijk. Steden die in de oorlog of daarna hun oude hart verloren, vinden zij ook niet mooi. Verkeerde steden bouwkundige keuzes en overambi tieuze politici worden veelal aange wezen als boosdoeners. Charleroi in België is verkozen tot lelijkste plek ter wereld. Tweede werd het Belgische Luik. Het Pool se Katowice belandde op de derde plaats. Deze mijnsteden zijn lelijk door verouderde industrie, zwarte sneeuw, smog en bleke gezichten die het straatbeeld bepalen. Lange Heerenstraat 14 Uw Citroën is bij ons in goede handen. Wij bieden te koop aan: Citroën C4 1.6i 16V Prestige 01-2005 30.000km 18.400,00 Citroën C3 1.4i Automaat, trekhaak, radio/cd 06-2003 65.000km 13.250,00 Citroën C3 1.1 i st.bekr, radio/cd 07-2003 43.000km 9.850,00 Citroën Xsara Picasso 1.8i 16V 09-2004 80.000km 16.650,00 Citroën Berlingo 1.9D btw, tussenschot, trekhaak 11-1999 145.000km 5.950,00 Citroën BX 19GTI 16V 01-1988 178.000km 1.950,00 Citroën BX 19TZI wit, trekhaak, prima staat 10-1990 185.000km 1.950,00 Tevens zijn wij op zoek naar Saxo's 3 of 5 deurs!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7