Buur turbines krijgt geen geld Reynaert de Vos leeft dit jaar in Hulst en Vlaamse omstreken www.skienRniederM. Terneuzen wil Bibob uitbreiden va Vclll3t 10,- n.n.n.H. makelaar M2Makelaars.nl Raad Hulst op bres voor jeugd Luchtvervuiling houdt nog steeds op hij de grens INFOMIDDAG www.rotsvast.nl A PZC Zaterdag 1 maart 2008 33 172 door Conny van Gremberghe HULST - Tieners komen er in de ge meente Hulst bekaaid vanaf Het aantal voorzieningen voor jonge ren is op een hand te tellen: een vrijwel altijd met eenden-en gan- zenstront besmeurde skatebaan aan de stadsrand van Hulst en een honkje in de buitenkernen. Dat is alles. Met name de progressieve partijen in de Hulster raad, de SP, PvdA en Progressief Hulst, drongen er don derdag bij de bespreking van de prioriteiten voor 2009 op aan om werk te maken van gedegen jeugd-en jongerenwerk. Op zijn minst moet er weer een jongeren centrum in de stad komen, met een oefenruimte voor aankomen de bands en -als het kan - mag ook best weer een jeugd-en jonge renwerker worden aangesteld. Zo wel het een als het ander bezat Hulst jarenlang, maar is vrijwel ge ruisloos wegbezuinigd. Raad Sluis twijfelt niet aan conclusies van onderzoeksbureaus. door Frank van Cooten SLUIS - Walter van Damme uit Hoofdplaat krijgt geen schadever goeding van de gemeente Sluis voor de bovenmatige overlast die hij zegt te hebben van de windmo lens in de Hoofdplaatpolder. De gemeenteraad van Sluis twij felt niet aan de rapporten van onaf hankelijke onderzoeksbureaus in opdracht van de gemeente Sluis. Die bureaus concluderen dat over last van geluid en slagschaduw bin nen de wettelijke normen blijft. De raad vond het donderdagavond wel jammer nooit inzicht te heb ben gekregen in het rapport van de Rijksuniversiteit Groningen in opdracht van de Stichting Actie groep Windturbines Hoofdplaat polder. Onderzoeker Frits van den Berg concludeert daarin dat er wel degelijk sprake is van bovenmatig veel overlast. De stichting wil dit rapport als mu nitie gebruiken in een eventuele rechtszaak en staat de rapportage daarom niet af De Sluise gemeen teraad betreurt dat. „Dan hadden we dat in onze overwegingen kun nen betrekken", aldus Lia Flik- weert (CDA). D&T steunde de bezwaarmakers Walter van Damme uit Hoofd plaat krijgt geen schadevergoe ding van de gemeente Sluis voor de windmolens in de Hoofdplaat polder. HULST - De voorbije maand is in Vlaanderen diverse keren een smogalarm afgegeven, omdat de luchtsamenstelling voor mensen met fragiele luchtwegen bedrei gend kon zijn. In Zeeuws-Vlaande- ren was echter geen sprake van luchtverontreiniging. Er klonk geen alarm, er werd door overhe den geen enkele waarschuwing ge geven. Alsof de landsgrens lucht zuiverend werkt. „En dat is natuur lijk niet zo', aldus de Hulster PvdA' er Frank Smits. Hij pleitte voor een snelle installatie van snuffelpa- len op verschillende plaatsen in HAVO en VWO (Atheneum en Gymnasium) Elzenlaan 4 4334 BW Middelburg woensdag 5 maart 14.30-16.30 uur CSU VMBO met instroom VMBOb en MAVO SirWinston Churchilllaan 8 4333 BC Middelburg woensdag 12 maart 13.30- 15.30 uur Gemeenten promoten Reynaertverhaal met allerlei activiteiten. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst houdt dit jaar tal van activiteiten waarbij het Reynaertverhaal centraal staat. Dat gebeurt, aldus wethouder Frank van Driessche (cultuur) om dat Hulst dit jaar voorzitter is van het Intergemeentelijk Project Land van Reynaert. Dat is het samen werkingsverband tussen de ge meenten Hulst en Terneuzen met elf grensgemeenten in Oost-Vlaan- deren. Centrale doelstelling van het samenwerkingsverband is de promotie van het Reynaertver haal, omdat een deel van dat ver haal zich in al die gemeenten af speelt. Voorzitter Hulst biedt dit jaar alle basisscholen in de gemeente het boek 'Rotvos' aan, een moderne versie van het Reynaertverhaal, met als thema 'pesten'. Voor de kinderen die nog niet kunnen le zen, is er de poppenvoorstelling Reintje de Vos. Daarnaast houdt de gemeente di- Hairs tudio hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk 'ww.hairstudio-siesoo.nl altijd, maar trok die steun in om dat de actiegroep bleef weigeren het rapport beschikbaar te stellen. Onderzoeker Van den Berg trekt overigens het meest recente rap port van Greten Raadgevende Inge nieurs in opdracht van de gemeen te in twijfel. „Het rapport gaat vol strekt voorbij aan de geconstateer de problemen en de auteur gaat uit van veronderstellingen over het windgedrag die niet correct zijn en juist worden bestreden." Van den Berg betreurt het overi gens dat de gemeente eerder geen reactie gaf op zijn toegestuurde on derzoeksvoorstel. „Betreurenswaar dig dat de gemeente de expertise die ik zonder kosten heb aangebo den, de facto heeft afgewezen, en wel geld uitgeeft aan volstrekt over bodig onderzoek." Zeeuws-Vlaanderen. Die houden de kwaliteit van de lucht in de ga ten. De enige paal staat nu in Phi lippine en dat is volgens Smits on toereikend. Hij kreeg bijna raads- breed bijval. Eerder zei ook de Ter- neuzense burgemeester Lonink dat er meer palen moeten komen. verse activiteiten in samenwerking met andere organisaties. Zo heeft de poëziewedstrijd Anton van Wil- derode van de Orde van de Prince dit jaar Reynaert als thema, houdt de Rotaryclub de Reynaertfiets- tocht en is het Reynaertcollege be trokken bij de rapvoorstelling van het Reynaertverhaal door Charlie May. Stichting Den Dullaert heeft een speciaal Reynaertarrangement in elkaar gezet en benadert daar zo'n tienduizend scholen in het hele land mee. Het arrangement bestaat uit een theatervoorstelling in Den Dullaert over Reynaert de Vos, in combinatie met een vossen jacht in de binnenstad van Hulst, en een bezoek aan het museum. Tenslotte staat ook de beeldende kunst in het teken van Reynaert. PostArt houdt er een expositie over, en in de beeldentuin van het 's Landshuis in de Steenstraat ko men deze zomer Reynaertbeelden te staan. De gemeente Hulst houdt dit jaar in samenwerking met ande re organisaties tal van activitei ten waarbij het Reynaertverhaal centraal staat. 5 Esdoornstraat 21 i Oost-Souburg 0118-477195106-3051070 Gemeente neemt niet alleen horeca coffee- en seksshops onder de loep door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen overwe gen om in de toekomst ook te con troleren of aanvragers van een bouw- en milieuvergunning voor grote projecten een crimineel verle den hebben. Dat zegt burgemees ter Jan Lonink. Tot nu toe wordt de wet Bibob (Bevordering Integriteits Beoorde ling door het Openbaar Bestuur) in Terneuzen toegepast voor ex ploitanten van coffeeshops, horeca zaken en seksinrichtingen. Dat heeft volgens Lonink al een paar keer geleid tot het weigeren van een vergunning. De gemeenteraad krijgt volgende week uitleg over het Terneuzense Bibob-beleid. Aanleiding zijn op merkingen van het advocatenkan toor van het Hulster meubelbedijf Morres over het Bibob-onderzoek bij de bouw van het leisurecenter in Terneuzen. Raadslid Cees Freeke heeft naar aanleiding daar van aangedrongen op inschakeling van het bureau Bibob. Dat neemt Lonink hem niet in dank af „Freeke moet niet voort durend reageren op verhalen in de krant", zegt Lonink. „Dat is vol strekt ongepast." De burgemeester wijst erop dat met betrekking tot het leisurecenter al een Bibob-pro- cedure is toegepast. „Dat heeft toen opgeleverd dat het moeilijk is om in België informatie te krij gen." Volgens het advocatenkan toor van Morres is dat echter wel mogelijk. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. mlddelburg@rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75