Koopzondags] maart! AfedkM/Markf die niet meer bestaat Beter zicht op kwetsbare mensen Gemeenten weer op goede voet Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! li IIAERS) Man bekneld in transportband Eensgezindheid in PvdA Sluis ZPZC Zaterdag 1 maart 2008 3 1 MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl Ik ben toch niet gek. AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal @mado VEKA www.haers.net Tel. 0115-491282 GRAAUW - Een 41-jarige man is gis terochtend gewond geraakt bij een bedijfsongeval in Graauw. De eigenaar van een onderneming aan de Meloweg in Graauw kwam met zijn arm vast te zitten in een transportbandmachine. Hij werd gisterochtend bij toeval ontdekt door een voorbijganger. Die heeft de stroom uitgeschakeld en de band doorgesneden, waarna de 41-jarige eigenaar bevrijd kon wor den. Het slachtoffer is door een ambu lance overgebracht naar het Uni versiteitsziekenhuis in Gent. Daar bleek dat hij ernstig letsel aan zijn arm heeft opgelopen. door Frank van Cooten SLUIS - De fractie van de PvdA in de gemeente Sluis geniet op dit moment nog steeds het volste ver trouwen van het bestuur en de le den. Dat zegt fractievoorzitter Robert Evers naar aanleiding van het be sluit van een aantal PvdA-leden om voormalig wethouder Leen Wille in ere te herstellen. De frac tie steunde vorig jaar nog een mo tie van wantrouwen tegen Wille. Volgens Evers zijn de verhoudin gen tussen fractie en leden niet op scherp gezet. „De fractie heeft: nooit gezegd dat Wille een graaier was. Het vertrouwen in hem was beschadigd. Dat is heel wat anders. Wat dat betreft zaten en zitten we op één lijn met bestuur en leden. Maar het is natuurlijk niet voor niets dat nu wordt ingezet op her stel van de verhoudingen." Het besluit Wille te rehabiliteren is woendagavond genomen tijdens een besloten ledenvergadering. On geveer 25 leden waren aanwezig. De leden concludeerden onder meer dat Wille onterecht als graaier was neergezet. Wim Haverbeke heeft maar twee weken nodig gehad om al zijn oud-klasgenoten uit 1965 op te sporen. Peter Nicolai plussers, mensen die het hebben gemaakt," vat Haverbeke samen. Zeifis hij inspecteur bij DOW Ter- neuzen en dan heb je meteen de grootste werkgever gehad, want en kele anderen zijn er operator. Voor zover mensen enige bekend heid in de streek hebben, kom je terecht bij makelaar Nico Boussen. Of bij fotograaf Peter Verdurmen, een van de twee journalisten uit de klas. Daar zaten trouwens ook oud-voorzitter Turry Termont van de PvdA-West en siersmid Erwin Groosman in. Een opmerkelijk aspect aan de bij eenkomst in IJzendijke is dat de school er niet meer is. Hij werd en kele jaren geleden gesloopt, om ruimte te maken voor uitbreiding van de naastgelegen dierenkliniek. Haverbeke: „Het is dus een reünie van een school die niet meer be- Centrum voor Jeugd en Gezin staat open voor alle opvoedingsvragen. door Frank van Cooten SLUIS - Als de verbouwing van het gemeentehuis in Oostburg straks klaar is, herbergt het klantencon- tactcentrum ook een balie voor het Centrum voor Jeugd en Gezin. Niet alleen bedoeld voor pro bleemjongeren en probleemgezin nen, maar ook voor alle vragen op het gebied van bijvoorbeeld opvoe- ding. „Belangrijkste doel is te voorko men dat mensen afglijden. De vrij blijvendheid is eraf', zegt wethou der Maria le Roy. Met de oprichting van dit centrum sluit de gemeente Sluis naadloos aan op het streven van minister Rouvoet meer aandacht te hebben voor probleemjongeren en pro bleemgezinnen. Het centrum ver vult ook een coördinerende rol tus sen alle instanties die zich met de ze materie bezighouden. Mensen worden snel doorverwezen en in stanties werken niet langer langs el kaar heen. Sluis neemt daarom bewust de re gie in eigen hand. „Om te voorko men dat vragen blijven hangen. Ook willen we de mensen met vra gen niet uit het oog verliezen. We moeten het gevoel krijgen dat we er echt alles aan hebben gedaan om te voorkomen dat mensen af glijden." 'Veel mensen ervaren een luisterend oor als heel prettig' Maria le Roy noemt een concreet voorbeeld: ouders met een te dik kind. „Ze willen een oplossing. Daarnaast vinden veel mensen een luisterend oor heel prettig, zonder direct het hele traject van de hulpverlening te hoeven doorlo pen." Sluis zoekt nog naar een extern projectleider die het centrum flexi bel en doelmatig gaat organiseren. Sluis, Terneuzen en Hulst zouden oorspronkelijk een gezamenlijk Centrum voor Jeugd en Gezin op richten, maar dat is niet gelukt van wege verschil van mening over de concrete invulling. CDA-fractie- voorzitter Lia Flikweert vindt dat zorgelijk, mede omdat Sluis nu al les zelf moet ontwikkelen. Le Roy deelt de bezorgdheid niet. „We houden een open dialoog met Hulst en Terneuzen en we kunnen van elkaar leren." Terneuzen en Hulst hebben onenigheid over detailhandel bijgelegd. TERNEUZEN - De plooien tussen Hulst en Terneuzen zijn na een goed gesprek tussen de twee voltal lige colleges van burgemeester en wethouders grotendeels gladgestre ken. Aanleiding voor de frictie was het bezwaar van Hulst tegen detailhan del bij de skihal in Terneuzen. Dat zou de Hulster plannen in de wie len rijden. „Maar dat is absoluut niet onze bedoeling", zegt burge meester Jan Lonink van Terneu zen. „Wij willen elkaar de ruimte geven. Anders lopen we hetzelfde risico als zeven jaar geleden." Toen vochten Hulst, Terneuzen en Sas van Gent om een factory outlet- centrum, met het gevolg dat het er helemaal niet kwam. De portefeuil lehouders economische zaken en ruimte blijven met elkaar in over leg, is nu afgesproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73