PZC 29 Ingezetenen f—1 bundelen hun krachten GEOPEND» GRATIS TEGELS TnÊkwfl ptrep va w «sf a PTi 40 35 Brugman Beatrix opent gebouw De Sterre in Clinge Intratuin Koudekerke -rt ft Racoon speelt in trein ter ere van nieuw album Zaterdag 1 maart 2008 Staten akkoord met nieuwe milieustudie containerterminal Tip? redtern@pzc.nl Belangstelling voor Waterschapslast blijkt overweldigend. door Conny van Gremberghe ZAAMSLAG - In het Hellegat, een van de meest afgelegen plaatsen van Zeeuws-Vlaanderen, is in de nacht van donderdag op vrijdag een eeneiige tweeling geboren. De kinderen kregen de naam Zeeuws- Vlaamse Waterschapspartij en Wa terschapspartij Zeeuws-Vlaande ren mee. Na enige uren is het twee tal tot volle wasdom gekomen. Het is de bedoeling dat de twee lijs ten eind dit jaar meedingen naar zetels in het nieuwe waterschaps bestuur. Van de 18 ingezetenenze- tels denkt het jonge duo er min stens tien in beslag te kunnen ne men. Het idee om bij de komende water schapsverkiezing met één geza menlijke ingezetenenlijst uit te ko men is afkomstig van Jos Verdur- men van de Terneuzense Onafhan kelijke partij (TOP). De Terneuzen se PvdA-bestuurder Co van Schaik en het Partij voor Zeeland-Staten lid Jean Paul Hageman haakten on middellijk in op het initiatief Van Schaik: „De belangstelling om met Gemeleerd gezelschap bestuur ders wil met twee lijsten invloed krijgen in het nieuwe water schapsbestuur om werkgelegen heid in streek op peil te houden. een sterke lijst voor de dag te ko men bleek zo groot, dat één lijst niet toereikend is. Op zo'n lijst mo gen slechts twintig mensen staan. We zullen nu met twee gelieerde lijsten voor de dag komen, omdat we op zijn minst een vertegen woordiger in elke Zeeuws-Vlaam- se woonkern willen opvoeren die in zo'n plaats geliefd, gevreesd of bewonderd wordt en daardoor stemmen trekt." De initiatiefnemers beseffen dat de lijsten zullen gaan bestaan uit mensen met een heel diverse ach tergrond. „Dat kan en dat mag", zegt Van Schaik, „maar als het gaat om essentiële zaken, is er sprake van consensus en kunnen we als een homogene club optreden. Zeeuws-Vlaanderen geeft met de oprichting van de lijsten een dui delijk signaal af richting Middel burg. De werkgelegenheid mag in deze regio door een opgelegde fu sie niet negatief worden beïn vloed. Dat is ons belangrijkste strijdpunt." Van Schaik heeft er als PvdA'er geen enkele moeite mee om als lijstduwer op een van de nieuwe lijsten te gaan staan. „Als bestuur der uit deze streek kan ik het niet maken om mee te doen met een PvdA-lijst als in de Staten van Zee land partijgenoten roepen dat de waterschappen maar moeten wor den opgedoekt. Ik ben het daar niet mee eens", aldus Co van Schaik. KLOOSTERZANDE - Jan Dobbelaar (links) en Henny de Poorter, twee vogelliefhebbers in hart en nieren, kregen gisteravond tijdens de ledenvergadering van de vogel vereniging Zang en Kleur in Hengstdijk een 'speld van bijzondere waardering' vanwege hun verdiensten voor de club. De 77-jarige Dobbelaar is al 28 jaar voorzitter van Zang en Kleur. Henny de Poorter (46) verzorgt als secretaris 25 jaar het papierwerk voor de club. Beide le den zijn ook fanatieke vogelkwekers. foto Camile Schelstraete van 11.00 tot 17.00 uur j T.W.V. 500,-* KEUKENS BADKAMERS Breda, Kruisvoort 32 - Woonboulevard Hulst**, Absdaalseweg 19 Tragel is apetrots dat koningin ingaat op uitnodiging. door Conny van Gremberghe CLINGE - Koningin Beatrix opent dinsdag 1 april het nieuwe dagbe stedingsgebouw van het instituut voor verstandelijk gehandicapten De Sterre in Clinge. Beleidsmedewerker directie van de zorgstichting Tragel, Jos van Hooijdonk, is apetrots dat het hare majesteit heeft behaagd in te gaan op de uitnodiging van de stich ting. „Wij vinden het een heel bij zondere eer." Tragel sluit met de opening van het dagbestedingscentrum een pe riode van meer dan tien jaar af, waarin het instituut zich omge vormd heeft van afgesloten instel ling tot zorgverlener aan mensen met een verstandelijke beperking, die midden in de samenleving staat. 'ow tour naar Intratuuv Creatieve demonstraties, inspirerende adviezen en tips trends VLISSINGEN SCHELDE KWARTIER Bestevaêr: historisch wonen aan het water in Vlissin Op zoek naar een riante, veelzijdige woning? Naar rust, ruimte en het ritme van de haven? Kom vandaag naar de presentatie van de plannen voor Bestevaêr, het eerste deelplan van Scheldekwartier. Wees getuige van de ondertekening van de realisatieovereenkomst tussen gemeente Vlissingen en projectontwikkelaar AM Zeeland. Om 13.00 uur in het stadhuis van Vlissingen! MEER WETEN? KIJK OP WWW.SCHELDEKWARTIER.EU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71