Sport Blijven hopen VVV Venlo bezorgt Vitesse nu ook sportieve tegenslag: 1 -3 Derdeklassers krijgen drie punten aftrek Alkmaar, Enschede en m 48 Zaterdag 1 maart 2008 PZC Peter Reijn blijft nog even zonder club tilburg - Peter Reijn krijgt van de voetbalbond geen toestemming om de rest van het seizoen voor Halsteren te spelen. De overschrij ving van de Terneuzense midden velder, die begin dit seizoen bij Hoek speelde, is geweigerd. De af stand van zijn huidige woonplaats Tilburg naar Halsteren is 70 kilo meter. De KNVB geeft alleen toe stemming als de afstand niet meer dan 40 kilometer bedraagt. Jeugd Oemoemenoe tegen Oranje onder 18 goes - Het coltsteam van Oemoe menoe presteert dit seizoen uitste kend. De Middelburgse jeugdspe lers zijn doorgedrongen tot de play-offs van het nationale kam pioenschap. Vandaag speelt Oemoemenoe een oefenwedstrijd tegen Oranje on der 18 jaar. Het duel wordt ge speeld op sportpark Nadorst in Middelburg en begint om 13.00 Catlin doet beroep op sporttribunaal raleigh - Sprinter Justin Gatlin uit de VS hoopt via het internationale sporttribunaal CAS naar de Olym pische Spelen te kunnen. De olym pisch kampioen op de 100 meter heeft het tribunaal gevraagd in mei zijn beroepszaak tegen een schorsing van vier jaar te behande len. De tijd dringt, want in juni zijn de Amerikaanse kwalificatie wedstrijden. De sprinter werd in 2006 positief bevonden in Kansas. Verkerk uitgeschakeld in futuretoernooi harlingen - Martin Verkerk is in de tweede ronde van het future toernooi in het Amerikaanse Har- lingen uitgeschakeld. De Neder landse tennisser verloor van de Li touwer Berankis: 3-6 7-6 (5) 6-2. De 29-jarige Verkerk boekte in de eerste ronde in Harlingen zijn eer ste zege sinds juli 2004. Hij ver sloeg de Dominicaan Estrella. Verkerk kampte lange tijd met schouderproblemen. Lesley Kerkhove in halve finale geldrop - Zonder setverlies heeft tennisster Lesley Kerkhove (16) zich gisteren geplaatst voor de hal ve finale van het driesterrentoer- nooi in Geldrop. De als zevende ge plaatste speelster uit Zierikzee ver sloeg de als derde geplaatste Kiki Bertens: 6-3 6-4. Vanmiddag speelt de nummer 75 van de we reldranglijst voor junioren voor een plaats in de finale tegen Lisan- ne van Riet, als zesde geplaatst. Ljubicic houdt Ancic uit finale zagreb - fvan Ljubicic heeft de fi nale bereikt van het ATP-toernooi in Zagreb. De als eerste geplaatste Kroaat was in de halve eindstrijd te sterk voor zijn landgenoot Ma rio Ancic: 7-6 (2) 6-4. Ancic schakelde donderdag in de kwartfinales de Nederlander Ro bin Haase uit. Ljubicic neemt het in de finale op tegen Sergej Stacho- vski. De Oekraïner versloeg Simo- ne Bolelli uit Italië: 6-4 6-4. Anduele Pryor van Vitesse achtervolgt Peter Jungschlager van VW. foto Rob Hendriks/ANP Koploper RKC lijdt in eerste divisie tweede opeenvolgende verlies. arnhem - Bovenop de financiële sores kreeg Vitesse gisteravond ook nog een sportieve klap te ver werken. De Arnhemse ploeg ver loor op eigen veld met 3-1 van WV Venlo, dat na de 4-1 bij FC Utrecht de tweede uitzege op rij behaalde. De Limburgers namen daarmee even afstand van de directe degra- - datiezone, de Arnhemmers ver zuimden om de negende plaats die recht geeft op de play-offs om Europees voetbal te verstevigen. Het was voor Vitesse de eerste ne derlaag op eigen terrein sinds 11 november van het vorig jaar. VW Venlo kende onder het dich te dak van het Gelredome een blik- semstart. Binnen 30 seconden kre gen de bezoekers een terechte straf schop. Jason Oost werd door Ci- vard Sprockel aan de arm getrok ken, scheidsrechter Jack van Hui ten stond ver weg en dacht lang na, maar een strafschop was de enige conclusie. Het slachtoffer zelf schoot beheerst raak. In de zesde minuut was doelman Velthuizen al voor de tweede keer gepasseerd. Het schot van Nordin Amrabat ging onder hem door. Amrabat maakte kort voor de rust ook de derde Limburgse treffer. Santi Kolk scoorde na rust de 1-3. Vitesse verkeert niet alleen in fi nanciële problemen. De ploeg verloor gisteren ook op sportief vlak. VW Venlo verraste in Arn hem met een 1-3-overwinning. In de eerste divisie leed RKC de tweede opeenvolgende nederlaag. De koploper van de eerste divisie ging nota bene onderuit bij de nummer laatst Cambuur, 2-0. FC Zwolle kan morgen langszij ko men als het wint van Eindhoven. De ploeg haalt dan tevens de perio- detitel binnen. Volendam profiteerde niet van de misstap van de Waalwijkers. De nummer drie, die achttien duels op rij zonder nederlaag was, ver loor aan de Dijk van Fortuna Sit- tard (3-2). FC Den Bosch, puntge- lijk met Volendam, verging het niet beter. De Brabanders verloren bij Omniworld (1-0). ADO Den Haag klom op de ranglijst, door te winnen bij RBC. Het werd 0-1, door een doelpunt van Hans van de Haar. Ook Helmond Sport won, met 1-2 bij Go Ahead. Wielervereniging in Zeeuws Vlaanderen overleeft weer crisis. door Frits Bakker SLUISKIL - De crisis van een club zonder bestuur is toch weer be zworen. De wielervereniging Zeeuws Vlaanderen presenteerde gisteravond in Sluiskil een nieuw bestuur en gelukkig ook nog een WV Zeeuws Vlaanderen Amateurs A: Harold van den Berge, Rudi Lammers, Sjacco Matthijs. Amateurs B: Jordy de Booy. ID-renners: Gert-Jan de Bont, Marco Boogaard, Tonnie Hoogstraat, Lucien van Hoote- gem, Peter Jahn, Jacqulink Lan ge, Edwin Maas, Nico Neyhof, Walter Pollet, Maartje van Schijndel, Maarten Simons Mar- tijn Simons, Hans Snouwaart, Rien Vos. Elite/beloften: Lorenzo Car- don, Sammie de Vriendt. Elite/vrouw: Rosalinde Meijer. Jeugd, jongens A: Peter de Braai, Giovanni Burton, Merijn Dengeling, Jarno Mobach, Ken neth van de Sande, Alain de Smit, Remy Versluijs. Nieuwelingen A: Bart Smet, Thierry de Smit. veertigtal renners. „We hebben weer hoop", zei Gino Schuurman (50), die als nieuwe voorzitter de bijna veertigjarige club naar betere tijden moet loodsen. Op het podium verscheen in de ge kende clubkleuren een peloton dat met vereende krachten aan het nieuwe jaar begint. Het merendeel was ID-renner (aangepaste spor ter), vermengd met tien jeugdren- ners, twee nieuwelingen, twee be loften en één elitedame. Meer kon het niet zijn in het jaar nadat een ambitieus project met vijf nieuwelingen totaal de mist is gegaan. Erik Cardon, toen nog voorzitter, kondigde vorig jaar een laatste strohalm aan, maar hij moest gisteravond erkennen dat niet de renners, maar de leiding heeft gefaald. „Het is binnen de ploegleiding fout gelopen", gaf hij ruiterlijk toe. En die vijf nieuwelingen behoren nu niet meer tot de club. Wat voor al centraal stond bij de voorstel ling, was de onvergetelijke trip naar China, die door ID-renners en begeleiders is gemaakt. Bennie Borgt schetste nog eens hoe veel indruk het had gemaakt op de ren ners die hadden meegedeeld in de medailleoogst. Wpi Wielervereniging Zeeuws Vlaan- deren heeft een nieuwe crisis overwonnen en presenteerde gis teravond de ploeg voor het ko mende seizoen. Dauwendaele en Rillandia teleurgesteld over zware straf. door Rudy Boogert goes - De voetballers van Dauwen daele en van Rillandia zijn drie punten kwijt en moeten een boete van vierhonderd euro betalen. Die straf kregen beide zaterdag-derde klassers gisteren opgelegd door de tuchtcommissie van de voetbal bond KNVB. De aanleiding voor de zware straf zijn de ongeregeldheden tijdens hun onderlinge duel in Middel burg op 26 januari. Destijds sloeg na een halfuur spelen de vlam in de pan na een overtreding op Jeroen de Haas van Dauwendaele. Volgens de Thoolse scheidsrechter Deurloo ontstond een massale vechtpartij, maar dat wordt door zowel Dauwendaele als Rillandia bestreden. Volgens beide clubs was er louter sprake van duw- en trekwerk. „Daarom vind ik deze uitspraak teleurstellend", zei Dau wendaele-voorzitter Peter Brak man gisteren. De verwachting is dan ook dat beide clubs in beroep zullen gaan. Zowel Brakman als Jos de Keijzer (voorzitter Rillan dia) wil echter eerst de uitspraak met de medebestuursleden bestu deren. Het resterende uur van het duel moet op een nader te bepa len dag nog worden uitgespeeld. Dauwendaele en Rillandia zijn de eerste Zeeuwse clubs die dit sei zoen drie punten in mindering hebben gekregen. Hoofdklasser Kloetinge en vijfdeklasser Zonne- maire kregen eerder één punt af trek. Vorig seizoen kreeg Dauwen daele ook al te maken met puntaf- trek. Een jaar geleden werd de club door de KNVB schuldig ge acht aan het niet doorgaan van de derby tegen Veere. Die ontmoe ting werd afgelast, omdat het hoofdterrein van Dauwendaele on bespeelbaar was. Volgens de regle menten van de voetbalbond had de club toen moeten uitwijken naar het kunstgrasveld. Dat had Dauwendaele echter niet gedaan. De KNVB straft Dauwendaele en Rillandia met drie punten aftrek naar aanleiding van het gestaak te duel op 26 januari. Beide clubs gaan waarschijnlijk in beroep. ZEIST - Als Nederland de organisa tie van het wereldkampioenschap voetbal van 2018 krijgt toegewe zen, stellen Alkmaar, Enschede en Heerenveen zich beschikbaar als speelstad. De drie gemeenten, de plaatselijke stadioneigenaren en de betrokken betaald voetbalorganisaties lieten de KNVB gisteren weten de infra structuur en de stadions zodanig aan te willen passen dat zij in 2018 voldoen aan de Fifa-normen voor het organiseren van WK-wedstrij-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68