PZCI47. Leonardo snakt naar basis PSV aast op veelscorende VVV-aanvaller Nordin Amrabat 49 Zaterdag 1 maart 2008 Delta/Frans Bevers jaagt op plaats in playoffs eredivisie Wielervereniging Zeeuws Vlaanderen overleeft: weer crisis Tip? sport@pzc.nl Weer fitte Ajacied moet met zeven spelers om twee plaatsen strijden. door Thomas Rijsman AMSTERDAM - Leonardo voelt zich fit maar maakte zijn laatste speel minuten voor Ajax in januari. „Wat moet ik doen? Met een pis tool naar de trainer gaan?" De schorsing van Luis Suarez geeft de Braziliaan weer hoop voor de wed strijd tegen Excelsior van morgen. Leonardo besluit het gesprek met een vergelijking. „Het is als met een vrouw die zwanger is. Na de bevalling is zij ook niet meteen zichzelf" Het is een treffende metafoor voor zijn eigen situatie bij Ajax: het duurde precies negen maanden voordat Leonardo weer fit was na dat hij in maart vorig jaar voor de tweede keer in zijn carrière zijn kruisband scheurde. Adrie Koster maakte sindsdien nog amper ge bruik van de weer fitte linksbuiten die zijn vorm nog moet vinden. In de maand januari mocht Leonardo nog vier keer kort invallen. Daarna werd hij vier van de vijf wedstrij den niet eens in de selectie opge nomen. „Veel keuze hebben is niet altijd makkelijk," zei Koster giste ren toen hij op het groot aantal buitenspelers in zijn selectie werd gewezen. „Soms kun je ook een te grote selectie hebben." Eerder had Koster zich veel kriti scher uitgelaten over Leonardo, van wie de trainer meer verwacht had tijdens zijn invalbeurten. „Maar denk je dat je na meer dan tweehonderd dagen blessureleed in twintig minuten weer honderd procent bent?", aldus een verbaas de Leonardo. De Braziliaan vindt dat hij op het hoogste niveau het beste ritme kan opdoen. Koster is het niet eens met de denkwijze van Leo nardo. „Iedereen kan speelminu ten krijgen, maar ik vind dat je je De Ajacied Leonardo is al lang hersteld van een ernstige knie blessure. De Braziliaan kan ech ter nog steeds niet rekenen op een plaats in de basis. eerst moet manifesteren. Dat kan altijd: bij de beloftes, op trainin gen of bij invalbeurten. Dan pas heb je recht van spreken." Nadat hij vorig jaar geblesseerd raakte, kocht Ajax met Dennis Rommedahl, Kennedy Bakir- cioglü, Luis Suarez en Albert Lu- que allemaal buitenspelers. Tot dat rijtje behoorden ook nog Edgar Manucharyan en Nicolae Mitea, die nu met het tweede elftal traint. Leonardo: „We zijn wel met zes of zeven spelers voor twee posities. Als ik niet geblesseerd was geraakt, was er niets aan de hand geweest. Maar ik ga me niet meer druk ma ken zoals vroeger. Ik ken mijn kwa liteiten." Terneuzen krijgt weer etappe in Eneco Tour TERNEUZEN - De Eneco Tour komt zondag 24 augustus definitief naar Terneuzen. Het wielerpeloton gaat die dag tussen elf en twaalf uur van start op de Markt voor een etappe naar de Vlaamse Arden nen. De Terneuzense organisatie kreeg vorig jaar ook een finish en start van een etappe in de koers, die door de Spanjaard Gutierrez werd gewonnen. De Belg Wouter Wey- landt won de sprint in Terneuzen. Het evenement was een groot suc ces. pagina 52: Terneuzen zet in op twee grote ronden Tafeltennisbond legt Chinezen aan banden GUANGZHOU - De internationale ta- feltennisfederatie (ITTF) heeft de uittocht van Chinese tafeltennis- sers aan banden gelegd. Geboren Chinezen mogen niet meer voor een nieuw land uitkomen als ze ouder zijn dan 21. Als ze jonger zijn, moeten ze jaren wachten. De nieuwe regels zijn ingesteld om te voorkomen dat de ontwikkeling van de sport in landen buiten Chi na stagneert. Veel Chinese tafelten nissers zoeken hun heil in een an der land. Nederland heeft twee im port-Chinezen in de nationale se lectie: Li liao en Li lie. KNVB beveelt drie topklassen aan ZEIST - De KNVB wil vanaf het sei zoen 2009-2010 bij de amateurs van start gaan met drie topklassen. Dat staat te lezen in de eindrappor tage 'Optimalisering voetbalpirami de amateurvoetbal'. De KNVB wil het verschil tussen het betaald voetbal en de amateurs kleiner maken. De onderste clubs uit de eerste divisie kunnen in de nieuwe plannen degraderen naar de topklassen. Het bestuur ama teurvoetbal neemt 17 maart een be slissing over de aanbevelingen. Clubs kunnen zich daarna tijdens regio- en districtsvergaderingen uitspreken over het voorstel. Marokkaanse spits maakt stormachtige ontwikkeling door. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV ziet in Nordin Amrabat de ideale man om de voorhoede volgend seizoen te ver sterken. De Eindhovense club heeft VW Venlo deze week laten weten dat hij Amrabat (20) graag overneemt. PSV wil met Amrabat een betere bezetting van de flanken garande ren. Nu zijn alleen Jefferson Farfan (rechts) en Balazs Dzsudzsak (links) daarvoor geschikt. Eerder deze maand leek Amrabat rond te komen met SC Heeren veen, maar die transfer ketste af toen PSV zich meldde. In Eindho ven zou Amrabat samen komen te spelen met onder anderen Ibra him Afellay, Ismail Aissati en Ot- man Bakkal, die net als hij van Ma rokkaanse afkomst zijn. Amrabat maakt dit seizoen een spectaculai re ontwikkeling door. VW nam hem afgelopen zomer over van eer- stedivisiedub FC Omniworld. Daarvoor speelde hij in de jeugd PSV aast op de veelscorende aan- valler van VVV, Nordin Amrabat. De Eindhovense landskampioen wil met de Marokkaan de flan ken versterken. van Ajax. Amrabat scoorde gistera vond in het met 3-1 gewonnen duel met Vitesse twee keer. PSV gaat ervan uit dat Eduardo Al- cides volgend seizoen niet meer in Eindhoven speelt. De Braziliaanse verdediger wil zelf graag blijven, maar Chelsea lijkt niet langer be reid hem nog aan PSV te verhu ren. Het contract van Alcides loopt af in 2009, zodat de club hem komende zomer moet verko pen om te voorkomen dat hij een jaar later transfervrij is. PSV is niet in staat om Alcides over te nemen, gezien het salaris dat hij van Chel sea ontvangt. Dat ligt ongeveer drie keer zo hoog als het salaris van de bestbetaalde PSV-spelers. Op www veilingkianten.nl bespaar! u veel geld op meer dan I 500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart U kunt zich nu al registreren Leonardo krijgt nauwelijks speeltijd bij Ajax. „Wat moet ik doen? Met een pistool naar de trainer gaan?' foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67