Puinruimer krijgt boete voor de moeite Zeeland AleclkMAIcirkf Regioruis in Big S Fotosalon is slalom tussen banken waard Wij zijn open van 12,00 tot 17.00 uur! Bouwstart van kadewoningen School Domburg voorbeeld zuinig energiegebruik SPZC Zaterdag 1 maart 2008 31 De winnende foto, gemaakt op Schiermonnikoog. foto Cees Jongepier Dieren raken verstrikt in troep uit de Tweede Wereldoorlog. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - Hij dacht op recht er goed aan te doen. Hij wil de wat oud ijzer, roestig hekwerk en puin uit de Tweede Wereldoor log opruimen. Al een paar keer was een dier verstrikt geraakt in de troep en dat strookt niet met zijn visie op goed natuurbeheer. In de praktijk blijkt de provincie hier echter weinig waardering voor te hebben. E. Geluk uit Burgh-Haamstede heeft een boete gekregen van 450 euro omdat hij de natuur zou hebben verstoord. Geluk woont aan de rand van een natuurgebied. Een klein deel van zijn tuin is zelfs officieel be schermd gebied. In dat bescherm de stukje natuur ligt een bomkra- ter uit de Tweede Wereldoorlog. De laatste jaren komt daar steeds PCOB informeert over rechten in zorgstelsel ZIERIKZEE - De Protestants Christe lijke Ouderen Bond verzorgt woensdag in de Gasthuiskerk in Zierikzee een spreekbeurt over de rechten van de zorgconsument. Veel ouderen weten nog niet pre cies hoe het zit in het nieuwe zorg stelsel. Sjoerd de Haan van het lan- delijk bondsbureau vertelt over het recht op informatie en de be scherming van persoonsgegevens, j De middag begint om 14.15 uur. Man uit Zierikzee vast l wegens bedreiging I GOES - Een 26-jarige man uit Zie- f rikzee is gisteren omstreeks half 1 zes op de Grote Markt in Goes aan gehouden. De man had meerdere personen bedreigd. Ook had de Zierikzeeë- naar iemand geslagen. De man is na zijn aanhouding overgebracht naar het politiebu reau in Goes. Daar werd hij gistera- 1 vond verhoord. men, grijnst zanger en gitarist Ma- rik de Ruiter. Met bandgenoten As- win van As en Eric van Houten speelt hij nog geen jaar. Toen ie mand van Full Metal Jacket het trio uitnodigde voor Regioruis be- dachten ze zich geen moment. Tot 'Ze verdienen applaus. Ik ben van deze drie gasten heel erg blij geworden' genoegen van de jury. „Als je voor de eerste keer op een podium staat en je zet dit neer, dan verdien je een daverend applaus. Ik ben van deze drie gasten heel erg blij ge worden", kondigde jurylid (tevens presentator) Stuit de mannen af. meer puin en troep naar boven. Resten van een bunker, oud ijzer en ook roestige afrastering. De meeste troep ligt verscholen onder hoog gras, maar kwam vo rig jaar tevoorschijn toen Geluk het gras (met toestemming van de provincie) ging maaien. Hij be sloot vervolgens de toplaag te la ten frezen om het puin en ijzer weg te halen. „We waren zelf een paar dagen weg en toen we terug kwamen bleek dat het werk stil was gelegd door een opsporings ambtenaar." Geluk zou een duinrug hebben weggegraven en had een vergun ning moeten aanvragen. De provin cie heeft later zelf toegegeven dat er geen sprake was van het weggra ven van een duinrug, maar de aan- Een inwoner van Burgh-Haamste de is beboet omdat hij puin wil de ruimen uit de Tweede Wereld oorlog. De troep ligt in de natuur en daar mag je niet aankomen. Turnsters Delta openen complex Victoria zierikzee - Met een optreden van de turnsters van Delta Sport wordt vrijdag het appartementen complex Victoria in Zierikzee offi cieel geopend. De 27 appartemen ten van Zeeuwland aan de Gracht- weg worden sinds eind vorig jaar bewoond. Zeeuwland-voorzitter Fré Vos en directeur Antoine de Ceuster voeren het woord bij de feestelijke opening, die om 16.00 uur begint. Hellegatsplein N59 drie avonden dicht ooltcensplaat - Knooppunt Hel- legatsplein op de N59 gaat volgen de week drie avonden en nachten dicht. Rijkswaterstaat werkt dins dag, woensdag en donderdag tus sen 21.00 uur er. 05.00 uur aan de verlichting van de verbindingswe gen. Het verkeer wordt omgeleid via de A29, afhankelijk van de rij richting via de afslag Numansdorp (22) of Willemstad (23). Hoewel lang niet perfect zette Zink een prettige belofte neer. „Met zo weinig zo veel lawaai kun nen maken", concludeerde Ball. De dynamiek (ook van de drum mer) werd door hem geroemd. Regioruis is opgetuigd door de Jon- gerenraad Schouwen-Duiveland in samenwerking met onder meer het Welzijnshuis, in navolging van HooilKoorts (gemeente Veere) en 2nd Influenz (gemeente Borsele). Via drie voorrondes - die verspreid over het eiland worden gehouden - kunnen beginnende bands van zich laten horen. Op vrijdag 28 maart in De Pul in Bruinisse en vrijdag 25 april in De Stulp in Renesse. Vrijdag 16 mei volgt de finale in Brogum in Zierik zee. klacht bleef verder overeind. „Dan ben je ineens een verdachte. Ik ben door niemand aangesproken en heb geen gelegenheid gekregen om het uit te leggen", zegt Geluk. „Waar het mij nu om gaat, is dat als je mensen op deze manier be handelt niemand nog ooit iets durft te doen. Dat zie je ook bij die kwestie met dat damhert. Nie mand durft meer actie te onderne men, want voor je het weet sta je bij de rechter." Ook buurman F. de Haas heeft al kennisgemaakt met de strikte hou ding. „Wij waren opschot aan het weghalen en verbranden, stond er ineens een opsporingsambtenaar op de stoep. We kregen hier een boete voor en daar een boete voor. Ik heb nog gezegd: prettig kennis maken." De familie De Haas onder houdt de tuin al jaren op deze ma nier en heeft de zaak laten voorko men. De rechter heeft deze zaak geseponeerd. Ook Geluk gaat naar de rechter. Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 zierikzee - Met het trekken van een stukje leiding heeft wethou der Wijnand Renden gistermid dag een aardwarmtewisselaar aan gesloten van de 29 in aanbouw zijnde kadewoningen in Water- wijk Zierikzee. Dat was de offi ciële bouwstart van deze groep huizen. Twaalf ervan zijn inmid dels verkocht. Vandaag wordt het tweede deel van Poortambacht 11 gepresen teerd in de verkoopunit op het bouwterrein. Dat deel omvat ver der een aantal appartementen aan kade en singel. Die komen eind de ze maand in de verkoop. DOMBURG - Kinderen van basis school De Golfslag in Domburg zit ten er in hun nieuwe gebouw straks warmpjes bij. Letterlijk, want de nieuwe school wordt een voorbeeldschool voor zuinig ener giegebruik. Het gebouw krijgt muren die erg goed isoleren, zodat het binnen Inzendingen fotoclubs tentoongesteld bij Interieur Paauwe. door Martijn de Koning ZONNEMAIRE - Je zult maar in de ju ry zitten van de Zeeuwse fotosa lon. Dan heb je geen gemakkelijke taak. Want hoe vergelijk je appels met peren? Nu raak je over smaak natuurlijk toch al nooit uitgediscussieerd. Maar daarbij komt dat de inzendin gen van de fotoclubs Schou wen-Duiveland (Renesse), Valke- nisse (Koudekerke), Goes en de Draadontspanner (Oost-Souburg) erg divers zijn. Het gaat om foto's; daarmee houdt de vergelijking wel op. Het is tegelijkertijd de charme van de tentoonstelling annex wed strijd, die dit jaar voor de negende keer wordt gehouden. De inzen dingen hangen dit keer bij Interi eur Paauwe in Zonnemaire. Ze zijn vanaf vandaag de hele maand te bewonderen. De tientallen plaatjes laten mooi zien waar Zeeuwse amateurfoto grafen zich mee bezighouden. En dat is heel wat. 'Vakantiekiekjes' (Noorse fjorden, beboste heuvels) hangen naast Zeeuwse plaatjes (de Zierikzeese poorten, een nieuw jaarsduik) en portretten (gepo seerd of spontaan) vergezellen tijd loze beelden (vervallen schuurtjes, silhouetten op een leeg strand). Wie de jury toch nog benijdt, mag als bezoeker ook de vergelijking warm is zonder dat de verwar ming hard moet branden. De warmte lekt niet naar buiten, de kou dringt niet naar binnen. Dat scheelt een hoop kosten aan ener gie. Die besparing moet ervoor zorgen dat de bouwkosten worden terug verdiend, want de energiezuinige aangaan. Want de organisatie voert dit jaar voor het eerst een pu blieksprijs in. Bezoekers mogen op een formulier hun favoriet aanwij zen. De winnaar wordt 29 maart, op de laatste dag van de expositie, bekendgemaakt. Wie geen zin heeft in het wed strijdelement, kan zich beperken tot kijken en genieten, juist ook van de veelzijdigheid. En, vooral omdat er bij de foto's geen toelich ting wordt gegeven, bij elke foto vervallen in mijmering. Wie is dit meisje: een model, een passant of toch de dochter van de fotograaf? Waar is deze foto genomen: in Zee land of aan een Spaanse costa? En hoe komt de fotograaf op het idee juist dit onderwerp te kiezen: een spontane actie of een weloverwo gen besluit? Het maakt het een slalom tussen de banken en lampen waard, ook voor wie géén meubels nodig heeft. Winnaars fotosalon De 9e editie van de fotosalon is gewonnen door Cees Jonge pier van fotoclub Valkenisse. De foto blinkt volgens de jury uit vanwege het strakke land schap en de weerspiegeling. Anne Pfaff eindigde als twee de en de derde prijs gaat naar Wiliam Wagenaar, beiden van De Draadontspanner. Beste fotoclub is Valkenisse. school is wel veel duurder om te bouwen. De gemeente gaat zich behalve voor het milieu ook extra inspan nen voor de veiligheid van de kin deren als ze naar school gaan. Ouders maken zich zorgen over de verkeersveiligheid op de route naar De Golfslag. MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63