:eeïand Eerst meer informatie dan pas lobbyen r c Bruse De Koaje steunt Doe een Wens Dierenambulances gaan ieder huns weegs Dynamische aftrap Twee bands en zangeres treden op in Brogum 3 O I Zaterdag 1 maart 2008 pzc Raadsleden laten zich eerst bijpraten over ziekenhuisfusie. zierikzee - Wethouder Gilles Hou tekamer van Schouwen-Duiveland hoeft niet onmiddellijk op stap om zich te mengen in de discussie rond de ziekenhuisfusie. Een mo tie waarin de fracties van Alert! en Christenunie vragen om een actie ve opstelling van het gemeentebe stuur heeft geen steun gekregen van de gemeenteraad, waarop de motie is ingetrokken. De meerderheid van de raadsle den wil zich eerst laten informe ren over de laatste stand van za ken. Een wethouder op stap stu ren zonder concrete boodschap is volgens de meeste fracties geen goed idee. Op ïo maart is een openbare infor matieavond gepland waar de zie kenhuisdirectie de plannen komt toelichten. Daarna gaat de raad de situatie opnieuw beoordelen en zal de wethouder wellicht wél op pad gestuurd worden om de belan gen van Schouwen-Duiveland on der de aandacht te brengen. m uimiii.snEftKERS.ni ZIERIKZEE - Britse rock, metal en melow zijn vanavond te horen in het Zierikzeese poppodium Brogum. De negentienjarige zangeres Noah begeleidt zichzelf op akoestische gi taar. Haar optreden beschrijft ze als 'een reis door vloeibare emo ties'. Zwaarder op de maag ligt de muziek van de Terneuzense band Colateral Damage. Die speelt me tal en is beïnvloed door Slayer, Death en Morbid Angel. The Straits fleuren hierna de zaak weer op met hun Britrock, het geluid van de jaren zestig dat in de jaren negentig nog eens werd opge poetst. The Straits speelden in de finale van de Zeeuwse belofte 2007. De drie optredens maken deel uit van het project Zeeuwsch Gebroedt, waarin de vier Zeeuwse podia talenten uit hun regio's uit wisselen. Brogum gaat om 21.00 uur open en de toegang is gratis. v: ;:v-::3Mfl|pï J Jaco Geelhoed en Ina en Kees Verspoor zijn van plan om een podium over hun snackbar De Koaje te bouwen. A, foto Marijke Folkertsma SNEAKERS jf* Actie groeit toe naar een hoogtepunt tijdens de Visserijdagen. door Esme Soesman BRUINISSE - Met twee chronisch zie ke zussen heeft Kees Verspoor uit Bruinisse de kracht van de stich ting Doe een Wens van dichtbij kunnen ervaren. Om wat terug te doen, start hij een grote inzame lingsactie. Met als ultiem einde een bijzondere muziekact tijdens de Visserijdagen. Over vis- en snackshop De Koaje aan de Havenkade wordt zaterdag 19 juli een podium gebouwd. „Van acht bij drie meter. Ze verklaarden me eerst voor gek, maar het gaat écht lukken", blikt Verspoor voor uit. Vanaf dat uitzonderlijke po dium blaast dj Michel (onder meer bekend van de campagne dj's tegen zinloos geweldleven in de happening voor het goede doel. Dj Jazz-M treedt ook op. Mensen kun nen, in ruil voor een donatie, een verzoeknummer aanvragen. Tij dens deze draaisessie houdt de Bruse roeivereniging Snoque Deux haar eerste Mosselrace. De roeiers schenken een deel van het in schrijfgeld aan de stichting Doe een Wens. De komende weken hopen Ver spoor en Jaco Geelhoed, de twee eigenaren van De Koaje en initia tiefnemers van de actie, nog veel meer bedrijven en particulieren warm te maken voor de stichting Doe een Wens. „We hopen zo een flink bedrag op te bouwen. En dan met de Visserijdagen nog even te knallen", aldus Verspoor. Het eind bedrag wordt die dag bekendge maakt; Verspoor kan niet anders dan hopen dat dat een groot be drag zal zijn. Zijn zussen, de tweeling Marjan en Linda, zijn beiden chronisch 'Ze verklaarden me eerst voor gek, maar het gaat écht lukken' ziek en dat heeft hem de waarde van Doe een Wens goed doen be seffen. Regelmatig worden, naast de vervulling van specifieke wen sen, groepen kinderen dankzij de stichting in de watten gelegd. Zo herinnert Verspoor zich een dag in Flevoland waar 150 Ferraribezit- ters evenzoveel chronisch zieke kinderen mee uit rijden hebben ge nomen. „Je wordt even helemaal uit je gewone leven gehaald waar in je ziek bent. Het zijn toch kinde ren die niet veel kunnen, of die de rest van hun leven medicijnen moeten slikken." Verspoor's grote wens is een keer wat terug te doen, ook al behoren zijn achttien jarige zusjes net niet meer tot de doelgroep. „Dan blijven er nog ge noeg kinderen over waarvoor het ook nodig is dat er iets leuks wordt gedaan." ■Pjj Meer over de actie van De Koaje is te vinden op www.brudoeteen- wens.nl. door Ton van den Nouweland zierikzee - De in december aange kondigde samenwerking tussen de dierenambulances De Bevelanden en Dierenvrienden Schouwen-Dui veland is alweer van de baan. Bestuursleden van beide clubs blij ken niet met elkaar overweg te kunnen. Stichting Dierenvrienden Schouwen-Duiveland heeft don derdag betrokkenen geïnformeerd over het besluit. De twee organisaties van dieren vrienden wilden een gezamenlijke meldkamer opzetten, samen de boekhouding laten doen en een ge meenschappelijke woordvoerder benoemen. Maar de samenwer king was vooral bedoeld om beide besturen kwantitatief op niveau te houden. Met een Bevelands bestuurslid op Schouwen-Duiveland en een Schouwse bestuurder voor De Be velanden zouden beide besturen voldoen aan het statutaire mini mum van drie actieve leden. Stichting Dierenvrienden Schou wen-Duiveland en stichting Die renambulance De Bevelanden le ven op hun beurt in onmin met de stichting Amivedi, die op beide voormalige eilanden eveneens am bulancediensten verleent. Een woordvoerder van Amivedi zegt dat hij dit wil aankaarten bij de Fe deratie van Dierenambulances Ne derland in Maarsbergen. Schouwen-Duiveland heeft eigen poppodium voor jonge bands. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Opbouwen? Nooit eerder gedaan. De naam Zink? Even snel uit een hoge hoed getoverd. En dan toch daar staan, op het podium van Big S. Gistera vond was de aftrap van Regioruis; een podiumproject dat jonge bands de kans geeft voor publiek op te treden. Na een stevige opwar mer van Full Metal Jacket zat de sfeer er direct in. De zes Schouwen-Duivelandse muzikanten van Full Metal Jacket hebben sinds de oprichting van de band (september 2006) al wat speeluren op de teller staan. Plus ervaring, onder meer opgedaan bij vergelijkbare podiumprojecten (Hooilkoorts en 2nd Influenz) op Zeeuwse bodem. Dat bood de jury (René de Dreu, Nick Ball en Bert Stuit) de mogelijkheid vergelijkin gen te trekken: technisch en muzi kaal zéker gegroeid, maar het po- diumwerk heeft meer peper no dig. Kritisch? Ja. Negatief? Nee. Ontwikkeling wordt meegewogen. Zo kun je als jonge band door de provincie blijven toeren. De moge lijkheden breiden uit. Met Regio- ruis is er, sinds gisteravond, een derde podium bij. Een stimulans, zo bleek meteen bij de dynamische aftrap. Was Re gioruis er niet dan had Zink het podium nog lang niet beklom-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62