Zeeland PZC 29 Zierikzeese dagen bieden meer muziek Politie zoekt getuigen SCHOUWEN-DUIVELAND 40 35 Intratuin Koudekerke Kinderen zingen voor bomen tdekwaptier van starti \uuyi Kerk Racoon speelt in trein ter ere van nieuw album Zaterdag 1 maart 2008 Staten akkoord met nieuwe milieustudie containerterminal Tip? redzzee@pzc.nl Neptunus en Schaapslab mikken op verbreding aciviteitenprogramma. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Kwaliteit. Minder ker misachtige attracties, meer inspe len op het monumentale karakter, meer nostalgie en meer muziek. De Zierikzeese ondernemersvere niging ZZ-Neptunus zet samen met organisatiebureau Schaapslab in op verbreding en opwaardering van de zomeractiviteiten in Schou- wen-Duivelands centrumstad Zie- rikzee. Wat ooit begon als de Zierikzeese Toeristendagen veranderde in Ma ritieme dagen en heet anno 2008 simpelweg de Zierikzeese dagen. Niet alleen de naam is veranderd maar ook de inhoud, en dat proces van verandering - zegt voorzitter van Neptunus Cees Legemaate - is nog lang niet afgerond. „Maar ik denk wel dat we op de goede weg zijn. We moeten niet kiezen voor massa, maar voor kwaliteit. Nog meer dan nu proberen het monu mentale karakter van Zierikzee te benadrukken, meer doen met de monumenten." Dat is ook de visie van Guusje Ondernemersvereniging Neptu- nus wil het niveau van de jaarlijk se Zierikzeese dagen naar een ho ger plan tillen. Minder kermisach tig, meer nostalgisch. Kob- VetiCndens 'cnvtöur' ncuw Intmttf&u Zaterdag 1 maart vani4:oo-i6:oouur Creatieve demonstraties, inspirerende adviezen en tips trends ■ilii Poot, bestuurslid van Neptunus én drijvende kracht achter organisatie bureau Schaapslab dat de zomerac tiviteiten in opdracht van Neptu nus verzorgt. „Voor wat betreft de paardenmarkt wil ik graag toe naar meer paarden. Ik zoek voor die paarden nog wel een andere lo catie, want bij de poorten was het toch wat gevaarlijk door het ver keer." Verder wil Poot de activitei ten uitsmeren over een groter ge bied. „Er is nu kinderrommel markt op de Balie en er zijn kin derattracties op het Havenplein. Ik wil graag op het plein bij de Nieu we Kerk, vlakbij de Balie, óók kin derattracties hebben." Klein Montmartre, de Vismarkt in gericht als intiem kunstenaars pleintje, is goed bevallen en vraagt om herhaling. „Ik wil ook graag op meer plaatsen muziek. En pro beren de Schuithaven en de aan grenzende straten meer bij de zo meractiviteiten te betrekken." Poot hanteert bij dit alles het uit gangspunt dat het beter is niet in één keer alles anders en groter te doen maar meer in kleine stapjes voorwaarts. Wat aandacht vraagt is de bewegwijzering. Vorig jaar is geëxperimenteerd met een Tint' van strobalen. Dat bleek niet het ei van Columbus. „Daar moeten we iets anders op verzinnen en dat geldt ook -voor de promotie. Mis schien moeten we wel gaan wer ken met plattegrondjes van attrac ties en promotieteams." ZIERIKZEE - Groep 7/8 van de J. L. de Jongeschool in Zierikzee staat in de halve finale van het songfestival Kids4Trees. De kinderen doen mee met hun zelfgeschre ven liedje Trees4Life. De vier beste koren zingen op 19 maart in Ahoy. Vanaf maandag kunnen fans luisteren en stemmen op www.kids4trees.nl. foto Marijke Folkertsma BRUINISSE - De politie is nog steeds op zoek naar getuigen die donder dagavond een ongeval hebben zien gebeuren op de parallelweg van de N59, bij Bruinisse. Die avond omstreeks 20.30 uur is een 75-jarige vrouw uit Zierikzee ge schept door een passerende auto terwijl de wegenwacht een band verwisselde van haar auto. De vrouw is over de auto heen ge rold en twintig meter verderop op het asfalt terecht gekomen. Ze liep daarbij zwaar letsel op, onder an dere een dubbele bekkenbreuk. De veroorzaker van het ongeval ver minderde na de aanrijding wel snelheid maar gaf vervolgens weer gas en reed door. De politie denkt dat de dader uit de omgeving komt omdat de parallelweg niet ge makkelijk bereikbaar is. De auto van de dader is een groot model se dan, donkerkleurige. De wagen is aan de voorzijde waarschijnlijk be hoorlijk beschadigd. De politie vraagt getuigen zich te melden en wil ook graag weten of iemand een beschadigde, donker kleurige sedan heeft gezien. Bestevaêr: historisch wonen aan het water in Vlissingen Op zoek naar een riante, veelzijdige woning? Naar rust, ruimte en het ritme van de haven? Kom vandaag naar de presentatie van de plannen voor Bestevaêr, het eerste deelplan van Scheldekwartier. Wees getuige van de ondertekening van de realisatieovereenkomst tussen gemeente Vlissingen en projectontwikkelaar AM Zeeland. Om 13.00 uur in het stadhuis van Vlissingen! ■■maiiagg VLISSINGEN MEER WETEN? KI)K OP WWW.SCHELDEKWARTIER.EU SCHELDE Kerkplein, Yerseke www.bruundebeer.nl ZESBWSlALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het kerkelijk erfgoed kalft snel af. De oorzaak is simpel: het aan tal kerkgangers daalt gestaag. Laatst keken twee oudere man nen toe hoe een fikse kraan in een Zeeuws-Vlaams dorp een haan van de toren plukte. De één vroeg aan de ander waarom dat eigenlijk gebeurde. De ander wist het: „Moet je 's zondags eens komen kijken; je ziet geen kip meer in de kerk. Tja, dan is die haan dus ook overbodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61