Binnenland 'De vraag is niet of maar wanneer de fik erin gaat' zijn wij geopend! Morgen op koopzondag National, Car Rental Cel en tbs voor seks met kind Kamer wil kraakverbod PZC Zaterdag 1 maart 2008 5 Peary weg 6, Goes, 0113 - 233 689 www.nationalcar-rental.com BREDA - De rechtbank in Breda heeft een 55-jarige man gisteren veroordeeld tot tien jaar cel en tbs met dwangverpleging wegens de verkrachting van een 9-jarig Bre daas meisje in haar eigen slaapka mer. De straf is conform de eis van de officier van justitie. De man was al veroordeeld voor zedendelicten. Hij drong op 10 sep tember 2006 het huis binnen waar het meisje woont, vermoedelijk via de voordeur, die niet op het nachtslot zat. De belangrijkste be wijzen voor de verkrachting vor men de verklaring van het meisje en een spermaspoor van de ver dachte dat op de vloerbedekking van haar kamer is gevonden. Hij kon worden aangehouden na dat in een opsporingsbericht op te levisie zijn foto was getoond. Vol gens de rechtbank was deze schen ding van zijn privacy en van zijn portretrecht gerechtvaardigd. De 55-jarige man stond eind jaren negentig bekend als de Woenselse steentjesgooier. Hij trok de aan dacht van jonge meisjes in de Eind- hovense wijk Woensel door steen tjes tegen hun raam te gooien. ROTTERDAM - Fans van Tokyo Hotel bivakkeren voor het Ahoy Rotterdam waar de Duitse poprockband dins dag optreedt. De meisjes liggen sinds gisteren al voor de deur, omdat zij straks vooraan willen staan. De jonge band Tokyo Hotel is doorgebroken met de hit Durch den Monsun. foto David van Dam/GPD Nieuwe wet moet ook langdurige leegstand van panden aanpakken. DEN HAAG - Christenunie, CDA en WD in de Tweede Kamer werken samen aan een initiatiefvoorstel voor een kraakverbod. De partijen zullen dat binnenkort bekendma ken. Volgens ingewijden willen de ini tiatiefnemers van het voorstel twee zaken aan elkaar koppelen. Zo zou er niet alleen een kraakver bod moeten komen, maar moeten gemeenten ook meer mogelijkhe den krijgen op te treden tegen leeg stand van panden. Pandbazen moeten dan gemakkelijker worden aangepakt. Een mogelijkheid is het verande ren van de bestemming van pan den te vergemakkelijken. Ook heb ben Christenunie, CDA en WD de optie van een heffing op leeg stand besproken. De steun van de Christenunie is cruciaal wil het voorstel een kans maken. Met de steun van die partij en de steun van de Partij voor de Vrijheid (PW) is er met tachtig ze tels een Kamermeerderheid. Een verbod op kraken is al lange tijd een controversieel onderwerp in de politiek. De vier grote steden waren tot nog toe tegen een verbod, omdat de dreiging van kraken eigenaren aanspoort panden niet te lang leeg te laten staan. Buitenlandse Zaken rekent op uitbreken rellen vanwege film. door Erwin Buter en Wierd Duk DEN HAAG - Het kabinet vreest voor de veiligheid van Nederland se burgers en bedrijven in moslim landen. Het doembeeld van de car- toonrellen die Denemarken trof fen, doemt op. „Het moment van de waarheid begint eraan te ko men", zei premier Jan Peter Bal kenende gisteren. Het voltallige kabinet vreest al eni ge tijd voor ernstige gevolgen als Tweede Kamerlid en PW-leider Geert Wilders zijn anti-Koranfilm Fitna (Beproeving) uitbrengt. Maar de signalen namen de afgelo pen dagen in hoog tempo toe. Gis teren nam Balkenende daarom in een gezamenlijke verklaring van de coalitiepartijen CDA, PvdA en Christenunie krachtig afstand van Wilders. Het kabinet hoopt daar mee aan moslimlanden duidelijk te maken dat het standpunt van de fractievoorzitter van de Partij voor de Vrijheid niet de positie van het Nederlandse kabinet weer spiegelt. Voor het ministerie van Buiten landse Zaken is het niet meer de vraag óf maar wanneer rellen zul len uitbreken. „De vraag is waar en wanneer de fik erin gaat", heet het op het departement. Ambtena ren vrezen niet alleen de reacties in streng islamitische landen als Iran, Sudan en Syrië, maar ook in meer westers gezinde moslimlan den als Indonesië, Koeweit en Jor danië. „Er is meer aan de orde dan de film. Het gaat om het beeld van Nederland." Voor het kabinet doet de concrete inhoud van de film, die slechts bij de makers bekend is, er nauwelijks meer toe. „Het uit brengen van de film is als provoca tie al voldoende, destijds las ook niemand De Duivelsverzen van Sal man Rushdie", aldus een bron rond het kabinet. Uit de ernstige toon van de verkla ring en uit de lengte van de bespre- 'Niet onderschatten wat er in het buitenland rond die film nu allemaal al gebeurt' kingen in de ministerraad over de positiebepaling van het kabinet, mag worden afgeleid dat de situa tie als zeer ernstig wordt inge schat. „We mogen niet onderschat ten wat er in het buitenland rond die film nu allemaal al gebeurt", zei vicepremier Wouter Bos. De discussie in het kabinet was, vol gens de PvdA-leider, 'één van de beste die ik heb meegemaakt'. „Het gaat echt ergens over, we wa ren echt met politiek bezig in onze afweging van de bescherming van Nederlandse belangen en de vrij heid van meningsuiting." Premier Balkenende heeft onlangs geluncht met zijn Deense collega Anders Rasmussen. Deense instel lingen en bedrijven werden in 2006 het doelwit van aanslagen door moslims naar aanleiding van de publicatie van kritische spot prenten over de islamitische pro feet Mohammed. „Nederland en Denemarken worden al in één adem genoemd", constateerde de premier. Aan Wilders gaan alle waarschu wingen voorbij. De PW-leider he kelde gisteravond de 'lafheid' van het kabinet en maakte bekend dat Fitna inmiddels af is en op 'inter net en/of tv' zal worden vertoond. Het kabinet sluit het verlies van mensenlevens niet uit. „Als er spra ke is van aanslagen, dan kan dat het gevolg zijn", zei Balkenende. Of Wilders hiervoor verantwoor delijk kan worden gesteld? Balken ende: „Een aanslag is direct te wij ten aan de terrorist, maar die heeft zijn legitimatie gevonden in het geen waar we nu over spreken. Je kunt het één niet los zien van het andere." Ook Nederlandse bedrijven die naar moslimlanden exporteren, zijn 'ernstig bezorgd'. „Er zal abso luut schade door ontstaan. Ik heb pas nog gesproken met een bedrijf in de kantoor- en hotelinrichting dat zaken doet in Abu Dhabi. Als de film beledigend is, is dit bedrijf daar out of business, zo is het dui delijk gemaakt." Dat zegt Frank Hauwert, directeur van de Fene- dex, de Federatie van Nederlandse Exporteurs. De organisatie zegt al maanden van haar leden bezorgde geluiden te horen over de effecten van de film op omzet en medewer kers in moslimlanden. Iedere V zondag van de maand open van 12.00 tot 17.00 uur U vindt ons direct aan de A58 (afslag Middelburg) Uit, www.woonboulevarddemortiere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5