port Omloop Het Volk herstelt de traditie meivakantie www.tentsetters.nl Reizen l Daar moetje naar toe. Wielercomité Terneuzen zet in op twee grote ronden GPTRAVEL.NL 52 I Zaterdag 1 maart 2008 PZC Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Elke week in de zaterdagkrant Profpeloton rijdt bij start seizoen weer van Gent naar Gent. door Frits Bakker GENT Voor de Zeeuwse wieler fans was het hooguit een half uur tje rijden om op de eerste zaterdag van maart de eerste klassieker van het nieuwe wielerjaar te zien fi nishen. Filippo Pozzato, de flam boyante Italiaan, werd vorig jaar nog tot winnaar gekroond in Loke ren, waar hij de Spaanse Raboren- ner Flecha en de Belgische topfavo riet Tom Boonen had afgetroefd. De 63e Omloop Het Volk, vroeger bekend als Gent-Gent, was al meer dan tien jaar van zijn traditie afgeweken, maar keert vandaag te rug naar zijn wortels. Het profpeloton, met klinkende namen als Paolo Bettini, Robbie McEwen, Tom Boonen, Stijn De- volder, Gert Steegmans en Thor Hushovd, wordt om half twaalf -G-^ggeschoten vanaf het Citadel park in Gent en komt tweehon derd kilometer later (rond half vijf) aan op de brede weg in het centrum van Gent waar Gert Steegmans vorig jaar de Touretap pe tussen Duinkerken en Gent won. Het weerbericht voorspelt een koers die door de gure wind en re gen hard wordt gemaakt en waar- 63e Omloop Het Volk in de straatvechters de hoofdrol zullen opeisen. Filippo Pozzato komt zijn titel niet verdedigen. En dus wordt het vooral uitkijken naar de Vlamingen, die in hun ei gen openingskoers maar acht keer werden verslagen. Voor de gokkers (en de kenners) draait het al we ken om dezelfde namen: Boonen, Devolder, Nuyens, Steegmans en Hoste. En wie dan toch zijn geld op een buitenlander wil zetten, kan kiezen uit een indrukwek kend gezelschap: Thor Hushovd, Fabian Cancellara, Sylvain Chava- nel, Juan Antonio Flecha en Stuart O'Grady. De beruchte Muur van Geerards- bergen is dit keer geen scherprech ter en ook de Oude Kwaremont is uit het parkoers geschrapt. Het pe loton legt een heel andere route af. Na de start in Gent gaat het eerst via Beervelde naar Lokeren, daar na via Wetteren zuidelijk naar Zot- tegem waar de eerste hellingen op doemen. De renners krijgen er elf te verteren, waaronder de Beren dries, Valkenberg, Taaienberg, Wolvenberg en tenslotte de Molen- berg. Het Nederlandse veld wordt aange voerd door Sebastian Langeveld, van wie beweerd wordt dat hij mee zal kunnen tot in de finale. Eerste contacten met Cees Priem over Ronde van Italië zijn gelegd. door Frits Bakker TERNEUZEN - De Eneco Tour komt voor de tweede keer naar Terneu zen. Op zondag 24 augustus van dit jaar gaat de ProTour-koers van start voor een etappe die in de middaguren finisht in de Vlaamse Ardennen. De organisatie, onder leiding van koersdirecteur Bart Voskamp, heeft Zottegem of Oude- naerde op het oog, maar wil nog geen finishplaats bekendmaken. De Terneuzense organisatie is ak koord gegaan met een start. De renners zullen net als in de etappe van vorig jaar op de Markt worden weggeschoten. Het rennerskwar tier is bij het stadhuis, waar het wielerpubliek een kijkje kan ne men bij de bussen van de renners. Jo van Remortele: „We weten nog niet wat de Eneco Tour wil, maar wij hebben zelf twee opties om het peloton te laten vertrekken. Wat ons betreft willen we de ren ners het liefst over de sluizen via Sluiskil en Sas van Gent naar Bel gië laten rijden. Dan krijgen de mensen in die plaatsen ook wat te zien. De ande re optie is dat ze over de Guido Ge- zellestraat en de Tractaatweg naar Zelzate rijden." Behalve voor de Eneco Tour heeft Terneuzen ook belangstelling voor de start van een Giro-etappe in 2010. „Het eer ste contact met Cees Priem is al ge weest, we willen binnenkort weer een gesprek", zegt Van Remortele. „Want Terneuzen wil de eerste wielerstad van Zeeland blijven." Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt door Alleen deelnemers die ook meedoen met de Formule 1 Manager-quiz maken kans op prijzen. Kijk voor spelregels en voorwaarden op de website. Hoe doe ik mee? Ga snel naar het spel op de website www.pzc.nl/formule1manager en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele seizoen aanmaken, maar let er wel op dat de reeds gereden wedstrijden dan niet meer bijdragen in je score. Schrijf je dus in vóór 14 maart 23.59 uur om het gehele seizoen mee te doen! We vragen een kleine bijdrage van 2,50 voor abonnees en 4,- voor niet-abonnees. Op 14 maart is het weer zover: dan breekt een nieuw Formule 1-seizoen los! Ervaar het seizoen als nooit tevoren met het spel Formule 1 Manager. Mis niets, beleef het en word dé Formule 1 Manager van 2008! Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/formule1manager en geef je op Hoe werkt het? Als Formule 1 Manager krijg je een fictief budget van 100 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen dreamteam samen dat bestaat uit 2 coureurs, 1 motor en 1 chassis. Bij elke race verdien je salaris. Hoe meer punten je scoort, hoe meer salaris je verdient! Na iedere race kun je je tactiek aanpassen. Met je verdiende salaris en de opbrengsten van de verkoop van een onderdeel of coureur, kun je deze weer met nog betere vervangen! Versla je vrienden en collega's Om het extra spannend te maken, kun je samen met vrienden of collega's een eigen klassement maken. Zo maak je onderling voor eens en altijd uit wie de echte Formule 1-kenner is! Fantastische prijzen Naast eeuwige roem als de enige echte Formule 1 Manager, kunnen de winnaars van de quiz van Formule 1 Manager fantastische prijzen* winnen. Wat dacht je van een volledig verzorgde Formule 1-reis voor twee personen naar Spanje? O Geraardsbergen C rotenberqe zaterdag 1 maart, 11.30 uur, 199 km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54