Biljarters blijven in de race Eredivisie is in beweging Bekendmaking PZC Zaterdag 1 maart 2008 51 Bernie Ecclestone wil Formule 1 in Parijs berlijn - Bernie Ecclestone, de gro te baas van de Formule 1, hoopt dat de peperdure racewagens in 2009 door Parijs scheuren. Dit jaar is het circuit in Magny-Cours nog de locatie voor de Grote Prijs van Frankrijk, maar als het aan Ec clestone ligt, mijdt het formule i-circus voortaan die plek. Volgens de Brit is Magny-Cours niet geschikt vanwege het gebrek aan hotels in de omgeving en de verkeersproblemen rondom het circuit. „We gaan niet meer naar Magny-Cours", was Ecclestone stel lig. De 77-jarige Brit denkt dat Pa rijs een betere locatie is voor pu bliek en televisiekijkers. Uitstekende ronde golfer Joost Luiten new delhi - Golfer loost Luiten heeft gisteren bij de Johnnie Wal ker Classic (Europese Tour) in New Delhi een prima tweede ron de gelopen. De Bleiswijker ging rond in 67 slagen, vijf onder par. Met de 73 uit de openingsronde staat hij halverwege vier onder de baanstandaard, waarmee hij zich handhaafde bij het deel van de deelnemers dat het slotweekeinde mag gaan spelen. Luiten had giste1* ren slechts één bogey en maar liefst zes birdies. Robert-Jan Derk- sen, die na de eerste dag (68 sla gen) gedeeld derde stond, ging vrij dag rond in 72 slagen. Hij staat 28e. Werner Heel wint afdaling in Kvitfjell kvitfjell - Werner Heel heeft gis teren in het Noorse skioord Kvitf jell voor het eerst in zijn loopbaan een wereldbekerwedstrijd afdaling gewonnen. De Italiaanse skiër was net een fractie sneller dan de Amerikaan Bode Miller. Klaus Kröll uit Oos tenrijk zette in Noorwegen de der de tijd neer. Heels beste prestaties in 56 wereld bekerwedstrijden waren tot nu toe twee toptienklasseringen. Ook Ita lië was blij met zijn succes. Sinds december 2001 had er geen Itali aan meer op het hoogste podium van de afdaling gestaan. Jean PauJ de Bruijn en Roland Forthomme al weken in topvorm. door Frits Bakker GOES - Met de vorm van Jean Paul de Bruijn op het biljart zit het wel goed en Roland Forthomme wil een passend afscheid bij Delta/Frans Bevers. Het zijn vooral die twee spelers waar het Goese driebandenteam zijn hoop op heeft gevestigd om de play-offs van de eredivisie te ha len. Morgen speelt Delta de thuis wedstrijd tegen Twentevisie. Jean Paul de Bruijn had vorige week een topweekend, met voor Delta zondag eerst een klinkende overwinning op Berry van Beers en een dag later in België tegen Ed dy Leppens. Over die twee par tijen schommelde De Bruijn rond de twee moyenne, net zoals For thomme dat zondag deed tegen Christ van der Smissen. Voor Forthomme staat er na de competitiewedstrijd van morgen nog een belangrijke opdracht te wachten. Met zeven andere wereld toppers speelt de Belg de finale van het prestigieuze Agipi toer nooi in Strassbourg, waar vele dui zenden euro's te verdienen zijn voor overwinningen, hoge moyen nes en hoge series. De finale wordt woensdag, donderdag en vrijdag gespeeld met Blomdahl, Jas pers, Caudron, Sayginer, Forthom me, Merckx, Horn en Zanetti. In de Nederlandse competitie zijn Hanze Catering (Blomdahl, Jas pers) en Crystal Kelly (Caudron, Ceulemans) met nog zeven speel ronden te gaan al bijna zeker van de play-offs. Delta Frans/Bevers strijdt met Aartsbouw en Dekker Keukens om de twee overige plaat sen. Jan Kikken, die er morgen zelf door een familiebijeenkomst niet bij kan zijn, verwacht een overwin ning voor zijn team dat op volle sterkte aantreedt, dus met De Backer, De Bruijn, Forthomme en Habraken. De driebanders van Delta/Frans Bevers maken in de eredivisie nog steeds kans op de play-offs. De ploeg ontvangt morgen in ei gen huis Twentevisie. „We hebben vorige week een hal ve misstap gemaakt", erkent hij. „Daarom zijn we nog steeds op achtervolgen aangewezen." Bij Twentevisie zijn de Duitsers Rudolph en Eggers de spelers op één en twee. De bond besliste de ze week dat het duel met Dekker Keukens met 6-2 gewonnen is, na dat het bij 4-0 was gestaakt. Eggers (Dekker) was niet op tijd voor zijn partij. Het tweede team van Delta, Buys Incasso, speelt morgen de uitwed strijd tegen Van Donge en De Roo. De return van de bekerwedstrijd tussen Kaleidoscoop Gift Wrap en Buys Incasso is uitgesteld. De teams konden het niet eens wor den over het tijdstip en zijn op zoek naar een nieuwe datum. Roland Forthomme heeft de goede vorm weer te pakken. foto Willem Mieras Delta/Bevers heeft de topspeJers maar voor het uitzoeken. door Frits Bakker GOES - Voor een biljarter uit de ab solute top betaal je al gauw dui zend euro voor een partij. Daaron der zit de subtop van 750 en loopt het voor de vijftig driebanders in de Nederlandse eredivisie af naar 250 voor een potje van 50 caram boles. De kenners van de transfer markt weten dat precies te vertel len in deze tijden van veel vraag en aanbod. Wie bij Hanze Catering in Zwolle onder contract staat, zit zelfs nog hoger op de ranglijst van hoogste betalers. Het is alleen de vraag hoe lang de bomen daar nog tot in de hemel groeien. Rond de sponsors die van het saaie biljarten wel eens even een spektakel ging maken, zijn nogal wat vage geruchten. De verhuizing naar het voetbalstadion van FC Zwolle is in elk geval niet doorgegaan en behalve onder de spelers zelf (Blomdahl, Jaspers, Horn) gaan er de wildste verhalen over de ambities van de geldschie ter. Twee van de twaalf sponsors in de eredivisie houden het na deze competitie zeker voor gezien. Voor spelers als Leppens, Coklu, Mar tens en Van Beers zou dat kunnen betekenen dat ze moeten verkas sen als er niet snel nieuwe spon sors opdagen. Maar ook Daniel Sanchez schijnt op zoek te zijn en Nikos Polychronopoulos vist naar een nieuwe transfer. De eredivisie is al volop in bewe ging, nadat Roland Forthomme (van Delta naar Snellen) en Jean van Erp (Snellen naar Hanze) de transfermarkt op gang hebben ge bracht. De twee Delta-teams uit Goes verhuizen naar Sluiskil en zullen inhoudelijk ook wat muta ties ondergaan. Voor de vertrek kende Forthomme wordt in de ko mende weken uitgekeken naar een nieuwe topper. Het meest gehoord zijn de namen van Eddy Leppens (die zelf zijn belangstelling heeft getoond) en de Griek Polychrono poulos, die finalist was in het toer nooi voor de Worldcup in Sluiskil. Delta-teamleider Jan Kikken zou graag met Leppens in zee gaan. „Ik heb in Limburg ooit een topteam gehad met De Backer, De Bruijn en Leppens. Met de komst van Leppens hebben we die drie weer bij elkaar." Voor een transfer van Polychronopoulos pleit dat hij op reclamegebied één van de uithang borden is van Loontjens Biljart uit Middelburg. Directeur Rudy Loontjens zou de Griekse biljarter dan ook graag voor de Zeeuwse club zien spelen. WW Het is onrustig op de transfer- markt in de eredivisie drieban den. Twee van de twaalf spon sors stoppen en hierdoor moe ten spelers verkassen. VEERSE MEER OPVOEREN NAAR ZOMERPEIL De ^Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend. Op woensdag 12 maart 2008 zal worden begonnen met het opvoeren van het Veerse Meer naar het zomerpeil. Deze waterstand zal naar verwachting op maandag 17 maart 2008 zijn bereikt. Het peil op het Veerse Meer zal in de zomerperiode fluctueren tussen N.A.P. en N.A.P. -0,10 m, in aanmerking nemende dat het waterpeil in situaties van extreme neerslag en verhoogde buitenwaterstanden op de Ooster- schelde voortijdig kan worden verlaagd Ministerie van Verkeer en Waterstaat om zodoende een buffer te creëren. Dit zogenaamde noodpeil ligt maximaal op N.A.P. -0,20 m. Omdat het zomerpeil ingesteld wordt met gebruikmaking van het doorlaat- middel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zand- kreekdam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 20 februari 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd waterdistrict Zeeuwse Delta, ing. S.P.R.L. van Herk Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53