DIESEl 'Ik heb gezien dat u de lotto gaat winnen' DE PAGTER Zeebenen PZC Zaterdag 1 maart 2008 3 ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG 0118-634133 www.depagterantiekeninterieur.nl MORGEN KOOPZONDAG! 20-30% meer POWERRRR uit je dieselmotor! Grijpskerkenaar kreeg negentien brieven in anderhalve maand. door Nadia Berkelder GRIJPSKERKE - Ton Mous heeft een nieuwe hobby. Elke morgen leest hij, als de krant uit is, de nieuwste brieven van de één of andere Zwit sers helderziende, een Amerikaan se waarzegster of geluksbrengers van onbekende herkomst. De afge lopen anderhalve maand kreeg hij negentien aan hem geadresseerde brieven waarin hem geluk, rijk dom en totale macht over andere mensen werd beloofd. Eén min puntje: Mous moest eerst wel even een paar tientjes opsturen. „Die mensen schrijven perfect Ne derlands", lacht hij. „Het is ongelo felijk." Hoe het komt dat nou juist hij bestookt wordt met post, weet hij niet. Hij weet zeker dat hij zijn naam en adres niet heeft achterge laten op websites over paranorma le zaken. „Bij de Consumenten bond zeiden ze dat ik deze post kon laten blokkeren, maar dat wil ik nog niet. Ik wil wel eens zien hoe lang ze het volhouden." „Eén schreef dat we in een vorig le ven vrienden van elkaar waren ge weest. Anderen zeggen dat ze een visioen van me kregen 's nachts. Hier, dit papiertje zou ik onder mijn kussen moeten leggen. Dan straalt mijn aura in en dan weten ze hoe ik in elkaar zit." Het zou grappig zijn als het daar bij bleef Maar er zijn ook brieven waarin regelrechte bedreigingen worden geuit. „Als we niet snel handelen, zal het te laat zijn", waarschuwt ene 'Madame Soleil'. „Er hangt een bedreiging boven u." Het noodlot kan alleen worden afgewend als Mous ingaat op het aanbod om geld te storten en zo zijn 'winnende lottocijfers' te ont vangen. „Met mijn helderziend ver mogen heb ik gezien dat u binnen kort de Lotto gaat winnen." Mous vermoedt dat er 'een bende criminelen' achter die post zit. Op internet wordt op een aantal web sites, onder meer op www.recht- krom.nl, gewaarschuwd voor deze brieven. Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.dieseltuningzeeland.nl BIJ nader sua** De foto bij het artikel 'Kijker wekt kunst tot leven' (PZC, 29 fe bruari), over de expositie van Birthe Leemeijer in het Zeeuws Museum in Middelburg, is niet gemaakt door Lex de Meester - zoals werd vermeld - maar door Leemeijer zelf. tuningzeeland.n COMMENTAAR Het ziet er goed uit voor de jongelui die de zeevaartschool bevolken. Zeeuwse uitzendbureaus presenteren lange lijsten met vacatures. De zeevaart groeit na een tamelijk rustige periode ineens razendsnel. Overal laten rederijen nieuwe schepen bouwen. De baggersector bijvoorbeeld heeft werk als nooit tevoren. Daar worden zelfs premies betaald voor het werven van nieuwe collega's. Dit succesverhaal heeft een keerzijde. Veel zeevarende dertigers keren definitief terug naar de wal. Want het scheepsritme is niet echt sociaal. Het past zeer slecht bij een gezinsleven. Vijf weken 'op' en vijf weken 'af is heel gewoon, vaker zijn zeelui veel langer van huis. Met die sociale handicap wil lang niet iedereen leven. Gelukkig kunnen veel jonge zeelui ook aan de wal goed terecht. Vooral de grote verantwoordelijkheid die zij aan boord al snel dragen, is aan de wal veel waard. Dus voor wie zeebenen heeft en het wel een tijdje zonder familie en vrienden kan uithouden, is varen een goed begin van een gevarieerde loopbaan. Naam: Daan Jansen (19) Woonplaats: Westkapelle Opleiding: Tweedejaars Maritiem Officier (mbo) „Al vanaf mijn tiende jaar wist ik dat ik later zou gaan varen. Een kennis van me heeft me eens meegenomen op een loodsboot toen ik nog op de lagere school zat. Later ben ik met een maat ook nog eens bij een ander schip aan boord gegaan. Dat vond ik toen allemaal al hartstikke mooi. Dat ze veel mensen nodig hebben in de zeevaart merk je wel op voorlichtings dagen, waarbij je kennis kan maken met rederijen waar je stage kunt lopen. Zelf heb ik voor Wagenborg gekozen. Nadat ik een sollicitatiebrief had ge schreven, kwamen ze met twee man van het hoofdkantoor in Delfzijl hele maal hier naar toe voor een gesprek." Naam: Martin Verweij (19) Woonplaats: Oostburg Opleiding: Tweedejaars Maritiem Officier (mbo) „In november heb ik een weekje stage gelopen op een schip van rederij Wa genborg. Eindelijk kon ik alles eens in de praktijk zien en dat vond ik erg leuk. Ik heb gekozen voor de zeevaart omdat het mij een avontuur lijkt om de hele wereld over te reizen. Maar het feit dat je gegarandeerd een baan krijgt, speelt ook mee. En ze zeggen dat het goed betaalt, dus dat zullen we ook maar geloven. Dat maakt het wel makkelijker om voor de zeevaart te kiezen. Zelf vind ik het niet zo'n probleem om lange tijd weg te zijn, maar ik denk dat mijn familie het daar wat moeilijker mee heeft. Ik heb ook een vriendin, die vindt het natuurlijk ook niet leuk dat ik ga varen." Naam: Jarno Minnaard (19) Woonplaats: Arnemuiden Opleiding: Derdejaars Scheepswerktuigkundige „In mijn laatste jaar op de middelbare school wist ik nog niet zo goed wat ik wilde doen. Mijn opa is machinist geweest, dus ik had er wel veel over gehoord. Ik heb dan ook bewust voor de machinekamer gekozen. Ja, daar krijg je vieze handen van en het is er altijd erg warm. Maar dat ik vind ik niet erg. Een paar maanden geleden heb ik stage gelopen. Ik ben toen twee uurtjes op de brug geweest en toen had ik het eigenlijk ook wel weer ge zien. Dat is maar een beetje zitten en wachten tot je iets tegenkomt. Je kunt goed merken dat er veel vraag is naar werktuigkundigen. Mijn stagebe- drijf, JR Shipping, wil mij graag in dienst nemen." Naam: Richard Wisse (18) Woonplaats: Oost-Souburg Opleiding: Derdejaars Scheepswerktuigkundige „Eigenlijk wilde ik landbouwtechniek gaan studeren. Dat werd me door ver schillende mensen afgeraden, omdat er in de agrarische sector weinig toe komst zit. In de zeevaart is dat heel anders, je weet bijna zeker dat je een baan kunt krijgen. Je merkt dan ook dat ze je graag binnen willen halen. Zo ben ik bij mijn eerste stage eerder van boord gegaan omdat ik het niet kon vinden met de hoofdwerktuigkundige. Toch nodigden ze me daarna uit voor een gesprek en boden ze mij een tweede stage aan. Dat zegt wel wat. Varen is best hard werken met lange dagen. Maar na zes weken werken heb je ook zes weken vakantie. Dat kom je echt nergens anders tegen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3