Zoektocht naar grond voor Herstaco www.skiën iinnederianil.nl Pp vanaf* 10." MMI.U. 4 Opmars Japanse oester is grootste bedreiging voor de mosselsector College wil Intégis digitaal Politie zoekt getuigen ongeval Betrapt in Torentijd voor opgeven van valse naam makelaar M2Makelaars.nl www.rotsvast.nl PZC Zaterdag 1 maart 2008 I 33 Waars tudio hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk ww.hairstudio-siesoo.nl Esdoornstraat 21 1 Oost-Souburg 011S-477195 106-3051070 bruinisse - De politie is nog steeds op zoek naar getuigen die donder dagavond een ongeval hebben zien gebeuren op de parallelweg van de N59, bij Bruinisse. Die avond omstreeks 20.30 uur is een 75-jarige vrouw uit Zierikzee ge schept door een passerende auto terwijl de wegenwacht een band verwisselde van haar auto. De vrouw is over de auto heen ge rold en twintig meter verderop op het asfalt terecht gekomen. Ze liep daarbij zwaar letsel op, onder meer een dubbele bekkenbreuk. De veroorzaker van het ongeval verminderde na de aanrijding wel snelheid maar gaf vervolgens weer gas en reed door. De politie denkt dat de dader uit de omgeving komt, omdat de parallelweg niet gemakkelijk bereikbaar is. De auto van de dader is een groot model se dan, donkerkleurige. De wagen is aan de voorzijde waarschijnlijk be hoorlijk beschadigd. Stalen buizenbedrijf zou graag verhuizen naar Vlissingen. door Wendy van den Hurk vlissingen - Voormalig wethou der Conny Seijbel van Vlissingen haalde vorig jaar enthousiast drie hectare Herstaco binnen, maar voor de rest van het Middelburgse stalen buizenbedrijf mag de ge meente Vlissingen wel wat harder haar best doen. Die drie hectare waren een uitbrei ding op de dertien die Herstaco al heeft op bedrijventerrein Ar- nestein in Middelburg. Daar vroeg het bedrijf de gemeente vorig jaar om meer grond. Maar de gemeen te draaide de zaak om: zij wilde de grond van Herstaco hebben. Op het terrein kan ze wel dertig klei ne bedrijfjes kwijt, tegen wie ze nu 'nee' moet verkopen. „Middelburg heeft een acuut ruim teprobleem", legt Hans Schild van de gemeente uit. „Tien jaar gele den dachten we nog genoeg grond te hebben tot 2030, maar nu zitten we krap. We hebben snel meer ruimte nodig. Vooral bedrijven wil len uitbreiden. Voor Herstaco kij ken we ook binnen onze gemeen tegrenzen, maar dan moeten we extra terrein aanleggen. We kijken ook naar Vlissingen, maar dat gaat allemaal niet vanzelf. Bovendien |Ti Vlissingen kan een graantje mee pikken van het luxeprobleem van Middelburg, dat ze zelf niet heeft: overschot aan bedrijven. Alleen blijft het voorlopig stil. heeft Vlissingen de laatste tijd wel wat anders aan haar hoofd." De gemeente Vlissingen zegt ech ter nog niets van haar buurge meente te hebben gehoord en ook zelf geen initiatieven te hebben on dernomen. Opmerkelijk, aange zien zij met een heel ander pro bleem kampt: eerder gebrek aan bedrijven dan aan grond. Terwijl Herstaco het bedrijf graag verhuist naar de havenstad. „Zo lang we er maar niet op achteruit gaan", heeft directeur Paul Herm- sen destijds tegen de gemeente Middelburg gezegd. „Ons bedrijf blijft voorlopig groeien. Geen punt, zeiden ze in Middelburg. Daaraan zou tegemoet worden ge komen. Maar Vlissingen zou ideaal zijn voor ons, zo dichtbij de Bui tenhaven." middelburg - Twee mannen pro beerden gisteren de politie te mis leiden door, na aanhouding, een valse identiteit op te geven. Zij liepen tegen de lamp tijdens de intensieve identiteitsvaststelling die de Zeeuwse politie vanaf 1 ja nuari 2008 doet tijdens insluiting in het cellencomplex. Eén verdach te betrof een Nederlander die 's nachts in Goes was aangehouden op verdenking van het plegen van een inbraak. In Vlissingen werd een automobilist aangehouden die stelde dat hij uit Congo afkomstig was. Hij had ook papieren van dat land op zak. Na controle bleek ach ter dat hij in het politiesysteem ook onder een andere naam als Burundees staat. Tegen beide mannen werd pro- ces-verbaal opgemaakt. Ze zaten al in de cel, dus daar kunnen ze nog even blijven. Mosselbestuurder vreest snelle opmars oester in Waddenzee. door Harmen van der Werf bruinisse - De ongekende opmars van de Japanse oester in de Wad denzee is de grootste bedreiging voor de mosselsector, volgens mos selbestuurder Wout van den Berg uit Bruinisse. En niet de deze week door de Raad van State op scherp gezette discussie over mos selzaadvisserij in de Waddenzee. Van den Berg beseft dat 'veel colle ga's hem dit niet in dank zullen af nemen, maar het is wel zo'. „We moeten het als mosselkwe kers allereerst van de natuur heb ben", stelt Van den Berg. „Als die ons tegenwerkt, gaan we pas echt de mist in." Naar zijn oordeel is dat momen teel aan de hand in de Wadden zee. Hij trekt een vergelijking met Volgens mosselbestuurder Wout van den Berg vormt de Japanse oester een groter gevaar voor de mosselsector dan de mogelijke stop op mosselzaadvisserij. de Oosterschelde. Oesterkwekers haalden in 1964 de eerste Japanse oesters naar Zeeland, nadat de plat te Zeeuwse oesters waren doodge vroren. De Japanners zouden zich niet kunnen voortplanten in Zee land. In 1976 gebeurde dat toch. De Oosterschelde is anno 2008 ver geven van wilde Japanse oesters die voedselconcurrenten zijn van andere schelpdieren. Mosselen groeien nauwelijks meer in de Oos terschelde, ook door afname van voedingsstoffen in het water, on der meer door de bouw van water zuiveringen. Van den Berg ziet in de Wadden zee hetzelfde gebeuren in een ver sneld tempo. „Wat zich in de Oos terschelde in twintig jaar heeft vol trokken, gebeurt in de Waddenzee in vijf, zes jaar." Schelpdieronderzoeker Marnix van Stralen deelt de zorgen van Van den Berg. Secretaris Hans van Geesbergen van de producentenor ganisatie mosselcultuur doet dit ook, al gaat een vergelijking tussen het Japanse oester-probleem en de juridische perikelen rond de zaad visvergunning naar zijn mening mank. Onderzoeksbureau heeft bezwaren tegen publicatie op internet. door Miriam van den Broek vlissingen - Het college van Vlis singen wil het onderzoeksrapport van Intégis op internet zetten. B en W vragen het bureau het rap port digitaal aan te leveren. Zij doen dat in opdracht van de ge meenteraad die daarover donder dag een motie aannam. Burgemeester Wim Dijkstra vertel de donderdag dat hij Intégis eer der al om een digitale versie vroeg. „Bij Intégis waren daar wat bezwa ren tegen." Wat die bezwaren zijn, wilde een medewerker van het bu reau gisteren niet zeggen. Hij wees naar de opdrachtgever. „Het heeft te maken met juridi sche verantwoordelijkheid", licht Dijkstra toe. „Het openbaar ma ken van forensische accountants onderzoeken zit anders in elkaar dan het openbaar maken van ande re rapporten. In dit geval kunnen belangen van personen geschaad worden. Het onderzoeksbureau is bij publicatie ervan, verantwoorde lijk. Dat betekent dat het bureau ju ridisch gezien, schadeclaims kan krijgen. Daarom moet het bureau voor alles toestemming geven. Dat is dus ook nu aan de orde." Dijkstra heeft vaker met foren sisch accountantsonderzoeken te maken gehad. Die waren uitslui tend voor intern gebruik. „De si tuatie nu bij ons, is anders en ik moet zeggen: het verbaast mij ook nog elke dag. Want het rapport is natuurlijk al openbaar. Toch moet de toestemmingsprocedure op nieuw worden gevoerd." OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg, OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? gratis voor verhuurder! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middeiburg@rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35