Zeeli nd Knoppenvrees is onderschat probleem MedkM/Markf de stad af te liggen' Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! MOTORRIJBEWIJS Optredens in De Spot Wmi Koningin komt in Clinge voor gehandicapten Kaasboerderij Mariekerke bouwt nieuwe stal Zeeuwse Bibliotheek W PZC Zaterdag 1 maart 2008 31 Het voorjaar komt er weer aan. start nu met lessen! ©RIJBEWIJSTEAM MIDDELBURG - Cultureel centrum De Spot heeft vanavond drie optre dens in het kader van Zeeuws Ge- broedt, een regionale uitwisseling van diverse podia dat ze samen met poppodium Kalashnikov in Temeuzen organiseert. De avond begint om 20.30 uur en is gratis, dium. De bAls eerste betreedt Marsha het poeste singer-songwri- ter volgens de Zeeuwse Belofte was al eerder te zien op het Bevrij dingsfestival in Vlissingen. Daarna komt Go Fish, een poprock-bandje dat zijn oorsprong in Zierikzee heeft. Tenslotte Vota Fonzie: een driemansformatie die bestaat uit zeven bandleden die vooral rock 'n roll, blues en jazz spelen. Autorijles vanaf 33,- p.u. Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 Biblioservicebus nu ook in Middelburgse wijken Klarenbeek en Griffioen door Emile Calon MIDDELBURG - Chauffeur Jan van den Bosse weet nog wel een dorp waar de bewoners blij zullen zijn met de komst van de biblioservice bus: Sint Laurens. Gistermiddag tipte hij de Middelburgse wethou der Albert de Vries dat zijn bus daar echt een succes zal zijn. En, zo vervolgde hij, in Nieuw- en Sint Joosland is vast en zeker ook behoefte aan zijn bus. De wethouder hoorde hem geïnte resseerd aan en liet doorscheme ren dat in de wat verdere toekomst de bus misschien ook die dorpen eens in de week zal aandoen. Eerst wil hij echter weten hoe de bewo ners van de wijken Griffioen en Klarenbeek reageren op de bus. Vanaf gisteren kunnen ze elke vrij dagmiddag terecht in die bus. Als ze net zo enthousiast zijn als de be woners van de Magistraatwijk dan zit het wel goed. Want daar in Mid delburg-zuid is de bus volgens de wethouder en de chauffeur zeer populair. Veel bewoners van die wijk ko men in de bus van Jan van den Bosse geld pinnen, postzegels en trein- en strippenkaarten kopen, pakketjes versturen, boeken lenen en advies vragen aan de welzijns- adviseur of hulp vragen aan een van de leden van de formulieren brigade. Volgens de chauffeur is het opvallend hoeveel mensen blij zijn dat ze in zijn bus gewoon een treinkaartje kunnen kopen en niet afhankelijk zijn van een voor hen onbegrijpelijke automaat. En ook dat er op die bus een medewerk ster zit van de Rabobank die kan helpen bij het pinnen. Want de Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland mogelijke nieuwe stopplekken bus knoppen- en automatenvrees bij ouderen is volgens hem echt een onderschat probleem. De bus wordt in Middelburg inge zet in die wijken waar nog nauwe lijks voorzieningen zijn. Dat kost volgens De Vries geld maar levert aan de andere kant ook veel op: een leefbaardere wijk en mensen die langer zelfstandig kunnen wo nen. Zoiets vindt ook Ad Kerstens van TNT belangrijk. Hij stelde gisteren duidelijk dat zijn bedrijf niet al leen winst wil maken. Maar ook een maatschappelijke verantwoor delijkheid heeft. Het ondersteu nen van een biblioservicebus is daar een onderdeel van. In soortge lijke bewoordingen liet ook Miran da Schrier van de Rabobank zich uit. De wethouder stelde wel dat uitbreiding van het project nog geen gelopen koers is. Vooral niet omdat het Rijk momenteel ook be zuinigt op de bijdragen voor zulke projecten. CLINGE - Koningin Beatrix opent dinsdag april het nieuwe dagbe stedingsgebouw van het instituut voor verstandelijk gehandicapten De Sterre in Clinge. Directiemedewerker Jos van Hooij- donk van zorgstichting Tragel is apetrots dat het Hare Majesteit heeft behaagd in te gaan op de uit nodiging van de stichting. „Wij vinden het een hele bijzondere eer." Tragel sluit met de opening van het dagbestedingscentrum een periode van meer dan tien jaar af, waarin het instituut zich omge vormd heeft van afgesloten instel ling tot zorgverlener aan mensen met een verstandelijke beperking, midden in de samenleving. MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl onze vriendenkring praten we er wel eens over dat we over een jaar of twintig met z'n allen daar wo nen. Gezellig." 'Wil je meewerken aan ons dorp van de toekomst' staat er op pos ters die op verschillende plekken in Nieuw- en Sint Joosland achter de ramen hangen. De bewoners worden opgeroepen mee te den ken over de thema's verkeer, wo nen, activiteiten, natuur en voor zieningen. Wie dat wil, kan zich melden bij Willem van Sluijs (75) van de dorpsvereniging. „Er zijn al aardig wat aanmeldin gen binnen." Het dorp heeft dus nog een toekomst? „Natuurlijk, maar we moeten zorgen dat het leefbaar blijft. Het wordt wel steeds moeilijker. Door de nieuwe weg komen we weer een stukje verder van de stad af te liggen. Nu rij je van hier direct over de Nieuwlandseweg naar Middel burg, straks moet je om via de ro tonde." Het grote probleem met Nieuw en Sint Joosland is de ligging, zegt Van Sluijs. „De A58 heeft het dorp gescheiden. Het ligt echt op een onmogelijke plaats, tussen snel weg en industrie. Ze hadden het dorp met de aanleg van de A58 moeten afbreken. In theorie dan hè. Ik woon hier namelijk erg naar mijn zin en wil niet weg. Maar we worden nu weer wat verder in een hoekje gestopt. We moeten knok ken voor allerlei dingen. De ge meente zou het dorpje meer bij de stad moeten trekken, maar we ko men er juist verder vandaan te lig gen." MELISKERKE - Kaasboerderij Marie kerke bij Meliskerke breidt uit. Er wordt momenteel een nieuwe schuur voor de schapen gebouwd. Daarin is straks ruimte voor drie honderd schapen, aldus Jan de Kor te van de Kaasboerderij. Momenteel melkt hij honderd schapen. Het is volgens hem de be doeling dat eind maart die nieuwe schuur met een oppervlakte van negenhonderd vierkante meter ge reed is. Daarna zal het aantal scha pen geleidelijk worden uitgebreid tot uiteindelijk driehonderd. Volgens De Korte neemt de vraag naar schapenkaas alleen maar toe. Het is volgens hem een gezond product, onder meer omdat er kan- kerremmende stoffen in zouden zitten. De schapenkazen worden met name door hemzelf verkocht in de eigen winkel en op braderie ën en markten. Bewoners van de wijken Griffioen en Klarenbeek kunnen elke vrijdagmiddag terecht bij de biblioservicebus van de Zeeuwse bibliotheek, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33