Havenschap maakt Scaldiahaven af Economie MLEZERSVOORDEEL^j PZC Winkels Kruidvat gaan op de schop BOSCH Service Bosch Car Service Weinig perspectief voor cd-fabriek Mediamotion 24 Zaterdag 1 maart 2008 PZC Autobedrijf de Muyncfc Quistenburg 8 C 0113 - 35 08 63 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 C 0113 - 27 36 65 Auto Service Van Liere bv Vottaweg 33 C 0118 - 62 76 80 Autocentrum Terneuzen Handelspoort 2 C 0115 - 64 92 80 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpoldersev/eg 75 C 0118 - 59 15 24 Compleet, goed, betaalbaar UITHOORN - Drogisterijketen Kruid vat gaat zijn winkels drastisch ver bouwen. Nog dit jaar gaan 75 van de 767 filialen op de schop. De om bouwoperatie start in april in Ker- krade, Maastricht, Zwolle, Raalte en Amersfoort. In 2009 volgen nog eens 150 tot 200 vestigingen. Kruidvat maakt de winkel vooral overzichtelijker en pakt de groot ste ergernis van zijn klanten aan: de overvolle gangpaden waar klan ten om de dozen moeten slalom men. Dozen, pallets of manden met aanbiedingen in het gangpad zijn in de nieuwe winkelformule uit den boze. Het Kruidvat stopt zijn filialen al jaren vol met actie-artikelen die niet tot het assortiment van een drogisterij behoren. Van dvd's en zwemflippers tot een ziektekosten verzekering voor de hond en kat. Alleen het uiterlijk en de indeling van de Kruid vat winkels verandert. Aan het prijsbeleid verandert de discounter niets. Door de andere indeling en andere schappen pas sen er zelfs meer artikelen in de winkel. Voor de winkelende klan dizie blijft eveneens meer ruimte over. De drogisterijen hebben het de laatste jaren moeilijk, sinds de su permarkten zich meer op hun as sortiment hebben gestort. Ze ver liezen niet alleen omzet, door de concurrentie zijn de prijzen ook nog eens omlaag gegaan. Met gro te gevolgen: marktleider Kruidvat schrapte 45 banen op het hoofd kantoor. Opdracht voor 1700 meter kade voor Southsea en Verbrugge. door Ben Jansen VLlssiNGEN-oosi - De Scaldiaha ven in Vlissingen-Oost is over an derhalfjaar klaar. Havenschap Zee land Seaports heeft opdracht gege ven voor de bouw van de nog ont brekende 1700 meter kade aan de haven. Aan de noord- en oostkant komt de Southsea-terminal van de Vlaamse havenbedrijven Sea-In- vest en Zuidnatie; aan de zuidkant breidt Verbrugge Terminals zijn houtpulpoverslag uit. Zeeland Seaports heeft de aanleg van de kade gegund aan aanne- UDEN - De schuld van de failliet verklaarde cd-fabriek Mediamot ion, het voormalige EMI, bedraagt 33 miljoen euro. Curator Jan Sta dig heeft dat becijferd. Dinsdagoch tend sprak de Bossche rechtbank het faillissement uit, dat door de directie van Mediamotion zelf was aangevraagd. Toeleveranciers heb- mingsbedrijf Haverkort Voormo len. De bouw van de kade vergt 44 miljoen euro. Het werk moer over anderhalfjaar zijn voltooid. Verbrugge is inmiddels begonnen met de bouw van een zesde loods op zijn complex. Er zijn er nog drie voorzien. De combinatie Sea Invest-Zuidna- tie maakte in 2005 plannen be kend voor een terminal waar con tainers en ander stukgoed worden overgeslagen. In standaard-contai ners van 20 voet uitgedrukt krijgt de Southsea-terminal een capaci- Met de aanleg van resterende ka- de is de ontwikkeling van de Scal diahaven klaar. Verbrugge Termi nals breidt uit en Sea Invest-Zuid- natie gaan zich er vestigen. ben volgens Stadig nog 26 miljoen euro te goed. Over hun perspectie ven is de bewindvoerder niet opti mistisch. De bank krijgt nog zes miljoen euro en de fiscus een mil joen. Stadig onderzoekt of Media motion kan doorstarten in afge slankte vorm. Het bedrijf dacht voorzichtig aan de productie van teit van 600.000 stalen laadkisten. Daarmee is deze terminal het eer ste grootschalige containerproject in Vlissingen-Oost. Om de kade te bouwen moet een tijdelijke dijk worden aangelegd, zodat een bouwput ontstaat waar in kan worden gewerkt. Er was Zeeland Seaports wat aan gelegen de kade voor Southsea en Verbrugge in één keer aan te leg gen, want dat is goedkoper. De aan Haverkort Voormolen ge gunde werkzaamheden omvatten ook de bouw van een autoafzet- plaats pal naast het terrein van scheepswerf De Donge. Binnen vaartschippers kunnen daar hun auto aan of van boord brengen. Verder moet het terrein worden verhard en voorzien van spoor. blueraydisks, de opvolger van de dvd. Het Udense bedrijf heeft al een keer een order van blueray disks gekregen, maar bracht die on der bij een bevriende perserij. De aankoop van een eigen productie lijn was nog niet aan de orde om dat een machine duur is en de af name van blueray nog gering. Meer voordeel vindt u op www.pzc.nl/lezersvoordeel Op 3 maart verschijnt het nieuwe album van Racoon 'Before you leave' en kort daarna start een clubtour. Voor PZC abonnees zijn er concertkaartjes en cd's te winnen! Geef antwoord op de vraag en maak kans op één van de volgende prijzen: 50 gesigneerde cd's van het nieuwe album 'Before you leave' 50 singles van'Lucky All My Life' 15 x 2 concerttickels 28 maart, Arsenaal Theater, Vlissingen een VIP concertarrangement voor twee personen 28 maart, Arsenaal Theater, Vlissingen Geef antwoord op de volgende vraag Wat is de naam van de zanger van Racoon? A - Bart van der Weide B - Paul Bukkens C - Dennis Huige SMS je antwoord als volgt naar telefoonnummer 2002: PZCRAC00N spatie A,B of C spatie je POSTCODE spatie je HUISNUMMER bijvoorbeeld: PZCRAC00N A 4462DZ 28 Spelregels: Sms je antwoord naar telefoonnummer 2002 Nadat je je sms-bericht hebt verzonden, krijg je direct per sms een ontvangstbevestiging Je sms dient uiterlijk op 3 maart om 17.00 uur bij ons binnen te zijn Prijs per ontvangen bericht is 0,60 De winnaars ontvangen persoonlijk bericht voor 14 maart Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan. Zie ook het Privacy Statement op www.pzc.nl Voor meer informatie mailt u naar lezersservice@pzc.wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24