Meningen Hillary Clinton vecht in Texas om te overleven PZC NACHTELIJKE AFSLUITINGEN N57 TUSSEN DE GROENE KRUISWEG EN DE HARINGVLIETSLUIZEN 1 2 I Zaterdag 1 maart 2008 PZC MAANDAG 3 MAART 20.00 UUR T/M VRIJDAG 18 APRIL 05.00 UUR Rijkswaterstaat voert van maandag 3 maart 20.00 uur tot en met vrijdag 18 april 05.00 uur werkzaamheden uit aan de N57 (Dammenweg). Op verschillende data is in deze periode de N57 in beide richtingen tussen de Groene Kruisweg (N218) en de Amnesty Internationallaan (N497) of tussen de Groene Kruisweg en de Haringvlietsluizen of tussen de Amnesty Internationallaan en de Haringvlietsluizen afgesloten voor verkeer. Daarnaast zijn er dag- en nachtwerkzaamheden aan de Noorddijk (N496J en de Zwartedijk (N496) bij de aansluiting met de N57. Houd rekening met een langere reistijd. AFSLUITINGEN EN OMLEIDINGEN N57 tussen de Groene Kruisweg en Amnesty Internationallaan Maandag 3 maart tot en met donderdag 6 maart Maandag 10 maart tot en met zaterdag 15 maart Woensdag 19 maart tot en met vrijdag 21 maart Dinsdag 25 maart tot en met vrijdag 28 maart Verkeer vanuit Rotterdam volgt de gele borden via A15, N57, N218, N494, N57 (omleiding S) Verkeer vanuit Middelburg volgt de gele borden via N57, N497, N494, N218.N57 (omleiding R] N57 tussen Groene Kruisweg en Haringvlietsluizen Donderdag 6 maart tot en met vrijdag 7 maart Maandag 17 maart tot en met woensdag 19 maart Verkeer uit de richting Rotterdam volgt de gele borden via A15, N57, N494, (omleiding S), ter hoogte van de Haringvlietsluizen wordt het verkeer omgeleid door middel van verkeersregelaars. Verkeer uit de richting Middelburg wordt ter hoogte van de Haringvlietsluizen omgeleid door middel ven verkeersregelaars en volgt vervolgens de gele borden via N497, N494, N57 (omleiding R) N57 tussen Amnesty Internationallaan en Haringvlietsluizen Maandag 31 maart tot en met vrijdag 4 april Maandag 7 april tot en met vrijdag 11 april Maandag 14 april tot en met vrijdag 18 april Verkeer uit de richting Rotterdam/Middelburg wordt door middel van gele borden en verkeers regelaars omgeleid. De Noorddijk (N496) bij de aansluiting met de N57 (let op: gehele periode afgesloten, dag én nacht!) Maandag 10 maart 05.00 uur tot en met maandag 17 maart 05.00 Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroutes aan. De Zwartedijk (N496) bij de aansluiting met de N57 (let op: gehele periode afgesloten, dag én nacht!) Maandag 17 maart 05.00 uur tot en met maandag 24 maart 05.00 uur Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroutes aan. Rijkswaterstaat, de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, werkt voor u aan droge voeten, voldoende en schoon water, vlot en veilig verkeer over weg en water en betrouwbare en bruikbare informatie, www.rijkswaterstaat, nl www.rijkswaterstaat.nl Alleen een overwinning in Texas kan kandidaat nog enige hoop geven. door Frank Hendrickx HOUSTON - Hillary-aanhangster Ti- na staat alleen op de immense par keerplaats van een winkelcentrum langs de snelweg van Houston naar Austin. Hier had een verkie zingsbijeenkomst voor Clinton moeten zijn. „Breng je spandoe ken mee!", stond er op de campag newebsite. „We hebben ook vrij willigers nodig die folders uitde len." De vele nederlagen knagen aan het moreel van de grondtroepen. „In het verleden kwamen er meer mensen opdagen voor dit soort werk", zegt Tina, die haar achter naam niet wil noemen (vrijwilli- 'Beoogde First Gentleman Bill kaapte campagne van voormalige First Lady Flillary' gers mogen niet met de pers pra ten). Dan vastberaden: „Maar we hebben nog genoeg steun." Daar lijkt het niet altijd op. Een dag eer der viel een bijeenkomst bij de uni versiteit van Houston ook al in het water. Er was geen student te be kennen. 's Avonds bij een hippe club in Houston komen drie vrij willigers opdagen om folders uit te delen. Tina laat zich niet uit het veld slaan. „Ik sta gepassioneerd achter Hillary. Zij kan dit land verande ren. Obama verkoopt alleen maar sprookjes." Dat zegt ze ook tegen de mensen die een foldertje in de hand krijgen gedrukt. „Val niet voor de hype, alsjeblieft." De harde kern van Clintons aan hangers staat pal bij de laatste ver dedigingslinie: Texas en Ohio. Clin ton moet het dinsdag in die twee grote staten, plus Vermont en Rho de Island, goed doen. Nu al gaat 70 procent van de Democraten er van uit dat Obama de nominatie wint, zo blijkt uit peilingen. Clinton vecht voor wat ze waard is, maar de voormalige First Lady oogt vermoeid als ze een energie conferentie in Houston toespreekt. De zaal is amper voor een derde gevuld en Clinton staat alleen op een groot podium. Haar achter neef Phillip McGonagill probeert de stemming er in te houden door hard te klappen. „Ze heeft nog een kans", zegt de gepensioneerde bin nenschipper. „Ze hebben wel de verkeerde mensen aangenomen in de campagne, maar dat moet je haar maar niet zeggen." Bill Clin ton zou woest zijn over het 'wan beleid' binnen de campagnetop. Omgekeerd wijzen anonieme advi seurs in de media de beschuldigen de vinger naar de beoogde First Gentleman. De ex-president zou met zijn wilde uitlatingen de cam pagne hebben 'gekaapt'. Zeker zes Democratische kopstukken zijn de laatste weken overgelopen naar Obama. In Texas geeft hij twee keer zoveel uit aan reclamespotjes. In Ohio zou het zelfs vier keer zo veel zijn. Het Texaanse congreslid Sheila Jackson Lee laat zich door die over macht niet afschrikken. In haar staat wijkt de kleine Afro-Ameri- kaanse politica nooit van Clintons zijde en de strijdlust spat er vanaf als ze 's avonds 'de volgende presi dent van Amerika' introduceert voor een drieduizendkoppig pu bliek in een gymzaal in Houston. „Wie zegt dat wij Texas niet kun nen winnen? Wij weten dat Texas voor Hillary zal kiezen." Het Over wegend Spaanstalige publiek barst los. „Hillary, Hillary", wordt er mi nutenlang gescandeerd. Op plakka ten staan leuzen als 'Viva Hillary'. Als Clinton ondanks alles toch wint in Texas, dan zal ze het te danken hebben aan de Spaanstali ge kiezers, goed voor zeker een kwart van het electoraat. Haar po pulariteit bleek eerder op de dag al bij een bezoek aan een stemlokaal, waar Texanen vervroegd mogen kiezen. 'The lady', luidde steeds weer het antwoord van Spaanstali ge kiezers op de vraag naar hun keuze. „Clinton kennen we ten minste. Ze zal het goed doen." De voormalige First Lady klampt zich vast aan die steun. „We gaan het redden." Rijkswaterstaat Nederland moet dddr. (van Anaac Belei) -INFORMATIE: WWW-.VANANAARBETER.NL - TELETEKST - RADIO - TELEFOON DS00-BÜ02 (GRATIS! Afgelopen maand niet één maar twee mooiste sportmomenten. GOES - Wat een mazzel! Op de eer ste dag dat de nieuwe PZC-site zichtbaar is, blijkt de KNVB een gele kaart in te trekken na het zien van een filmpje dat op de site is ge plaatst. Daar waren we afgelopen maand al mee begonnen: lezers oproepen hun beelden - zowel video's als fo to's - op www.pzc.nl te plaatsen. Langs de velden lopen zo veel mensen met een camera, is de re denering, die bieden wij graag een podium om hun beelden met heel Zeeland (of de hele wereld) te de len. Padden van de Water, de Goe- se voetballer van wie de gele kaart is kwijtgescholden, heeft dat goed begrepen. Hij is blij met de beslis sing van de KNVB, vertelt hij de PZC, maar vraagt zich wel af of de bond er verstandig aan heeft ge daan. „Volgens mij hebben ze voortaan veel mensen nodig om filmpjes te bekijken. Iedereen heeft tegenwoordig toch een mo bieltje waarmee je kunt filmen." Dat zijn precies de beelden die we graag willen hebben. Als sportmo- ment van februari hebben we daar om het eigen doelpunt gekozen uit de wedstrijd van Hoek 5, met de telefoon gefilmd door Erik Her- rebout, naar ons opgestuurd door Bas Doorns. Daarmee winnen ze een TomTom-navigatiesysteem. Maar is de onterechte gele kaart dan niet hét sportmoment van de maand? Zeker, alleen komt dat uit een filmpje dat in opdracht van de PZC is gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12