53 media Een leven na Idols' m Vandaag strijden Nikki en Nathalie om de Idool 2008. Thalia Brandt zocht de voormalig Idols-kandidaten Jim Bakkum, Floortje Smit, Jamai Loman, Robin Zijlstra, Boris Titulaer, Joël de Tombe en Dewi Pechler op en vroeg hen hoe het staat met hun door Idols opgestarte carrière. 2 www.stropdasknoop.nl PZC Zaterdag 1 maart 2008 hun Jdo/s-avontuur. Rest de vraag of er met deze groep ambitieuze ex-kandidaten op de markt nog plaats is voor een nieuwe lichting? Joël denkt van niet. „Tja, Hind gaat naar het Songfestival, maar Idols heeft nog geen échte popsterren opgeleverd. Ik denk dat de markt wel verzadigd is met al die talen tenprogramma's." Jim is het daar niet mee eens. „Het is alleen zonde dat talent vaak niet verder komt dan één single omdat er niet genoeg in wordt geïnves teerd. Ik voel me een zondagskind dat ik mijn zoveelste album uit mag brengen. Ook omdat je album niet meer automatisch naar num mer één gaat, zoals net na Idols." „Er is altijd plek voor talent", stel len Boris, Floortje en Jamai eensge zind. Boris: „Maar je moet er niet van uit gaan dat je bedje gespreid is. Je moet er hard voor knokken mensen te overtuigen van je kun nen. Dat was voor mij een leerpro ces. Als ik ooit het juiste liedje uit breng, spring ik een gat in de lucht. En ik ga net zo lang door tot dat een keer gebeurt." Nathalie of Nikki? „We voeren geen concurrentie strijd. We hebben een héél an der stemgeluid. Wie wint, wordt bepaald door de smaak van de kijker", zegt de Rotter damse Nathalie (26). „Nathalie is een op en top büh- nebeest en heeft een goede uitstraling", aldus de Brabantse Nikki (24). „Ik kan me goed ver plaatsen in liedjes. En heb ook uitstraling, zo hoor ik van men sen om me heen." De hectiek van Idols is toege slagen. Nikki: „Als ik niet slaap of eet, repeteer ik of geef interviews." Nathalie: „Ik ben opeens hees gewor den, ik denk door de zenu wen. Ik probeer nu zoveel mogelijk mijn hoofd vrij te maken." De van origine Congo lese durfde pas buiten de gospelwereld te treden toen haar nichtje haar opgaf voor de ze Idols 4. Nikki kwam niet door de voor rondes van Idols 2. Ze deed vo rig jaar pas een nieuwe poging. „Ik was een tijdje bang een Idols-naam te krijgen. Maar toen dacht ik: Marco Borsato wordt toch ook door niemand meer geassocieerd met de Soundmixshow?" Jamai zit middenin de repeti ties voor de musical Les Mi- sérables, Jim treedt op met Fame, terwijl Joël en Dewi in de productie Hair staan. Het is duidelijk: Idols-deel- nemers en musicals vormen een vruchtbare combinatie. Wat niet betekent dat muzikale solo-am bities op een laag pitje staan. „In april, na Hair, breng ik een nieuw album uit", zegt Dewi, die vierde werd bij Idols in 2003. „Het gaat True To My Soul heten en wordt een Engelstalig popalbum met in vloeden van jazz, soul en R&B." Ze werkte anderhalfjaar aan de op volger van haar debuutalbum Know Me. „Ik heb voor het eerst aan nummers meegeschreven. Het staat dan ook dichter bij me dan al leen wat liedjes inzingen." Zowel Joël - achtste in Idols 1 - als Jim - tweede in diezelfde reeks - hebben nieuwe albums in de maak. Joël: „Ik schrijf nieuwe num mers met onder anderen Evert Ab- bing, die platen voor Loïs Lane en Marco Borsato heeft verzorgd. Dit jaar hoop ik een album uit te brengen. Het wordt Nederlandstali ge pop met funk en soulinvloed." Jim, net begonnen met de voorbe reidingen voor zijn vijfde cd, zoekt het eveneens in de soul-pop hoek. „Het album wordt, net als het vori ge, Nederlandstalig. Dat beviel me goed. Bovendien zou het verwar rend zijn voor fans om nu iets an ders te doen." Jamai, winnaar van de eerste edi tie, broedt met zijn management op de sfeer en stijl die zijn tweede schijfje uit moet ademen. „We wer ken daarvoor met moodboards (sfeercollages, red.), maar we zijn er nog niet uit. Het wordt in ieder geval pop. Ik kan wel kleinkunst of theaterliedjes doen, ook mooi, maar ik wil er helemaal los mee kunnen gaan tijdens optredens." Jamai treedt zo'n twee keer per week op. „Het publiek gilt, danst en zingt mee. Dat geeft een hele andere vibe dan bij een musical, waar mensen stil op hun stoel zit ten. Ik vind die feedback heerlijk." Ook Boris en Floortje - respec tievelijk winnaar van Idols 2 en tweede bij Idols 3 - timmeren hard aan de weg. „Binnen een paar weken komt mijn nieuwe single Blind Spot uit", zegt Floor tje. „Het is een stoer, uptempo nummer met heftige gitaren en een superlekkere beat. Het blijft popmuziek, maar wordt een totaal ander geluid dan mensen van mij verwachten." Boris heeft de afgelopen tijd vooral 'kilometers gemaakt'. „Ik heb óver al gespeeld waar ik kon spelen, ziel tjes winnen, zeg maar." De afgelo pen maanden schreef hij fulltime aan de opvolger van zijn tweede al bum Holy Pleasure. „Het wordt weer een crossover van soul, jazz, funk en pop. Op mijn vorige al bum was ik erg trots, maar het nieuwe wordt, qua productie, min der gepolijst. Binnenkort ga ik met zeven nummers langs geïnteres seerde platenmaatschappijen." Hoewel het voor sommigen voelde alsof Boris van het toneel verdwe nen was, is dit allerminst waar. „Ik vuui iiian5 Idols-kandidaten. Met de klok mee, vanaf linksboven: Floortje Smit, Joël de Tombe, Jim Bakkum, Boris Titulaer, Jim Bakkum/Jamai Loman/ Dewi Pechler (vlnr), Dewi Pechler, Jamai Loman en Robin Zijlstra. foto's CPD heb vorig jaar nog een Edison ge kregen. Als radiozenders ons zou den steunen en onze singles vaker zouden draaien, zouden mensen dat idee niet krijgen." Het 'Idols-etiket' opent, maar sluit ook deuren, zegt Floortje. „Men sen staan best sceptisch tegenover ex-kandidaten. Er wordt niet geke ken naar talent, het nummer of ie mand zelf, alleen naar het Idols- stempel. Je moet je drie keer har der bewijzen om serieus genomen te worden als artiest." „Ik denk dat Idols eerder een BN'er dan een gewaardeerd muzikant van je maakt", zegt Dewi. Maar ook die bekendheid vervaagt na een maand of twee, weet Robin, negende in Idols 2. Zelf hield hij aan zijn deelname een vaste rol in de soap GTST over. „Maar ik ben al tijd muziek blijven schrijven. Sinds kort zit ik bij een management dat me steunt bij het muziekgebeu- ren." Een voorproefje van de 'singer/songwriterachtige liedjes' die hij maakt, zette hij op zijn site robinz.nl, compleet met clip. Geen van allen hebben ze spijt van KïflkaKdterBftëlidMHi&edjes en geu- gfilKZtftttifidifcrtfjBs uit elke denkba re categorie, stammend van de mid deleeuwen tot de twintgste eeuw, zijn opgenomen in de liederenbank van het Meertens Instituut. Er zijn ruim 125.000 Nederlandse liedjes opgeslagen. Helaas weinig songtek sten en hier en daar een muzikaal fragment. Bestudeer eerst de zoekin structies. Dat zoekt eenvoudiger. www.liederenbank.nl Leer de Halve-Windsor of de Four-in-Hand Het knopen van stropdassen stamt uit de tijd van Napoleon. De sierlijk geknoopte halsdoeken gaven uit drukking aan je afkomst. Inmiddels zijn er 85 manieren om een strop das te strikken. De bekendste zijn De Four-in-Hand knoop, de (Dubbe le) Windsor knoop, De Halve- Windsor en de Pratt (Shelby) knoop. Op stropdasknoop.nl vind je een stap voor stap uitleg. Croenteverf en een auto die zichzelf inparkeert Onlinezender www.bright.tv brengt de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van technologie, lifestyle en design in beeld. In de Uitpakparty worden de nieuwste producten ge test. Andere programma's schenken aandacht aan beurzen met hightech snufjes. Kijk ook even onder Book marks. Daar vind je leuke en verras sende YouTube-filmpjes, gekozen door de makers van Bright.tv. www.bright.tv Wie wil er journalist worden voor CNN? In maart gaat de site iReport.com van CNN officieel van start. Gebrui kers wordt een open forum gebo den om eigen nieuws te uploaden, zodat dit met anderen gedeeldkan worden. Alle inzendingen zijn on middellijk te zien. Er kan een eigen profiel aangemaakt worden om au- dio-opnamen, foto's, video's en tekst in te sturen. Wie weet zie je je nieuws wel terug op CNN.com... www.ireport.com redactie.media@wegener.nl I9Ü 024-3650570 Leuke, interessante en 3U5 spraakmakende websites of digitale televisiekanalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 121