te ïingei Kennisgeving PZC Zaterdag 1 maart 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Bezuiniging Mijn grootvader kwam in 1876 uit Indië. Hij was 11 jaar. Ze voeren toen nog om de Kaap. Hij kwam in huis bij zijn tante in Amers foort. Bij zijn tante ging de kachel pas aan op 1 november en zo mo gelijk 1 maart weer uit. Bezuini gingsvoorstel: in de gebouwen van de openbare diensten de kachel uit tot november. Dan doet ieder een maar dikkere kleren aan. A. Kuyper J. Verhulststraat 19, Amsterdam SSV'65-Heerjansdam In dit verslag was het de journalist kennelijk te doen, om naast het verloop van de wedstrijd, zoveel mogelijk negatieve informatie over SSV'65 naar voren te brengen. SSV'65 is een club met 450 leden. Ten aanzien van de ie selectie is het bestuur voornemens vanaf het seizoen 2008 een ander beleid te voeren. Zo'n verandering is uiter aard reden tot gespreksstof. Dat een journalist informatie opdoet rondom het veld is natuurlijk zijn goed recht, dat hij vervolgens een zeer negatief artikel schrijft, deels gebaseerd op halve waarheden, is kwalijk. Hiermee is de voetbal sport en in dit geval met name SSV'65 niet gediend. Het lijkt mij dan ook beter dat deze journalist zich houdt aan informatie van het bestuur en zijn conclusies niet trekt uit gesprekken rondom het veld. Bill Slabbekoorn Graaf Adolfstraat 29, Goes Bosbelasting De regering zou in 2011 toch Bos belasting willen heffen (PZC, 27-02). De regering vindt slinkse wegen om zgn 'rijke AOW-ers' toch financieel te pakken. En dat van een regering die de mond vol heeft van 'fatsoen moet je doen' en andere moraaltheorieën. Helaas realiseren die fatsoensrakkers zich kennelijk niet dat de vaak vorstelij ke inkomens die zij eerder en nu genieten voor een belangrijk ge deelte te danken zijn aan de huidi ge AOW-ers. Die hebben vaak voor zeer bescheiden inkomens na WOU ons land met erg hard wer ken onder niet zelden moeilijke omstandigheden opgebouwd. Wie ook maar enig fatsoen in zijn lijf heeft gaat deze groep niet extra be lasten, maar ontlasten. Wie echt fatsoenlijk wil zijn vult 'Samen le ven, samen werken' anders in. G. Roodhart 's Gravenpolderseweg 9-318, Goes Broedgebiedje Wij juichen het initiatief van Van de Hoef toe, maar (reactie op, 'hoop voor broedgebiedje', PZC 28 feb). willen iets toevoegen. De Ver eniging dorpsbelangen heeft in een vergadering van april 2006 haar bezwaren tegen het doortrek ken van de weg kenbaar gemaakt. Naast het verstoren van het broed gebied werd gewezen op het toene mend verkeer; met landbouwvoer tuigen op een te smalle Bredeweg én fietsers, wandelaars, ruiters. De onderhandelingen met de Goese Golf om tot een akkoord te komen zijn mislukt. Het 'alternatief le vert misschien minder verkeer op door het Goese Meer en Wilhelmi- nadorp. De belangen van bewo ners van de Bredeweg, Tervatense- weg en landbouwers moeten wij ken voor de belangen van de Goe se Golf en het Goese Meer. Trek het fietspad vanaf Schellemoerswe- geling door aan de zuidzijde van de Kattendijksedijk en laat autover keer over de Kattendijksedijk rij den, dan blijft een prachtig polder landschap behouden. M. Vuijk vz Dorpsbel. Kloetinge M. Nijhofflaan 70 Kloetinge Levensloop Deskundigen beweren dat de le vensloopregeling er is voor iedere werknemer (PZC, 26-02). Is het u en hen bekend dat dit niet geldt als deze werknemer voor een ge deelte wordt afgekeurd. Voorbeeld: Een bedrijfsongeval brengt u in een afkeuringsprocedure. U wordt voor 20 procent afgekeurd. U krijgt werk op een lager niveau en een uitkering van het UWV. De wetgeving is zodanig dat u niet aan de levensloopregeling kunt deelnemen. Iedere cent van de le vensloop wordt door het UWV als extra inkomen gezien en daarom direct afgeroomd, terwijl u daar voor zelf WAO-premie heeft be taald. De minister van binnenland se zaken Ter Horst (PvdA) is niet van zins de wet positief te wijzi gen. Dit ondanks Kamervragen. Er loopt nu al twee jaar een procedu re waar geen enkele beweging in zit. Dit kabinet sociaal? Deze een voudige zaak wordt uit pure onwil niet geregeld. J.J. Walhout Rubenslaan 178, Vlissingen Vlagteam 58 Als het een beetje mooi weet is, gaat bij ons de Zeeuwse vlag in top. Nooit geweten dat wij ook nog een Ts8-vlag hadden. Maar ge lukkig: „Zij behoeden ons voor ge vaar." Stel je voor dat je niet weet dat Zeeland in het zuid-Westen van Nederland ligt. Misschien ook niet weet waar de zon opkomt en ondergaat, want dat verandert ook zo maar elke dag hé. Gelukkig weet vlagteam 58 uit welke hoek het windje waait. W.A.Verberkmoes-Ekkenbus Brouwerijstraat 5, Croede Fietspad 8 (slot) In de procedure rond het fietspad Westelijke Oude Havendijk wordt gegoocheld met waarden en nor men. Toen in het begin van de 16e eeuw de bochtige Arne begon te verzanden en ook de handelssche pen groter werden, kreeg Middel burg in 1531 van Karei de Vijfde toestemming om een rechte brede haven te graven van het hart van de stad tot de Welsinghe. Van 1535 tot 1817 was dat de levensader van Middelburg. Na voltooiing van het Kanaal door Walcheren werd de Welsinghe nabij Rammekens afge sloten. Restte de twee havendij- ken. Op één ervan is de Nieuw- landse weg gelegd, de andere is ge spaard gebleven. Tijdens de WOU werden door de bezetter aan de achterzijde van de dijk munitie- bunkers aangelegd. De exploitant van de golfbaan is bereid te wach ten met de werkzaamheden tot de procedure is afgerond. Dat moet ie dereen doen. Apenkooi. Raar is ook dat met de kap van bomen moet worden begonnen omdat de vergunning is afgegeven. C. Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Joodse gemeenschap Anti-Joodse gevoelens van Me vrouw Akkerman gaan gepaard met verdraaien van feiten over de situatie van de Joden in Iran en Arabische landen. Ik ben een gebo ren Iraniër en ben volkomen op de hoogte van de politieke situatie in Iran. De loden behoren tot de oudste bewoners van Iran en over het algemeen zijn zij zeer gehecht aan hun vaderland, maar door de tirannie van het huidige regime zijn zeer veel joden naar het bui tenland en vooral Israël gereisd. De president en de minister van Defensie van Israël zijn geboren Iraniërs. De joden hebben in Iran geen enkel recht, regelmatig wor den zij op beschuldiging van spio nage voor Israël gearresteerd. Ook in alle Arabische landen hebben de [oden niet dezelfde rechten als de Arabische bewoners van dat land, dit terwijl in Israël de Arabi sche bewoners het recht van kie zen en gekozen worden hebben. Hun partijen zijn in het parlement vertegenwoordigd en de linkse Me- retspartij bestaat uit zowel Joden als Palestijnen en Arabiëren, iets wat in alle Arabische landen on denkbaar is. D. Madjlessi Mazzinilaan 91, Middelburg Duiksport Deze week ging Recreatieschap De Grevelingen akkoord met het op knappen van vier duiklocaties in de Grevelingen voor een bedrag van bijna 1 miljoen euro. Hieruit blijkt dat de actieve Nederlandse Onderwatersport Bond met z'n lobbyacties veel voor elkaar krijgt bij plannenmakers en bestuurders. En wanneer de bond z'n zin krijgt, staat er nog voor miljoenen op stapel. Op zich ben ik voorstan der van elke toeristische impuls voor Zeeland. Ook voor de duiksport. Toch vraag ik me af of de economische betekenis van de duiksport wel zo groot is als de NOB doet geloven. Veel duikers zijn hier slechts als dag- of week endrecreant. Bovendien zijn ze zelfvoorzienend. Sportvissers heb ben soms gelijke wensen. De duiksport mag in de Grevelingen vrij worden beoefend, maar de sportvisser mag betalen, terwijl daar 0,0 voorzieningen tegenover staan. De beoefening van deze sport is vele malen groter. Cees Hoogerhuis Oude Moolweg 7, Renesse Mosselsector De PZC moet niet met de wolven meehuilen. Op 28 feb. is er uitvoe rig bericht over de mosselsector, over de uitspraak van de Raad van State. Terecht, want de mosselsec tor is belangrijk voor Zeeland, al was het maar voor het imago van Zeeland. Wat ik echter mis is een kritische beschouwing: hoe zit het nou echt met het economisch be lang van de mosselsector. Boven dien mis ik de andere kanten van het verhaal. Ik vind ook de natuur in Zeeland en in de Waddenzee belangrijk. Ik wil niet dat die na tuur door overmatige bevissing ge schaad wordt. Wat is de mening van de natuurbeschermers die de zaak bij de RvS hebben aangespan nen? Bovendien krijg ik de indruk dat de sector alleen maar kan kla gen, maar doet de sector zelf vol doende om natuur en visserij met elkaar in evenwicht te brengen? Ik wil dat mijn krant ook daarover be richt. Quirin Smeele Schuitvlotstraat 78, Biggekerke Ontgrondingenwet De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat geeft ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht kennis van het volgende. Inhoud besluit Bij besluit van 13 februari 2008, nummer IVW-2008/779 is aan de Dienst Zeeland van Rijkswaterstaat te Middelburg, namens de Staat der Nederlanden, vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet verleend voor het ontgronden van 1,0 miljoen m3 zand in de Voordelta van de Oosterschelde, in de gemeente Veere. Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerpbesluit (en eventuele andere van belang zijnde stukken) liggen vanaf 3 maart 2008 gedurende 6 weken, tijdens kantooruren (of na telefonische afspraak), ter inzage bij: - de Dienst Zeeland van de Rijkswaterstaat, Poelendaelesingel 18 te Middelburg: - de Inspectie Verkeer en Waterstaat, Toezichteenheid Waterbeheer, Noorderwagenplein 6, 8223 AL Lelystad: - het Waterdistrict Zeeuwse Delta van de Dienst Zeeland van Rijkswaterstaat, Raadhuisstraat 9 te 's Heer Arendskerke; - gemeentesecretarie van Veere, Traverse 1 te Domburg. Beroep Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan gedurende bovengenoemde periode van terinzagelegging tegen dit besluit een beroepschrift worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door belanghebbenden die een ziens wijze hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit of die dit wegens dringende redenen niet hebben kunnen doen. Het beroepschrift dient te zijn ondertekend en dient ten minste te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening van het beroepschrift; - een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en zo mogelijk de datum en het kenmerk van het besluit; - een opgave van de redenen waarom u zich met het besluit niet kunt verenigen. Tevens dient ten behoeve van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State zo mogelijk een afschrift van het besluit waartegen het beroep is gericht te worden overgelegd. Voorlopige voorziening Gelijktijdig met of na indiening van het beroepschrift kunt u, bij een spoedeisend belang, een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zodanig verzoek dient te worden gericht tot de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en kan worden gezonden aan het hierboven vermelde adres. Een afschrift van het beroepschrift en/of verzoek om voorlopige voorziening gaarne zenden aan de hoofdinspecteur van de Toezichteenheid waterbeheer, Inspectie Verkeer en Waterstaat, Postbus 61, 8200 AB Lelystad en de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Griffierecht Zowel in verband met de behandeling van het beroep als in verband met het verzoek om voorlopige voorziening wordt griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen men dit dient te betalen, krijgt u na indiening van het beroep c.q. het verzoek om voorlopige voorziening bericht van de Raad van State. Voor nadere inlichtingen over de hoogte van het bedrag kunt u zich wenden tot de Raad van State voornoemd (telefoon 070 - 426 44 26). Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kan tijdens kantooruren contact worden opgenomen met het Waterdistrict Zeeuwse Delta van Rijkswaterstaat Zeeland, telefonisch bereikbaar onder nummer 0113 - 24 78 52. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de unitmanager van de Unit Toelating en Continuering, mr. J.D.M. Nouwen Inspectie Verkeer en Waterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11