lijkt lot van B-gast Bij 'Boulevard' was hij koning, bij Talpa portier m media@wegener.nl media pg§| 024-3650570 PZC IsSal Zaterdag 1 maart 2008 Biografie Ben Beau Noël van Erven Do rens (24 december 1970, Haar lem), getrouwd, vier zoons. Pre sentator, columnist, hóeken- schrijver, acteur. Films: onder andere Ik Ook Van Jou (2001 Feestje (2004) en Ellis in Gla mourland (2004). In een witte mannenonder- broek en kekke cowboylaarzen maakte hij reclame voor tele- com-aanbieder Scarlet One, met de slogan 'laat je niet uit kleden'. Schreef onder meer voor Nieu we Revu, Haarlems Dagblad, de Groene Amsterdammer, Blvd en Propria Cures, en de boeken Beau's handboek voor studenten en De wereld volgens Beau. Presentator Talkradio 1395 AM, Alles voor de Kijkcijfers, RTL Live, Big Brother II, Beaulywood, RTL Boulevard, Beau Rivage, Beau, Popstars - The Rivals, NSE, Linda Beau op Zondag, Man en Paard, M/V, Deal or No Deal, Het Zesde Zintuig (sinds 28 februari) en Ik Hou van Holland (vanaf 8 maart). naast hem ligt', zei hij ooit over Van Erven Dorens. „Een jaar gele den heb ik hem ontmoet. Hij is aar dig en charmant. Ik kijk vaak naar Deal or No Deal. Geen geweldige show, maar ik kijk graag naar zijn losse manier van presenteren." Tv-baas Fons van Westerloo zag een geheel onbekende kant van de man die als arrogant te boek staat. „Het is een jongen die van zichzelf schrikt en denkt: Waarom moest ik dit nu zeggen? Een onzekere, twijfelende, altijd zoekende jon gen. Ten onrechte. Hij is multi-in- zetbaar, intelligent, iemand die met woorden kan spelen. De vele keren dat hij een talkshow maakte, was hij niet op zijn plek, net als in zijn Veronica-tijd. Ach, niet alles kan succesvol zijn." De presentator, tevens columnist en boekenschrijver, heeft altijd hoog ingezet. Veronica bood hem eens 'een lullig programmaatje' aan. „Ik ben direct opgestapt", zei hij in 2002 over Over de Balk. Bij Talpa kwam hij in eenzelfde posi- tie: hij moest Deal or No Deal pre senteren, had daar moeite mee, maar deed het uiteindelijk wél, her innert Van Westerloo zich. Toch is hij nog dezelfde non-conformist als twintig jaar geleden, meent vriend Geert Docter, die hem acht tien jaar geleden als student leerde kennen. „Beau is een meester in improviseren, op televisie en in zijn privéleven." En iemand die graag provoceert? „Op de sociëteit, waar iedereen een blauw colbert droeg, kwam hij met een krokodillenleren jasje. Hij stond bekend als iemand die ge meen vocht, was de schrik van de vereniging. Maar hoe gek dat ook mag klinken: onder vrienden en fa milie is hij een vredestichter. Zijn familie gaat hem voor alles. Als hij op zijn werk iets van iemand wil, is hij een meesterlijk diplomaat." Broer Jan van Erven Dorens herin nert zich een klein jongetje dat zich graag met publiek omringde en die als jongste van drie broers de meeste lef had. Eigenschappen die hij nog steeds heeft. „Hij wil al tijd meer en deinst nergens voor te rug. Het is zijn schrikbeeld ergens vast te roesten." Jan ziet zijn jongere broer via de riool-tv opklimmen naar kwaliteit. „Alles voor de Kijkcijfers was zijn eerste programma. Er is geen erge re pulp dan dat. Hij is op de goede weg. Ik zie hem nog een eigen talk show presenteren. Misschien was hij de vorige keer te jong." Een ruziezoeker is Beau volgens broer Jan niet. „Er is bijna nie mand die Beau kent en hem niet aardig vindt. Hij boort af en toe ie mand de grond in, dat moet je niet serieus nemen. 'Heb ik jou al bele digd?', hoor ik hem wel eens zeg gen. Hij is milder geworden, denkt na voor hij iets zegt. Misschien is hij wel klaar met steeds dezelfde rol van belediger te spelen." IW Reageren? ':j^ redactie.media@wegener.nl Dries Roelvink, afgebeld door Jensen en Pauw en Witteman. foto GPD zélf in de hand heeft om niet te wor den afgebeld: zorg dat je tot de abso lute top behoort. „Als je Marco Bor- sato heet, word je nooit afgebeld zonder goede reden", zegt Hans van der Veen. Net als Linda de Mol en Paul de Leeuw is hij een A-artiest. Hoe bekender en belangrijker een ar tiest, hoe zorgvuldiger er mee wordt omgegaan." Wie er tot de B- of C-categorie beho ren? „Dat zeg ik niet." Vrouwen wel licht? 'Vrouwen zijn gewoonweg minder interessant dan mannen', heeft Jeroen Pauw ooit gezegd. Tot woede van Femke van Zeijl, voorzit ter van de Stichting Vrouw&Media. Zij merkt dat er nauwelijks vrouwen bij Pauw en Witteman aanschuiven. „Je moet wel stekeblind zijn wil je niet zien dat er daar vrijwel alleen maar grijze mannen aan tafel zit ten", meent zij. „Bij hoge uitzonde ring wordt er meer dan één vrouw uitgenodigd." Dat heeft volgens Van Zeijl alles te maken met de definitie van 'inte ressant' die de redactie hanteert. „Er zijn inderdaad minder vrouwe lijke fractieleiders en prijswinnaars dan mannelijke. En het is verdomd lastig voor journalisten om vrouwe lijke deskundigen voor de camera te krijgen. Vrouwen verwijzen vaak door naar een mannelijke col lega die meer van het onderwerp zou afweten. Te bescheiden, dus." Zanger Dries Roelvink werd zowel door Jensen als door Pauw en Wit teman wel eens afgebeld. „Jensen belde af omdat onverwacht een in ternationale ster naar Nederland kwam. Vervelend, want je houdt er rekening mee en kunt op die uren niet optreden. Maar zo'n ster is nu eenmaal bijna nooit in ons land. Ik zou wel boos en teleurge steld zijn als hij me voor iemand af belt als Frans Bauer. Dan zou ik denken: 'Waarom is dat, waarom wordt er onderscheid gemaakt?"' Net zo vervelend vond hij het dat bij Jensen de aftiteling al werd inge zet een minuut voor hij was uitge zongen. De vrijdagavondshow Thank God It's Friday heeft een geheel eigen definitie van A- en B-gasten. „Wij hebben alleen maar A-gasten. Wij maken geen journalistiek program ma, maar een personalityshow", legt eindredacteur Sipke Dijkstra uit. Het belangrijkste criterium voor een uitnodiging is dat presen tatrice Claudia de Breij de gast inte ressant vindt. „Dat zijn trouwens niet altijd de mensen die andere programma's als A-gasten kwalifi ceren. Ze kan heel andere keuzes maken." Wat kan een artiest doen om bij De Breij aan te schuiven? „Bitter weinig", meent Dijkstra. „We heb ben zelf een lijst met namen van mensen die we leuk vinden en naar wie Claudia oprecht nieuws gierig is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 119