ruimte 35 wonen tuincentrum van Nederland rff wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 1 maart 2008 redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 genstrijdig, maar is wel logisch. Harde materialen (vijvers, tegels, muren) hebben de afgelopen jaren terrein gewonnen, de komende ja ren zal er weer meer plek zijn voor groen. Dat kan ook een minimoes- tuin zijn, waarin we onze groente en fruit kweken. Want de trend van gezond eten sluit naadloos aan bij puur natuur. Milieubewust of eco, daarbij pas sen volgens Anthonijsz duurzame producten en tijdloos design. Ze lanceert ook het lelijke woord 'ont- haasting'. Dat slaat vooral op de tuinmeubelen. „Ze groeien vaak uit tot luiereilanden en zijn door de ingenieuze vormgeving geschikt om zowel in te zitten als in te lig gen", aldus Anthonijsz. De nieuwe trend gaat overigens hand in hand met de toenemende behoefte aan comfort en luxe. Vol gens Tuinbranche Nederland is 'de tuin een heerlijke plek om te ont spannen tussen het groen'. „Alsof je altijd op vakantie bent in een luxe resort. Op warme dagen zorgt de buitendouche, verscholen in het groen, voor verkoeling." Pjjg Reageren? redactie.wonen@wegener.nl theek'. Met dit computerprogram ma zijn de ziektes, insecten en schimmels die de tuin belagen ge makkelijk op te sporen. De gebrui ker krijgt bovendien een passend advies om het probleem op te los sen, al dan niet natuurvriendelijk. 'Leven in balans' is één van de the ma's van Tuinidee. Op het zoge naamde themaplein is informatie te vinden over natuur, milieu, kli maat en gezondheid. Milieuorgani satie De Kleine Aarde laat een aan tal duurzame producten zien, zo als energiezuinige apparaten, een tuinomheining van gevlochten wilgentenen en een regenzuil waarin 400 liter water opgevan gen kan worden. Vooral op het gebied van advies is Tuinidee sterk. Niet alleen verschil lende hoveniers, ook televisietuin man Jurgen Smit houdt groen- spreekuur. Collega Lodewijk Hoekstra praat dagelijks met een aantal mensen over hun tuin. Ze zullen ongetwijfeld constateren dat de behoefte aan gemak toe neemt. Zoals ook blijkt uit het on derzoek Tuinbeleving. En dat is een belangrijk verschil met vijf jaar geleden: we willen genieten in de tuin, maar minder tijd kwijt zijn aan het onderhoud ervan. Ook aan de jongste tuinier wordt gedacht. Kinderen kunnen Fifi, be kend van de tekenfilmserie, ont moeten. Fifi is dol is op tuinieren en brengt haar enthousiasme graag over op haar jonge fans. Tuinidee Den Bosch, tot en met 2 maart in de Brabanthallen, Diezeka- de 2, Den Bosch. Dit weekeinde bei de dagen geopend van 10.00 uur tot 18.00 uur. Een kaartje kost 16 euro. Tuinidee Goes, van 14 tot en met 16 maart in de Zeelandhallen, Da Vinei- plein 1, Goes. Geopend op 14 maart van 10.00 uur tot 22.00 uur; 15 en 16 maart van 10.00 tot 18.00 uur. De entree is gratis. www.tuinidee.nl Potgrond kun je nu ook in lichte schijven kopen Het noodgedwongen gesleep met zware zakken potgrond, voor veel tuinliefhebbers een jaarlijks terugke rende bezigheid, is voorbij. Dat ge zeul is niet meer nodig, want het be drijf Dutch Plantin maakt er (veel lichtere) droge schijven van. In aan raking met water veranderen die op nieuw in (zwaardere) potgrond. De schijven, die onder de naam Portie Potgrond (www.portiepotgrond.nl) op de markt komen, zitten in een koker. Het gewicht is een tiende van de potgrond met water. Portie Pot grond is gemaakt van kokosgruis. Dit zou vocht beter vasthouden dan potgrond op basis van veen of turf. Een koker met tien schijven kost 3,95 euro. foto GPD Inspirerend Tuinidee. foto GPD Handige kofferbakzak weert tuinaarde uit auto Om het lonkende voorjaar vast in te luiden, brengt Intratuin vanaf maan dag 3 maart (via een spaaractie) een opvouwbare kofferbakzak op de markt. De beschermhoes houdt de auto schoon wanneer planten en andere tuinproducten van en naar huis worden vervoerd. De kofferbak zak heeft universele afmetingen en past daardoor in elke auto. De hoes is gemaakt van stevig materiaal en naast net transport van tuinaarde ook geschikt voor het vervoer van tuinhout, terrastegels, grind en bij voorbeeld dierverzorgingsproduc ten. De kofferbakzak is verkrijgbaar via een spaaractie bij Intratuin. Elke 35 euro besteding levert een stem pel op. Een volle kaart met vier stempels is goed voor een 'gratis' kofferbakzak. Los zijn de hoezen niet verkrijgbaar. foto PR Materialen en bloemen in dezelfde kleur. De stijl wordt door Tuin branche Nederland aangeduid als 'Unicoloured Garden'. foto's GPD In de trend 'Clear folk GjtrdW passen fruitbomen eri natuurlijke materialen. Ook afbeeldingen tegen de wand, zodls hier vamgeiten^zijn populair. V\-'. V'A'' ir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111